Radio Opole » Gospodarka
2018-11-30, 07:30 Autor: Joanna Matlak

Opole Wschodnie wciąż pod lupą GDOŚ. Miasto robi swoje i prowadzi inwestycję

Skrzyżowanie przy dworcu Opole Wschodnie [fot. materiały prasowe UMO]
Skrzyżowanie przy dworcu Opole Wschodnie [fot. materiały prasowe UMO]
Wizualizacja przebudowy terenu wokół dworca Opole Wschodnie [fot. Witold Wośtak]
Wizualizacja przebudowy terenu wokół dworca Opole Wschodnie [fot. Witold Wośtak]
Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska po raz kolejny przesunęła termin rozpatrzenia wniosku ekologów ws. inwestycji przy Opolu Wschodnim. Przypomnijmy, ekolodzy domagają się unieważnienia decyzji środowiskowej, którą wydała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Opolu na początku grudnia 2016 roku.
Ich zdaniem obszar inwestycji ujęty w decyzji środowiskowej jest mniejszy od tego, który znalazł się we wniosku do wojewody o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Z kolei wojewoda wydał ZRID pod koniec lipca 2017 roku.

Jak czytamy w dokumentach GDOŚ, podstępowanie odwoławcze od decyzji RDOŚ nie mogło być zakończone w ustawowym terminie, ponieważ konieczne jest przeprowadzenie dodatkowego postępowania wyjaśniającego. Nowy termin załatwienia sprawy wyznaczono na 28 grudnia.

Mimo prowadzonych postępowań, urząd miasta nie rezygnuje z inwestycji.

- Prowadzimy inwestycję na podstawie prawomocnego zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID), którym dysponujemy. Plac budowy został przekazany wykonawcy i trwa proces przygotowania prac budowlanych. Ustalany jest też harmonogram rzeczowo-finansowy. Przewidywane są nowe organizacje ruchu w tym rejonie, będziemy o tym informować z wyprzedzeniem - mówi Daria Placek z biura prasowego opolskiego ratusza.

Przypomnijmy, inwestycja zakłada powstanie centrum przesiadkowego, tunelu pod i estakady nad ul. Oleską. Powstanie także przebicie w nasypie kolejowym, które połączy ul. Katowicką z ul. Rataja. Pracami zajmie się firma Banimex, z którą miasto podpisało umowę w październiku. Koszt inwestycji to prawie 140 mln złotych.
Daria Placek

Gospodarka

2021-09-17, godz. 17:30 Rosnące ceny i coraz chłodniejsze noce wywołały duży ruch w składach opału. "Czym prędzej, tym lepiej" Ruch w składach opału rośnie, podobnie jak ceny. Temperatury w dzień, ale przede wszystkim w nocy, są coraz niższe. Sprawdziliśmy więc, czy w połowie… » więcej 2021-09-17, godz. 13:30 Ważą się losy ustawy uszczelniającej zasady handlu w niedziele Trwają prace nad uszczelnieniem ustawy zakazującej handlu w niedzielę. Obecnie zakaz jest obchodzony przez sklepy, które zmieniają się w placówki pocztowe… » więcej 2021-09-17, godz. 06:00 Uczniowie z Olesna będą poznawać pracodawców w ramach lekcji. Otwarto Szkolny Punkt Informacji i Kariery Szkolny Punkt Informacji i Kariery ma od wczoraj (16.09) Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Oleśnie. » więcej 2021-09-16, godz. 19:00 Kolejne drogi wojewódzkie do przebudowy. ZDW w Opolu zainwestuje prawie 3 miliony złotych Kolejne drogi na Opolszczyźnie doczekają się remontu. Dziś (16.09) podpisano umowę na przebudowę fragmentu DW409 na odcinku Moszna - Zielina, drogi nr 494… » więcej 2021-09-16, godz. 15:15 Mubea będzie budować trzecią halę. Przybędzie kilkaset miejsc pracy Kilkaset nowych miejsc pracy powstanie na terenie strefy gospodarczej gminy Ujazd. Największa tamtejsza firma - Mubea - szykuje się do budowy trzeciej hali produkcyjnej… » więcej 2021-09-16, godz. 13:15 Magistrat w Praszce remontuje i buduje drogi w miarę możliwości. Trzeba szukać dotacji, ale też sięgać do własnej… 'Drobne remonty robimy za swoje pieniądze, a do poważniejszych potrzebujemy dotacji'. Tak o trwających obecnie pracach w gminie Praszka mówi burmistrz Jarosław… » więcej 2021-09-16, godz. 11:30 Leśnica: jest kanalizacja, teraz budują wodociąg. Wszystko, żeby zachęcić inwestorów Gmina Leśnica uzbraja tereny inwestycyjne w Krasowej w sieci kanalizacyjną i wodociągową. Inwestycje przygotowywane są w taki sposób, że podłączenie dużych… » więcej 2021-09-16, godz. 09:56 Aglomeracja Opolska pracuje nad strategią rozwoju do 2030 roku - Świadome gospodarowanie środowiskiem to jeden z naszych priorytetów na najbliższe lata - powiedział w Porannej Loży Radiowej dyrektor Aglomeracji Opolskiej… » więcej 2021-09-16, godz. 08:10 Głubczyce ogłoszą kolejny przetarg na remont części zabytkowych murów miejskich Przetarg na remont fragmentu zachowanych średniowiecznych murów miejskich w Głubczycach nie doszedł do skutku. Wszystkie oferty były zbyt drogie. Na to zadanie… » więcej 2021-09-15, godz. 16:40 Jest chętny na budowę dwóch bloków w Strzelcach Opolskich, ale nie wiadomo, czy cena nie będzie za wysoka dla przyszłych… Dwie firmy zainteresowane budową nowych bloków w Strzelcach Opolskich w ramach gminnego programu Twoje M. Zakład on, że samorząd przekazuje teren, organizuje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »