Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-05, 21:45 Autor: Joanna Matlak

Opole ma nowych honorowych i zasłużonych obywateli

Lipcowa sesja Rady Miasta Opola [fot. Joanna Matlak]
Lipcowa sesja Rady Miasta Opola [fot. Joanna Matlak]
Lista honorowych i zasłużonych obywateli miasta Opola powiększyła się.
Na dzisiejszej (05.07) sesji radni podjęli uchwały dotyczące przyznania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Opola prof. Lotharowi Krollowi, pracownikowi Politechniki Opolskiej. To dzięki jego wysiłkom przy współpracy z miastem i Parkiem Naukowo Technologicznym, w Opolu może zostać otwarty pierwszy w Polsce oddział centrum badawczego „Fraunhofera”. O utytułowanie profesora zabiegał prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

Tytuły Zasłużonych Obywateli przyznano Marii Pąjąk i prof. Jackowi Kasperczakowi. Maria Pająk to aktywny członek samorządu aptekarskiego Opolskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej, z kolei Jacek Kasperczak jest ordynatorem oddziału kardiochirurgii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Profesor, podczas wykonywania operacji, wprowadza nowe techniki i technologie. O wyróżnienie Marii Pająk wnioskowała Okręgowa Izba Aptekarska z Opola, w przypadku prof. Jacka Kasperczaka z wnioskiem wystąpił dyr. USK Dariusz Madera.

Wiadomości z regionu

2024-12-25, godz. 15:20 "Złodzieje nie robią sobie świąt". Policja przestrzega przed włamywaczami Święta to czas wyjazdów, a więc i opuszczania naszych domów czy mieszkań. Takie opuszczone mieszkanie to łakomy kąsek dla złodziei. Opolska policja przypomina… » więcej 2024-12-25, godz. 14:51 Święta aktywnie - gdzie można spędzić czas w Opolu? Nie wszystkie obiekty sportowe w Opolu będą zamknięte podczas świąt. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu przygotował ofertę dla tych, którzy wolny… » więcej 2024-12-25, godz. 14:00 Wyjątkowy prezent dla dzieci. Dzisiaj premiera słuchowiska Radia Opole Fundacja Scena Audio zrealizowała słuchowisko 'Wlazłkotek', które będzie miało swoją premierę na antenie Radia Opole. Tekst napisał nasz były kolega… » więcej 2024-12-25, godz. 13:30 Ozdoby na choince miały dawniej ogromne znaczenie Podłaźniczka - to dzisiejszy odpowiednik choinki. Było to drzewko sosny lub świerku, które wieszano pod sufitem izby czubkiem skierowanym do dołu. Znane… » więcej 2024-12-25, godz. 12:40 Barszcz, pierogi, uszka. Bez tych potraw nie wyobrażamy sobie świąt Barszcz, makowiec czy pierogi z kapustą możemy zjeść nie tylko od święta, ale przede wszystkim w Wigilię i Boże Narodzenie te dania smakują wyjątkowo… » więcej 2024-12-25, godz. 12:20 Powodzianie z Głuchołaz spotkali się na wspólnej wigilii Na wspólnej wieczerzy wigilijnej spotkali się powodzianie z Głuchołaz. W sali gimnastycznej PSP nr 2 w Głuchołazach przygotowano dla nich świąteczne potrawy… » więcej 2024-12-25, godz. 11:30 Odpoczynek i konsumpcja. Tak należy spędzać pierwszy dzień Bożego Narodzenia Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia w dawnej tradycji był dniem spokojnym. Był to czas, kiedy wypoczywano i spożywano posiłki. Jak zaznacza Bogdan Jasiński… » więcej 2024-12-25, godz. 11:13 Wypadek w Niekazanicach koło Branic. Lądował LPR Uwaga kierowcy. Mamy utrudnienia w ruchu na DW419 w miejscowości Niekazanice koło Branic. Strażacy informują, że auto osobowe potrąciło pieszego, a następnie… » więcej 2024-12-25, godz. 10:30 Świątek, piątek czy niedziela - strażacy zawsze w gotowości Nie wszyscy mają wolne od pracy w Boże Narodzenie. Mimo iż 25 czy 26 grudnia to dni ustawowo wolne od pracy, to są zawody, których te zapisy nie dotyczą. » więcej 2024-12-25, godz. 10:00 "Cieszymy się, że Jezus Chrystus przyszedł na świat". Ewangelicy świętują podobnie jak katolicy Luteranie w pierwszy dzień świąt, w wielu kościołach, spotykają się na jutrzniach, by przywitać narodzonego Zbawiciela. Nabożeństwo to jest odpowiednikiem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »