Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole

Otwarty mikrofon Radia Opole

2022-12-02, 17:15

Alicja Gawinek o e-wolontariacie

Alicja Gawinek o e-wolontariacie
-E-wolontariat jest już od jakiegoś czasu. Szczególnie, że z powodu wydarzeń związanych z pandemią przenieśliśmy wiele z naszego życia do Internetu. Czasem nazywa się go wirtualnym wolontariatem.- mówi Alicja Gawinek – Prezes Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.
2022-12-02, 17:00

Paweł Tanajno o klasie politycznej i liberaliźmie gospodarczym

Paweł Tanajno o klasie politycznej i liberaliźmie gospodarczym
-Kłopot z mądrym zarządzaniem państwem to niemal kłopot permanentny i wynika z tego, że klasa polityczna została ukształtowana jeszcze w systemie PRL-owskim. Nie miała szans nauczyć się jak wygląda wolny rynek - mówił Paweł Tanajno, lider partii Strajk Przedsiębiorców/Polska Liberalna, który spotkał się z mieszkańcami Kędzierzyna-Koźla.
2022-12-01, 17:00

Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" (01.12.2022)

Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" (01.12.2022)
W Sejmie trwają prace nad nowelizacją Kodeksu pracy, która wprowadza na stałe regulacje dotyczące pracy zdalnej. Dotychczasowe przepisy miały charakter czasowy i były przyjęte w związku pandemią koronawirusa. Zastanawialiśmy się na ile efektywny jest pracownik "zdalny"? Na ile pracodawcy, jeśli nie muszą, chcą korzystać z tych rozwiązań?


2022-11-30, 17:30

Prof. Jarosław Mamala o 10-leciu Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu

Prof. Jarosław Mamala o 10-leciu Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu
- Jest to przestrzeń, która wpisała się na dobre w krajobraz Opola, krajobraz przedsiębiorczości, współpracy z firmami. Z pewnością więc można mówić o sukcesie tego projektu - mówi Prezes Zarządu Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu prof. Jarosław Mamala. Niedawno minęło 10-lecie powstania tej instytucji.
2022-11-30, 17:00

"Co tam panie w polityce?" - komentarz red. Piotra Goćka

Piotr Gociek [fot. Maciej Marciński]
Piotr Gociek [fot. Maciej Marciński]
- Sprawę propozycji Niemiec, przekazania Polsce rakiet Patriot, należy rozpatrywać na kilku płaszczyznach - uważa publicysta Piotr Gociek. W jego ocenie może to być albo nieprzemyślany "wyskok" niemieckiej minister obrony albo element odbudowywania wizerunku Niemiec, nadszarpniętego niezdecydowaną postawą wobec konfliktu ukraińsko - rosyjskiego.

W programie pojawił się także komentarz do zapowiedzi powołania specjalnej komisji mającej zbadać rosyjskie wpływy na kluczowe decyzje Polski w polityce energetycznej.

Nie zabrakło także odniesień mundialowych, dotyczących krytyki FIFA za powierzenie organizacji mistrzostw Katarowi, za politykę dotyczącą manifestowania na stadionach poglądów oraz komentarza do rezolucji przyjętej w tej sprawie przez Parlament Europejski.
2022-11-28, 17:15

Beata Kempa o postawie Węgier w negocjacjach z KE i rezolucji PE w sprawie mundialu

Beata Kempa o postawie Węgier w negocjacjach z KE i rezolucji PE w sprawie mundialu
- Jest różnica, jeśli chodzi o sprawę negocjacji Polski i Węgier z Brukselą. Podstawa tych negocjacji jest zupełnie inna. W przypadku Wiktora Orbana chodzi głównie o kwestię rozliczeń z UE - mówi europosłanka Solidarnej Polski Beata Kempa, komentując doniesienia, że Budapeszt szuka sposobu na odblokowanie unijnych środków i realizuje kolejne wymogi Komisji Europejskiej.
2022-11-28, 17:10

Danuta Jazłowiecka o tym, czy opozycja jest "dogadana"

Danuta Jazłowiecka "Otwarty mikrofon Radia Opole" (28.11.2022)
- Startując z jedną listą demokratyczną, opozycyjną, jesteśmy w stanie zwyciężyć na tyle, by można było realizować nasze projekty. A to projekty szalenie istotne dla przyszłości Polski, takie jak transformacja energetyczna - mówiła senator PO Danuta Jazłowiecka.
2022-11-26, 11:15

Dariusz Sobków o szkole XXI wieku i mediacjach rówieśniczych

Dariusz Sobkow [fot. Agnieszka Lubczańska]
Dariusz Sobkow [fot. Agnieszka Lubczańska]
Dariusz Sobków dyrektor Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie, zwanego potocznie Prószkowską Pomologią o tym jak zainteresować nauką, jak uczyć praktycznie a także o nowości wprowadzonej w szkole jaką są mediatorzy.
1234567

Zobacz także

2022-11-18, godz. 17:00 Marek Tomków o szczepieniach, brakach leków i bezpieczeństwie lekowym -Mówimy o bezpieczeństwie energetycznym. Mówimy o ropie, mówimy o gazie, energii elektrycznej. To jest odmieniane na wszystkie przypadki. A tak rzadko mówimy… » więcej 2022-11-17, godz. 17:03 Debata "Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa" (17.11.2022) Eksperci Narodowego Banku Polskiego spodziewają się w nadchodzących latach stopniowego spadku inflacji oraz spowolnienia gospodarczego. Mimo tego, w ich ocenie… » więcej 2022-11-16, godz. 17:30 Jacek Boczar z Nadleśnictwa Opole o wilkach w lasach, sprzedaży drewna opałowego i o tym, gdzie można nabyć dzicz… - Widać zwiększone zainteresowanie tzw. chrustem, czyli drewnem, które trzeba sobie samemu "wyrobić" w lesie w postaci gałęzi - potwierdza Jacek Boczar z… » więcej 2022-11-16, godz. 17:10 Rafał Bartek o pieniądzach na nauczanie języka niemieckiego - Jestem przeciwnikiem mówienia o symetrii i asymetrii w relacjach państwowych, gdy mowa o mniejszościach. A tu dodatkowo mamy do czynienia z nieporównywalnością… » więcej 2022-11-15, godz. 17:05 O zaskoczeniu po wyborach w USA i negocjacjach z Brukselą Ireneusz Prochera rozmawiał z Piotrem Goćkiem w cyklu "Co… Jaka lekcja dla polskiej polityki płynie z wyborów uzupełniających w USA? Jak wpłyną na dalszą karierę polityczną D.Trumpa? To jedna z kwestii poruszanych… » więcej 2022-11-14, godz. 18:40 Wiceminister MON Marcin Ociepa o programie zbrojeniowym i sojuszach strategicznych - Trzeba podejść do tematu z wielką pokorą, bo mówimy o wielkich pieniądzach, ale jest jedna rzecz droższa od najdroższych zakupów. Tą rzeczą jest wojna… » więcej 2022-11-14, godz. 17:00 Poseł Tomasz Kostuś (PO) o sytuacji gospodarczej i immunitetach - Dane są, mówiąc dyplomatycznie, mocno niepokojące. Te dane powodują, że my we wszystkich rankingach lecimy w dół. Jest to oczywiście spowodowane sytuacją… » więcej 2022-11-10, godz. 17:00 Debata "Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa" (10.11.2022) Czy pracodawcy i pracownicy potrafią sobie mówić: do widzenia w cywilizowany sposób? Jakie są oczekiwania obu stron? Co trzeba zrobić, by wypracować odpowiednią… » więcej 2022-11-09, godz. 17:10 Jakie konsekwencje dla polityki międzynarodowej mogą mieć wyniki wyborów uzupełniających w USA? O tym m.in. rozmawiali… Jakie konsekwencje dla polityki międzynarodowej mogą mieć wyniki wyborów uzupełniających w USA, rozmawiali autorzy cyklu "Co tam panie w polityce?" Piotr… » więcej 2022-11-08, godz. 17:00 "Spięcie" - gośćmi magazynu Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia są Marek Wałkuski, Hanna Shen i prof. Lech Mi… W międzynarodowej odsłonie magazynu "Spięcie" red. Piotr Cywiński i red. Michał Rachoń wraz z zaproszonymi gośćmi, którymi są: Marek Wałkuski, Hanna… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »