Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Lek. med Weronika Juruć i Edyta Hanszke-Lodzińska…
2021-06-23, 09:28 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Lek. med Weronika Juruć i Edyta Hanszke-Lodzińska z USK o akcji dezinformacyjnej antyszczepionkowców i akcji szczepień w szpitalu

Lek. med Weronika Juruć i Edyta Hanszke-Lodzińska z USK o akcji dezinformacyjnej antyszczepionkowców i akcji szczepień w szpitalu
- Akcja nie ma żadnych podstaw medycznych, merytorycznych. Jest przede wszystkim podejściem emocjonalnym. Ma po prostu wzbudzić strach i niepokój - powiedziała w Porannej Loży Radiowej lek. med Weronika Juruć oddziału wewnętrznego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego o akcji billboardowej antyszczepionkowców. Na ulicach Opola pojawiły się plakaty mające zniechęcić do zaszczepienia siebie i dziecka przeciwko covid-19.
- W przeprowadzonych badaniach klinicznych zarówno dzieci w wieku 12-15 i 16-18 lat nie zauważono żadnych innych objawów niepożądanych po szczepieniu, poza tymi łagodnymi jak u dorosłych, czyli ból w miejscu wkłucia, czy objawy grypopodobne - dodała.
- To nie jest eksperyment na dzieciach, tylko czwarta faza badań klinicznych, co jest dla szczepionek zaletą, bo to ścisły monitoringi i monitoringu na taką skalę światową, nie było jeszcze w historii medycyny i historii wprowadzania nowych produktów leczniczych - wyjaśniała.

Rozmawiałyśmy także o wariancie Delta SARS- CoV-2. ponad 90% przypadków zachorowań na covid-19 w Wielkiej Brytanii jest spowodowana tym szczepem, a jak informowała wczoraj "Rzeczpospolita" w wakacje do Polski przyleci 4tys. samolotów osobowych z Wysp Brytyjskich.

- Musimy zachować spokój i szczepić się dalej. Badania udowodniły, że szczepionki mRNA a także szczepionka firmy Astra Zeneca są skuteczne w wariancie Delta. - Co najmniej 2/3 zachorowań w Wielkiej Brytanii dotyczy osób między 18. a 30. rokiem życia, które nie zaszczepiły się - powiedziała lek.med Weronika Juruć.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny z okazji Dnia Ojca szczepi dzisiaj bez rejestracji
- Można przyjść do naszego punktu szczepień przy Alei Witosa 26, przejść kwalifikację medyczną i zaszczepić się - zapowiedziała Weronika Juruć, rzecznik USK.
Zaznacza ona, że zaszczepiony będzie każdy chętny, nie tylko ojcowie, także mamy. Nie trzeba być mieszkańcem Opola. - Szczepimy preparatem Pfizera - zaznacza i dodaje, że w najbliższy weekend (25,26 i 27.06) USK uruchomi punkt szczepień w Centtrum Handlowym Turawa Park.

Cały czas działa infolinia punktu szczepień przy szpitalu USK. - Można zadzwonić pod numer 77 45 20 513 i umówić się na szczepienie, jeśli ktoś nie potrafi tego zrobić przez internet - powiedziała Edyta Hanszke-Lodzińska.
Z Weroniką Juruć i Edytą Hanszke-Lodzińską rozmawia Aneta Skomorowska-Kobza (23.06.2021)

Zobacz także

2021-09-17, godz. 14:05 Grzegorz Adamczyk o uszczelnieniu zakazu handlu w niedzielę, emeryturze stażowej i stanowiskach opolskiej Solidarności… - Mam nadzieje, że na tym posiedzeniu sejmu dojdzie do głosowania i uzyskamy wymaganą większość - powiedział w Południowej Loży Radiowej Grzegorz Adamczyk… » więcej 2021-09-17, godz. 09:32 Rafał Pydych o tym na jakim etapie są inwestycje z "Programu 100 obwodnic" - Najbardziej zaawansowana jest w tej chwili obwodnica Brzegu - powiedział w Porannej Loży Radiowej Rafał Pydych, dyrektor GDDKiA w Opolu. Naszego gościa pytaliśmy… » więcej 2021-09-16, godz. 16:51 "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" w Loży Radiowej. O płacy minimalnej w 2022 roku i niektórych zmianach podatkowych… 3010 zł brutto i 19,70 zł za godzinę - tak ma wyglądać płaca minimalna w 2022 roku. Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie dotyczące minimalnej pensji… » więcej 2021-09-16, godz. 12:40 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem KO Tomaszem Kostusiem Gościem Magdaleny Ogórek był dziś poseł Tomasz Kostuś z Koalicji Obywatelskiej. Tematami rozmowy były unijne wartości, dyskusje o polexicie i kwestie związane… » więcej 2021-09-16, godz. 08:48 Piotr Dancewicz, dyrektor biura Aglomeracji Opolskiej o nowej strategii, mobilności i pomocy ZIT-om - Istotne dla nas są tematy związane ze świadomym gospodarowaniem środowiskiem, adaptacja do zmian klimatu i przygotowanie na sytuacje nadzwyczajne, zintegrowany… » więcej 2021-09-15, godz. 14:15 Barbara Kamińska o głosowaniu w Europejskim Budżecie Obywatelskim i tworzącym się planie współpracy samorządu województwa… - To jest pomysł nie tyle na skalę województwa czy kraju, ale Europy - mówiła w Popołudniowej Loży Radiowej Barbara Kamińska, dyrektor Biura Dialogu i… » więcej 2021-09-15, godz. 13:59 Hubert Ibrom burmistrz Ujazdu o rozwoju mieszkalnictwa w gminie, słabym zainteresowaniu szczepieniami w szkołach i walce… - Około 40 % osób w naszej gminie jest zaszczepionych. Staramy się przekonywać do tego, bo to jedyny sposób powrotu do normalności, ale to przynosi różne… » więcej 2021-09-15, godz. 09:14 Marek Tomków, wieceprezes NRA o szczepieniach w aptekach, omijaniu ust. "apteka dla aptekarza", szczepionce przeciwko… - Dynamicznie rośnie liczba osób szczepionych przeciwko COVID 19 w aptekach - powiedział w Porannej Loży Radiowej Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady… » więcej 2021-09-14, godz. 13:33 Spięcie Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia, czyli magazyn krajowy o KPO i Angeli Merkel Magazyn Krajowy "Spięcie" w tym tygodniu o procesie przyjmowania Krajowego Planu Odbudowy i pożegnalnej wizycie Angeli Merkel. Gościem programu był prof. były… » więcej 2021-09-14, godz. 13:32 Co tam Panie w polityce o bielanowcach, ociepowcach, kukizowcach, Musze i ciekawych filmach "Z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim mamy już uzgodnione 80 proc. spraw związanych z umową koalicyjną; liczę, że do jej podpisania dojdzie jeszcze we… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »