Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Lek. med Weronika Juruć i Edyta Hanszke-Lodzińska…
2021-06-23, 09:28 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Lek. med Weronika Juruć i Edyta Hanszke-Lodzińska z USK o akcji dezinformacyjnej antyszczepionkowców i akcji szczepień w szpitalu

Lek. med Weronika Juruć i Edyta Hanszke-Lodzińska z USK o akcji dezinformacyjnej antyszczepionkowców i akcji szczepień w szpitalu
- Akcja nie ma żadnych podstaw medycznych, merytorycznych. Jest przede wszystkim podejściem emocjonalnym. Ma po prostu wzbudzić strach i niepokój - powiedziała w Porannej Loży Radiowej lek. med Weronika Juruć oddziału wewnętrznego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego o akcji billboardowej antyszczepionkowców. Na ulicach Opola pojawiły się plakaty mające zniechęcić do zaszczepienia siebie i dziecka przeciwko covid-19.
- W przeprowadzonych badaniach klinicznych zarówno dzieci w wieku 12-15 i 16-18 lat nie zauważono żadnych innych objawów niepożądanych po szczepieniu, poza tymi łagodnymi jak u dorosłych, czyli ból w miejscu wkłucia, czy objawy grypopodobne - dodała.
- To nie jest eksperyment na dzieciach, tylko czwarta faza badań klinicznych, co jest dla szczepionek zaletą, bo to ścisły monitoringi i monitoringu na taką skalę światową, nie było jeszcze w historii medycyny i historii wprowadzania nowych produktów leczniczych - wyjaśniała.

Rozmawiałyśmy także o wariancie Delta SARS- CoV-2. ponad 90% przypadków zachorowań na covid-19 w Wielkiej Brytanii jest spowodowana tym szczepem, a jak informowała wczoraj "Rzeczpospolita" w wakacje do Polski przyleci 4tys. samolotów osobowych z Wysp Brytyjskich.

- Musimy zachować spokój i szczepić się dalej. Badania udowodniły, że szczepionki mRNA a także szczepionka firmy Astra Zeneca są skuteczne w wariancie Delta. - Co najmniej 2/3 zachorowań w Wielkiej Brytanii dotyczy osób między 18. a 30. rokiem życia, które nie zaszczepiły się - powiedziała lek.med Weronika Juruć.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny z okazji Dnia Ojca szczepi dzisiaj bez rejestracji
- Można przyjść do naszego punktu szczepień przy Alei Witosa 26, przejść kwalifikację medyczną i zaszczepić się - zapowiedziała Weronika Juruć, rzecznik USK.
Zaznacza ona, że zaszczepiony będzie każdy chętny, nie tylko ojcowie, także mamy. Nie trzeba być mieszkańcem Opola. - Szczepimy preparatem Pfizera - zaznacza i dodaje, że w najbliższy weekend (25,26 i 27.06) USK uruchomi punkt szczepień w Centtrum Handlowym Turawa Park.

Cały czas działa infolinia punktu szczepień przy szpitalu USK. - Można zadzwonić pod numer 77 45 20 513 i umówić się na szczepienie, jeśli ktoś nie potrafi tego zrobić przez internet - powiedziała Edyta Hanszke-Lodzińska.
Z Weroniką Juruć i Edytą Hanszke-Lodzińską rozmawia Aneta Skomorowska-Kobza (23.06.2021)

Zobacz także

2021-08-04, godz. 09:01 Piotr Bujak, burmistrz Głogówka o demografii gminy i Strategii Demograficznej 2040 - W gminie Głogówek w ciągu dwóch lat ubyło 200-tu mieszkańców. Liczba ludności wynosi w tej chwili około 12 tys 400 - powiedział w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-08-03, godz. 08:56 Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski o podwyżkach dla polityków i samorządowców, oraz o szczepieniach w powiecie - To jeszcze daleka droga tym bardziej, że widzimy, co dzieje się w sejmie. Został złożony projekt ustawy blokującej podwyżki dla posłów i senatorów… » więcej 2021-08-02, godz. 16:25 Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa opolskiego oraz Jarosław Szóstka, wiceburmistrz Prudnika, o problemie… Starzejące się społeczeństwo jest poważnym wyzwaniem również dla samorządów lokalnych. Gminy ponoszą coraz większe koszty utrzymania mieszkańców Domów… » więcej 2021-08-02, godz. 12:51 Poseł Witold Zembaczyński o podwyżkach dla parlamentarzystów, stanowiskach Rady Krajowej Nowoczesnej i pakiecie mo… - Nie jestem zadowolony z podwyżek, jestem wręcz zaskoczony, bo pominięto parlament w tej drodze - powiedział w Południowej Loży Radiowej poseł Nowoczesnej… » więcej 2021-08-02, godz. 08:53 Andrzej Rak, wicedyrektor WORD w Opolu o surowszych karach za łamanie przepisów drogowych i zmianach w kształceniu … - Na ten moment jest to jedyne rozwiązanie, które w krótkim czasie pozwoliłoby na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach - powiedział w Porannej Loży… » więcej 2021-07-30, godz. 18:56 Janusz Kokurowski, Lider Grupy Odnowa Wsi Mochów, o ciekawych zbiorach Izby Tradycji w tej miejscowości Wiele jest miejsc na Opolszczyźnie, których nie znajdziemy w popularnych przewodnikach turystycznych, a warte są odwiedzenia. Ciekawą miejscowością jest… » więcej 2021-07-30, godz. 12:22 Młodzieżowa Loża Radiowa o podejściu młodych do szczepień Naszych gości pytaliśmy jaki mają stosunek do szczepień przeciwko COVID-19, czy sami promują szczepienia i skąd czerpią wiedzę na temat pandemii koronawirusa… » więcej 2021-07-30, godz. 08:59 Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski o sierpniowych akcjach szczepionkowych i uroczystościach związanych z 77 rocznicą… - Liczę na to, że w czasie mszy świętych księża będą zachęcali swoich parafian do tego, żeby zajrzeli do tego namiotu i żeby się zaszczepili. Tylko… » więcej 2021-07-29, godz. 15:41 Potencjalnym i realnym zagrożeniom dla realizacji Polskiego Ładu poświęcona była radiowa debata „Pracodawcy - związkowcy… Rosną ceny usług, materiałów budowlanych, energii i paliw. W takich realiach wprowadzany będzie Polski Ład. Duże oczekiwania wobec rządowego Programu Inwestycji… » więcej 2021-07-29, godz. 13:10 Violetta Porowska i Tomasz Kostuś o ruchu antyszczepionkowym, bezpieczeństwie podczas pandemii oraz projekcie "lex T… - Ruch antyszczepionkowy na świecie i w Polsce przekazuje informację nieprawdziwą, że nie trzeba się szczepić. To zasmucająca informacja pokazująca zmianę… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »