Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Kamil Bortniczuk w 'Prosto z Sejmu' o tym, że jest…
2021-02-11, 12:55 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Kamil Bortniczuk w "Prosto z Sejmu" o tym, że jest członkiem Porozumienia, planach Jarosława Gowina na wyjście z rządu Zjednoczonej Prawicy, a także o podatku od reklam dla mediów

Kamil Bortniczuk w "Prosto z Sejmu" o tym, że jest członkiem Porozumienia, planach Jarosława Gowina na wyjście z rządu Zjednoczonej Prawicy, a także o podatku od reklam dla mediów
Kamil Bortniczuk w "Prosto z Sejmu" o tym, że jest członkiem Porozumienia, planach Jarosława Gowina na wyjście z rządu Zjednoczonej Prawicy, a także o podatku od reklam dla mediów
- Jestem przekonany, że tak - powiedział poseł Kamil Bortniczuk, pytany przez Magdalenę Ogórek o to czy jest w Porozumieniu, czy nie. - To jest problem formalny, który rozstrzygnie sąd rejestrowy w Warszawie i pewnie żadna ze stron nie będzie mogła powiedzieć wcześniej, kto jest prezesem Porozumienia, kto został z Porozumienia skutecznie wydalony, a kto nie.
- Jak to w polityce, koleżeństwo kolegów z okręgu, to jest specyficzne koleżeństwo. Z Marcinem się znamy długie lata, wzajemnie się szanujemy, ale siłą rzeczy pewne interesy polityczne mamy sprzeczne - zaznaczył poseł Bortniczuk, mówiąc o relacjach z wiceministrem Marcinem Ociepą. Pytany o to, czy chce przejąć stery w opolskim Prawie i Sprawiedliwości stwierdził, że jest członkiem Porozumienia, członkiem Zarządu Krajowego Porozumienia i członkiem Prezydium Zarządu Krajowego i wiceprzewodniczącym Zarządu Regionu Opolskiego Porozumienia.

- Jarosław Gowin na wiosnę, mam taką wiedzę, a nie domniemanie, był już po słowie z przedstawicielami opozycji i miał być najpierw marszałkiem sejmu, a potem premierem rządu technicznego. Kiedy tę wiedzę posiadłem, to nasze drogi z Jarosławem Gowinem się rozeszły - powiedział w cyklu "Prosto z Sejmu" poseł Bortniczuk.

Kamil Bortniczuk zaznaczył, że jego zdaniem konflikt w Porozumieniu szybko się nie rozwiąże, bo druga strona go eskaluje.
- Mam pewne tezy: po pierwsze nagła próba zawieszenia Adama Bielana, to próba zawieszenia osoby, która przejmuje stanowisko prezesa partii, kiedy ten nie może pełnić obowiązków. Drugi scenariusz: koledzy z Porozumienia, mam wrażenie, szukają pretekstu, żeby pokazać swoją odmienność od rządu, aby zbudować narrację do wyjścia ze Zjednoczonej Prawicy i zbudowania układu politycznego z dzisiejszą opozycją. I w tym kontekście usunięcie takich posłów jak ja, czy Jacek Żalek i Adam Bielan, czyli jednoznacznie kojarzonych ze Zjednoczoną Prawicą mogło by pomóc - wyjaśniał gość Magdaleny Ogórek. - Liczę na to, że tak jak na wiosnę, uda mi się przekonać kolegów z Porozumienia, że w takiej hucpie nie warto brać udziału.

Pytany o pomysł wprowadzenia podatku od reklam dla mediów zwrócił uwagę, że kapitał ma narodowość, a jeśli chodzi o media to jest to po stokroć groźne. - Żyjemy w demokracji, w drodze wyborów ludzie wybierają władzę, a media potrafią mieć ogromny wpływ na nastroje społeczne. Obserwowaliśmy jak media z obcym kapitałem próbują w sposób niewłaściwy wpływać na nastroje. Powinniśmy sobie z tym poradzić w jakiś sposób - stwierdził. - Media powinny być wolne, ale to nie znaczy niepłacące podatków, czy uprzywilejowane w sprawie podatków w stosunku do naszych polskich mediów - podkreślił Kamil Bortniczuk.

Zobacz także

2021-12-22, godz. 13:43 Zbigniew Kubalańca o budżecie województwa na 2022 rok i nowym programie wspierającym rodziny, w tym leczenia niep… » więcej 2021-12-22, godz. 09:11 Szpital MSWiA w Głuchołazach w rejestrze najlepszych placówek na świecie! Dyrektora Mariusz Grochowski opowiada o sukcesie… - Mam dobry zespół, ludzi naprawdę zaangażowanych, mogę powiedzieć, że wybitnych w swoich specjalnościach. To ludzie dla których praca w szpitalu stała… » więcej 2021-12-21, godz. 17:18 Bartosz Maziarz o projekcie dla młodzieży "Bezpieczeństwo przede wszystkim" i bezpieczeństwie nas wszystkich w sieci… - W edukacji na szczeblu średnim brakuje wielu kwestii związanych z bezpieczeństwem pomimo, że jest taki przedmiot jak edukacja dla bezpieczeństwa. Dlatego… » więcej 2021-12-21, godz. 14:11 "Co tam Panie w polityce?" – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc W piątek Sejm opowiedział się przeciwko uchwale Senatu, który we wrześniu odrzucił nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Teraz ustawa trafi do prezydenta… » więcej 2021-12-21, godz. 09:16 Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej: 700 tys podań szczepionki przeciwko covid dokonali farmaceuci… - 700 tys. szczepień wykonali farmaceuci w aptekach. Zanim zaczęły się szczepienia w aptekach farmaceuci w masowych punkach szczepień dokonali 300 tys. iniekcji… » więcej 2021-12-20, godz. 17:55 Dr Marek Kawa o tym czy Stany Zjednoczone "przejmują się" napiętą sytuacją w Europie i zagrożeniami ze strony Ro… » więcej 2021-12-20, godz. 14:12 Paweł Kukiz o lex TVN, pojedynczym głosie przechodnim czyli SJV, Mejzie i prowadzeniu antyniemieckiej polityki Gościem Radia Opole był dziś Paweł Kukiz, szef koła Kukiz'15 i Demokracji Bezpośredniej. Pytaliśmy m.in. o protesty ws. lex TVN. Taka manifestacja mała… » więcej 2021-12-20, godz. 08:50 Rafał Bartek, lider TSKN o zmniejszeniu finansowania nauki języka mniejszości: to poprawka antymniejszościowa i an… - Trudno mi to jeszcze komentować, bo to wydarzenie bez precedensu - powiedział w Porannej Loży Radiowej Rafał Bartek lider Mniejszości Niemieckiej na Opolszczyźnie. Rozmawialiśmy… » więcej 2021-12-16, godz. 09:42 Młodzieżowa Loża Radiowa o prawie oświatowym i sporze wokół zmiany nazwy ronda Dmowskiego na rondo Praw Kobiet w… Gośćmi Popołudniowej Loży byli Jan Zimoch (stow. Od Nowa) i Hubert Gabalewicz (Młodzi Demokraci). » więcej 2021-12-16, godz. 12:14 Radni Opola: Tomasz Kaliszan, Piotr Mielec, Michał Nowak o budżecie Opola na 2022 rok i podwyżkach dla prezydenta i… Gośćmi Południowej Loży Radiowej byli radni Opola, którzy wczoraj niejednogłośnie przegłosowali budżet miasta z Opola na 2022 rok, a także zdecydowali… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »