Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Goście 'Młodzieżowa Loża Radiowa' o planie wsparcia…
2021-02-05, 14:38 Autor: Joanna Matlak

Goście "Młodzieżowa Loża Radiowa" o planie wsparcia uczniów po pandemii, który zapowiedziało ministerstwo edukacji i nauki

Goście "Młodzieżowa Loża Radiowa" o planie wsparcia uczniów po pandemii, który zapowiedziało ministerstwo edukacji i nauki
Będzie się opierał o cztery filary: walkę z otyłością, krótkowzrocznością i innymi wadami wzroku, o pomoc psychologiczną oraz wsparcie naukowe - taki program zapowiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. O ocenę tego programu prosiliśmy naszych gości, czyli Piotra Paszkiewicza (Federacja Młodych Socjaldemokratów), Macieja Bekieszczuka (Forum Młodych PiS), Tomasza Wiciaka (Forum Młodych Ludowców) i Mariusza Jańczuka (Młodzi dla Wolności).
- Patrzę na ten program z dystansem, jak na wszystko co robi ministerstwo edukacji i nauki - powiedział Piotr Paszkiewicz z Federacji Młodych Socjaldemokratów. – Program jest ważny i opieram go, bo sam w domu widzę po młodszym bracie jak nauczanie zdalne wpływa na emocje. Ale jeśli chodzi o inne kwestie np. kwestie otyłości, ona była i jest i była powszechnym problemem, minister nie dokonał odkrycia ale to w jaki sposób się wypowiada jest dyskryminujące w stosunku do kobiet i nie ma nic wspólnego z faktami i prawdą – dodał Paszkiewicz.

- Program jest bardzo ważny i potrzebny – ocenił Maciej Bekieszczuk z Forum Młodych PiS. - Od roku szkoły nie działają tak jak powinny, uczniowie siedzą w domach i myślę, że najbardziej ucierpiało zdrowie psychiczne, bo przecież w szkole jest kontakt z nauczycielami, kolegami, zawieramy przyjaźnie... Ten program właściwie działa już od jakiegoś czasu, bo przypomnę, że ministerstwo uruchomiło konsultacje online, które odbywają się w szkołach. Planowana jest też współpraca z poradniami psychicznymi – mówił Bekieszczuk.

- Trzeba przede wszystkim podziękować rodzicom, dziadkom i nauczycielom, którzy pomagają w nauce. Dziś ten proces edukacyjny jest trudniejszy - mówił Tomasz Wiciak z Forum Młodych Ludowców. - Psychologowie, pedagodzy powinni być w każdej szkole. Co do otyłości to uważam, że w programie nauczania już powinno się mówić o ruchu i zdrowym odżywianiu - powiedział Wiciak.

- Program jest bezskuteczny i propagandowy jak większość programów rządowych – stwierdził Mariusz Jańczuk (Młodzi dla Wolności). – To rząd wprowadził naukę zdalną i teraz próbuje złagodzić te konsekwencje. Cały system oświatowy jest przestarzały. Problemy jak otyłość czy pogarszanie wzroku to coś co się nasiliło. Według mnie społeczeństwo zniewieściało, ludzie nie mają mentalności fightera. Zanikła kultura fizyczna. Gdyby była inna mentalność, to mielibyśmy zdrowsze społeczeństwo. I powinniśmy się uczyć radzić z takimi problemami samemu, bo dodatkowa lekcja wychowania fizycznego tego nie załatwi – mówił Jańczuk.

Zobacz także

2021-11-18, godz. 11:54 Debata "Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa" o podatkowych aspektach Polskiego Ładu i pomyśle by pracodawca mógł… Gośćmi dzisiejszej programu byli: dr Artur Żurakowski (ekonomista), Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), Grzegorz Kuliś (BCC) i dr Jerzy… » więcej 2021-11-18, godz. 13:44 Tomasz Kostuś, poseł PO w "Prosto z sejmu" w rozmowie z Magdaleną Ogórek o ustawie o ochronie ganic - Nie ma zgody na psucie prawa, łamanie zapisów konstytucji, chaos i dyletanctwo. Dlatego świadomie głosowaliśmy przeciwko przyjęciu ustawy o ochronie granicy… » więcej 2021-11-18, godz. 09:12 Marek Staszewski, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii o ograniczeniu odwiedzin, inwestycjach i sukcesach lekarzy na arenie… - Staramy się reagować na to co się dzieje, jeżeli chodzi o covid, ponieważ musimy zadbać o bezpieczeństwo naszych pracowników i naszych pacjentów, bo… » więcej 2021-11-16, godz. 12:53 Dr Rafał Wielki o zwalczaniu przestępstw korupcyjnych, badaniach naukowych - Tematyka tej rozprawy była ustalona z moim niestety nieżyjącym już promotorem prof. Jerzym Koniecznym. On dostrzegał potrzebę, żeby zając się szeroko… » więcej 2021-11-17, godz. 07:39 Piotr Bujak o obronie ZOL-u w Głogówku, 0,5 mln złotych z konkursu "Rosnąca odporność", inwestycjach i finansach… - Podstawą jest to, że ZOL w Głogówku, powinien w Głogówku pozostać. To moja reakcja na postawę powiatu prudnickiego – powiedział w samorządowej odsłonie… » więcej 2021-11-17, godz. 07:39 Dr Tomasz Pawłuszko, analityk bezpieczeństwa międzynarodowego z UO o tym, co kryje się za kryzysem na polsko-białoruskiej… - Rosja gra w to, co zawsze. Rosja dominuje w Europie Wschodniej, często wywołuje kryzysy, po to, żeby się o tym mówiło, żeby rozmawiać z Rosją, Putinem… » więcej 2021-11-16, godz. 11:53 "Spięcie" - Magazyn Międzynarodowy Piotr Cywińskiego i Michała Rachonia Gośćmi Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia byli Robert Bąkiewicz, Przemysław Żurawski vel Grajewski oraz Grażyna Ancyparowicz. Wspólnie dyskutowaliśmy… » więcej 2021-11-16, godz. 11:45 "Co tam Panie w polityce?" Prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc W ramach audycji Loża Radiowa, jak w każdy wtorek w samo południe, najnowsze wydarzenia i najświeższe komentarze. Zapraszają Piotr Gociek (Polskie Radio… » więcej 2021-11-16, godz. 09:45 Kpt. Piotr Płuciennik o tym jak ważne jest wsparcie dla żołnierza i działaniach opolskich logistyków na granicy … - Za każde gesty wsparcia jesteśmy wdzięczni, z tego względu, że służba na granicy jest ciężka, szczególnie dla żołnierzy, którzy de facto stoją… » więcej 2021-11-15, godz. 17:22 Dr hab. Adam Drosik o pracach nad innowacyjnym podręcznikiem o zrównoważonym rozwoju - W podręczniku bardzo dużo można zmienić - powiedział prof UO Adam Drosik, dziekan wydziału Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej. Rozmawialiśmy o… » więcej
89101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »