Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Były wicewojewoda chce zdetronizować wójta, który…
2024-02-13, 13:52 Autor: Adam Dubiński

Były wicewojewoda chce zdetronizować wójta, który rządzi Skarbimierzem od ponad 30 lat. Tomasz Witkowski mówi o swoich politycznych planach (13.02.2024)

Były wojewoda Tomasz Witkowski chce zdetronizować wójta, który rządzi Skarbimierzem od ponad 30 lat
Wzrost nakładów na inwestycje, rozwiązanie konfliktu z nauczycielami, rozbudowa sieci internetowej, czy budowa krytej pływalni - to część założeń, z którymi do wyborów samorządowych idzie były wicewojewoda, a wcześniej także wiceburmistrz Brzegu Tomasz Witkowski. Z kandydatem rozmawialiśmy w popołudniowym paśmie publicystycznym Radia Opole we wtorek 13.02.2024.
Kandydat na nowego wójta wskazuje, że jedna z najbogatszych gmin w regionie wpadła w pułapkę własnego sukcesu i w wielu przypadkach odpuszczała starania o dofinansowania do inwestycji. To, jak przekonuje, hamuje jej rozwój.

Jednym z zadań, które samorządowiec chciałby realizować przy wsparciu z zewnątrz jest budowa krytego basenu. Dziś obiektu tego typu nie ma nawet w sąsiednim Brzegu, gdzie funkcjonują jedynie niecki rekreacyjne. Samorządowiec przekonuje jednak, że nie oznacza to, że wiejska gmina nie może mieć takich ambicji.

Oprócz Tomasza Witkowskiego, start w wyborczym wyścigu ogłosiła także Joanna Janocha, która obecnie pełni funkcję sołtysa Żłobizny. Z kolei wójt Andrzej Pulit nie chciał rozmawiać z Radiem Opole. Dotychczas nie poinformował on także, czy podejmie się walki o reelekcję, jednak Krajowe Biuro Wyborcze zarejestrowało komitet "Postęp i Rozwój", z którego wystartował on w poprzednich wyborach.

Zobacz także

2024-04-10, godz. 19:15 "Moje poparcie nie spadło" Marek Pietruszka przed wyborczą dogrywką W programie zajrzymy także do Strzeleczek, gdzie również odbędzie się II tura. Naszym kolejnym gościem będzie burmistrz tej gminy Marek Pietruszka, którego… » więcej 2024-04-10, godz. 19:00 Leonard Pietruszka o niewielkim zainteresowaniu kandydowaniem w wyborach samorządowych Wyborczy wyścig zakończył się za to w Komprachcicach, gdzie Leonard Pietruszka nie miał konkurencji - podobnie jak część kandydatów na radnych. Włodarza… » więcej 2024-04-10, godz. 18:31 Tomasz Witkowski o pomysłach na przejęcie władzy w samorządzie Skarbimierz to jedna z tych gmin, gdzie kandydatów na wójta czeka wyborcza dogrywka. O pomysły na przejęcie władzy w samorządzie pytamy w "Publicystyce Radia… » więcej 2024-04-09, godz. 19:15 "Poprawiliśmy wynik sprzed pięciu lat" Michał Nowak w Radiu Opole Prawo i Sprawiedliwość ponownie bez większości w Radzie Miasta Opola, a także w sejmiku regionu. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego nie będzie miało także… » więcej 2024-04-09, godz. 19:00 Ryszard Galla o powrocie do Sejmiku Województwa Opolskiego We wtorkowym programie publicystycznym gościliśmy byłego posła Mniejszości Niemieckiej Ryszarda Gallę, którego zapytaliśmy o polityczną przyszłość… » więcej 2024-04-08, godz. 18:30 "Przy braku kontrkandydatów emocji też nie brakuje" - Mirosław Wieszołek w Radiu Opole To była bardzo niespokojna noc dla wielu kandydatów startujących we wczorajszych wyborach samorządowych. Nie wszyscy jednak mieli do pokonania konkurencję… » więcej 2024-04-08, godz. 19:00 "Po wyborach spałem spokojnie". Łukasz Sowada w Radiu Opole Nasze studio odwiedzi także przewodniczący opolskiej rady miejskiej Łukasz Sowada, którego pytaliśmy, jak radni związani z Arkadiuszem Wiśniewskim zamierzają… » więcej 2024-03-29, godz. 18:45 Krzysztof Cegielski o pomysłach na zmiany w Izbicku i wpływie partyjnych barw na preferencje wyborców w małych gmi… Tu zmiana włodarza jest pewna - po ponad 20 latach zarządzania gminą Izbicko, dotychczasowa wójt Barbara Pytel postanowiła przejść na polityczną emeryturę… » więcej 2024-03-29, godz. 18:30 Marzena Baksik o pomysłach na rozwój gminy Izbicko Tu zmiana włodarza jest pewna - po ponad 20 latach zarządzania gminą Izbicko, dotychczasowa wójt Barbara Pytel postanowiła przejść na polityczną emeryturę… » więcej 2024-03-28, godz. 19:05 Ustawowy dzień wolny od pracy w Wielki Piątek? Debata Pracodawcy-związkowcy wspólna sprawa z 28.03.2024 r. Wraca kwestia dnia wolnego od pracy w Wielki Piątek. Takie rozwiązanie działa już w 15 europejskich krajach. Wielki Piątek jest oficjalnie dniem wolnym od… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »