Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Były wicewojewoda chce zdetronizować wójta, który…
2024-02-13, 13:52 Autor: Adam Dubiński

Były wicewojewoda chce zdetronizować wójta, który rządzi Skarbimierzem od ponad 30 lat. Tomasz Witkowski mówi o swoich politycznych planach (13.02.2024)

Były wojewoda Tomasz Witkowski chce zdetronizować wójta, który rządzi Skarbimierzem od ponad 30 lat
Wzrost nakładów na inwestycje, rozwiązanie konfliktu z nauczycielami, rozbudowa sieci internetowej, czy budowa krytej pływalni - to część założeń, z którymi do wyborów samorządowych idzie były wicewojewoda, a wcześniej także wiceburmistrz Brzegu Tomasz Witkowski. Z kandydatem rozmawialiśmy w popołudniowym paśmie publicystycznym Radia Opole we wtorek 13.02.2024.
Kandydat na nowego wójta wskazuje, że jedna z najbogatszych gmin w regionie wpadła w pułapkę własnego sukcesu i w wielu przypadkach odpuszczała starania o dofinansowania do inwestycji. To, jak przekonuje, hamuje jej rozwój.

Jednym z zadań, które samorządowiec chciałby realizować przy wsparciu z zewnątrz jest budowa krytego basenu. Dziś obiektu tego typu nie ma nawet w sąsiednim Brzegu, gdzie funkcjonują jedynie niecki rekreacyjne. Samorządowiec przekonuje jednak, że nie oznacza to, że wiejska gmina nie może mieć takich ambicji.

Oprócz Tomasza Witkowskiego, start w wyborczym wyścigu ogłosiła także Joanna Janocha, która obecnie pełni funkcję sołtysa Żłobizny. Z kolei wójt Andrzej Pulit nie chciał rozmawiać z Radiem Opole. Dotychczas nie poinformował on także, czy podejmie się walki o reelekcję, jednak Krajowe Biuro Wyborcze zarejestrowało komitet "Postęp i Rozwój", z którego wystartował on w poprzednich wyborach.

Zobacz także

2024-05-21, godz. 19:00 "Dzisiaj potrzebujemy świeżości w polityce" - Justyna Walker w Radiu Opole Justyna Walker do Brukseli startuje z listy Bezpartyjnych Samorządowców. Jakie cele stawia sobie przed czerwcowymi wyborami to ugrupowanie? To kolejne pytania… » więcej 2024-05-21, godz. 19:00 "Była prośba prezesa to po prostu startuję". Marcin Oszańca o wyborach do Parlamentu Europejskiego Na liście Trzeciej Drogi do europarlamentu w naszym okręgu znalazło się tylko troje mieszkańców naszego regionu. Jednym z nich jest lider "Ludowców" na… » więcej 2024-05-20, godz. 19:00 "Większość z nas szuka pracy" - Agnieszka Sanecka-Wąchała o sytuacji pracowników Poczty Polskiej W ubiegłym tygodniu pocztowcy kraju przeprowadzili strajk ostrzegawczy. Na Opolszczyźnie mogło wziąć w nim udział około 90 procent pracowników - tak wskazywała… » więcej 2024-05-16, godz. 18:30 O zapowiedzi zwolnień grupowych i czterodniowym tygodniu pracy w programie Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa Jak informuje Główny Urząd Statystyczny, do końca marca 159 firm zadeklarowało zwolnienia grupowe 17 tys. pracowników. Zwolnienia obejmą także sektor… » więcej 2024-05-15, godz. 19:00 Paweł Kampa: trzeba zadbać w Europie o demografię Jedyny przedstawiciel Opolszczyzny na liście Lewicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego, Paweł Kampa uważa, że warto byłoby zmienić ordynację, by woj… » więcej 2024-05-15, godz. 19:00 Jerzy Gorzelik: przeciwnikom powiem "nie lękajcie się!" -Liczymy na to, że na kolejnych posiedzeniach takie uchwały zapadną i także w sejmikach wojewódzkich. Na razie mamy obietnicę, że taką uchwałą zajmie… » więcej 2024-05-14, godz. 19:00 Ryszard Skawiński o szansach Konfederacji na europosła z Opolszczyzny i Dolnego Śląska Po nieudanych wyborach na prezydenta Opola, Ryszard Skawiński będzie próbował swoich sił jako kandydat do Europarlemantu. W którym kierunku - jego zdaniem… » więcej 2024-05-14, godz. 11:22 Piotr Bujak o wyzwaniach czekających Głogówek w nowej kadencji Po raz pierwszy w historii, wybory na burmistrza Głogówka rozstrzygnęły się w pierwszej turze. Ponownie wygrał je Piotr Bujak, który do rady miejskiej wprowadził… » więcej 2024-05-14, godz. 06:00 Krzysztof Bosak: potrzebujemy pluralizmu w polskiej prawicowej reprezentacji w Parlamencie Europejskim -W tej chwili Polaków o prawicowych poglądach w PE reprezentowali wyłącznie pro-unijni posłowie PiS. Aż 27! O wielu z nich nic nie słyszeliśmy przez ostatnie… » więcej 2024-05-13, godz. 19:00 Michał Dworczyk: po wyborach nie będzie trzęsienia ziemi w PE - Na pewno nie będzie żadnego trzęsienia ziemi, bo ten skręt w prawo będzie liczony rzeczywiście w zwiększonej liczbie mandatów europosłów wywodzących… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »