Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-02-14, 07:00 Autor: Daniel Klimczak

Był wicewojewodą, chce zostać wójtem. Czy Tomasz Witkowski zdetronizuje Andrzeja Pulita?

Tablica promocyjna przed Urzędem Gminy Skarbimierz [fot. Daniel Klimczak]
Tablica promocyjna przed Urzędem Gminy Skarbimierz [fot. Daniel Klimczak]
Tomasz Witkowski [fot. Jędrzej Łuczak]
Tomasz Witkowski [fot. Jędrzej Łuczak]
Wzrost nakładów na inwestycje, rozwiązanie konfliktu z nauczycielami, rozbudowa sieci internetowej czy budowa krytej pływalni - to część założeń, z którymi do wyborów samorządowych idzie były wicewojewoda, a wcześniej także wiceburmistrz Brzegu Tomasz Witkowski.
Tym razem samorządowiec będzie ubiegał się o fotel wójta Skarbimierza, którym od ponad 30 lat nieprzerwanie rządzi Andrzej Pulit.

Kandydat na nowego wójta wskazuje, że jedna z najbogatszych gmin w regionie wpadła w pułapkę własnego sukcesu i w wielu przypadkach odpuszczała starania o dofinansowania do inwestycji. To, jak przekonuje, wymaga zmian.

- Tak jak często mówił na sesjach pan wójt, to by rodziło jakieś kontrole, jakieś sprawdzanie, a przecież my mamy swoje pieniądze i możemy to zrobić. Przykładem chyba najlepszym jest budowa ośrodka kultury na osiedlu, który około 16 milionów będzie kosztował. W całości z własnych środków jest to realizowane - powiedział.

Jednym z zadań, które samorządowiec chciałby realizować przy wsparciu z zewnątrz jest budowa krytego basenu. Dziś obiektu tego typu nie ma nawet w sąsiednim Brzegu, gdzie funkcjonują jedynie niecki rekreacyjne.

- Ja mówię o krytej pływalni, o 6 torach o długości 25 metrów, z małą widownią - zapowiada.

Oprócz Tomasza Witkowskiego, start w wyborczym wyścigu ogłosiła także Joanna Janocha, która obecnie pełni funkcję sołtysa Żłobizny. Z kolei wójt Andrzej Pulit nie chciał rozmawiać z Radiem Opole. Dotychczas nie poinformował on także, czy podejmie się walki o reelekcję, jednak Krajowe Biuro Wyborcze zarejestrowało komitet "Postęp i Rozwój", z którego wystartował on w poprzednich wyborach.
Tomasz Witkowski
Tomasz Witkowski

Wiadomości z regionu

2024-05-21, godz. 20:00 Będzie bezpieczniej. Gmina Lewin Brzeski buduje ścieżki pieszo-rowerowe Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej ze Strzelnik do Łosiowa. Ma być gotowa jeszcze w tym roku. » więcej 2024-05-21, godz. 19:30 Prudnik: coraz mniej osób korzysta z funduszu alimentacyjnego W gminie Prudnik zmniejsza się liczba osób kwalifikujących się do korzystania z funduszu alimentacyjnego. Maksymalna wysokość tego świadczenia nie zmieniła… » więcej 2024-05-21, godz. 18:49 Dachowanie na Oświęcimskiej w Opolu. Jedna osoba jest ranna Są utrudnienia na ulicy Oświęcimskiej w Opolu. Zderzyły się tam dwie osobówki. » więcej 2024-05-21, godz. 18:00 Na Opolszczyźnie powstanie park narodowy? Chce tego Róża Thun Przedstawiciele Polski 2050 chcą utworzenia Parku Narodowego Puszczy Śląskiej na terenie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Jak mówiła dziś (21.05) podczas… » więcej 2024-05-21, godz. 18:00 Kolumna Maryjna w Głogówku odzyska dawny blask. Gmina pozyskała dofinansowanie Kolumna Maryjna w Głogówku odzyska dawny blask. Na prace konserwatorskie gmina otrzymała 80 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. » więcej 2024-05-21, godz. 17:30 Jazdę quadem zakończyli na murze. Byli nietrzeźwi Do tego zdarzenia doszło na polnej drodze w powiecie strzeleckim. Tamtejsza policja została powiadomiona o wypadku dwóch mężczyzn, którzy jechali quadem. » więcej 2024-05-21, godz. 17:30 Przyszli żołnierze uczcili Dzień Kadeta. Uroczystości przed pomnikiem na Górze św. Anny Przed Pomnikiem Czynu Powstańczego na Górze Świętej Anny odbyły się centralne obchody Dnia Kadeta. Uczniowie klas wojskowych z całego kraju oddali hołd… » więcej 2024-05-21, godz. 17:00 Co dalej z niedokończoną budową w centrum Kluczborka? Magistrat wystąpił na drogę sądową Na drogę sądową wystąpiła gmina Kluczbork przeciwko właścicielom niedokończonego od wielu lat budynku przy ulicy Ściegiennego w centrum miasta. » więcej 2024-05-21, godz. 16:00 Opolscy policjanci na hybrydowym kursie podoficerskim. To szansa na awans Pilotażowy kurs podoficerski rozpoczęło w Opolu 24 policjantów. Organizatorem jest Szkoła Policji w Katowicach, ale swój udział w tej inicjatywie ma Komenda… » więcej 2024-05-21, godz. 15:15 Ponad 400 pracowników walcowni w Zawadzkiem może stracić pracę. "Nikt tego się nie spodziewał" Ponad 400 pracowników Walcowni Rur Andrzej w Zawadzkiem może stracić pracę. Zarząd spółki Alchemia S.A. podjął decyzję w sprawie rozpoczęcia procesu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »