Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Były wicewojewoda chce zdetronizować wójta, który…
2024-02-13, 13:52 Autor: Adam Dubiński

Były wicewojewoda chce zdetronizować wójta, który rządzi Skarbimierzem od ponad 30 lat. Tomasz Witkowski mówi o swoich politycznych planach (13.02.2024)

Były wojewoda Tomasz Witkowski chce zdetronizować wójta, który rządzi Skarbimierzem od ponad 30 lat
Wzrost nakładów na inwestycje, rozwiązanie konfliktu z nauczycielami, rozbudowa sieci internetowej, czy budowa krytej pływalni - to część założeń, z którymi do wyborów samorządowych idzie były wicewojewoda, a wcześniej także wiceburmistrz Brzegu Tomasz Witkowski. Z kandydatem rozmawialiśmy w popołudniowym paśmie publicystycznym Radia Opole we wtorek 13.02.2024.
Kandydat na nowego wójta wskazuje, że jedna z najbogatszych gmin w regionie wpadła w pułapkę własnego sukcesu i w wielu przypadkach odpuszczała starania o dofinansowania do inwestycji. To, jak przekonuje, hamuje jej rozwój.

Jednym z zadań, które samorządowiec chciałby realizować przy wsparciu z zewnątrz jest budowa krytego basenu. Dziś obiektu tego typu nie ma nawet w sąsiednim Brzegu, gdzie funkcjonują jedynie niecki rekreacyjne. Samorządowiec przekonuje jednak, że nie oznacza to, że wiejska gmina nie może mieć takich ambicji.

Oprócz Tomasza Witkowskiego, start w wyborczym wyścigu ogłosiła także Joanna Janocha, która obecnie pełni funkcję sołtysa Żłobizny. Z kolei wójt Andrzej Pulit nie chciał rozmawiać z Radiem Opole. Dotychczas nie poinformował on także, czy podejmie się walki o reelekcję, jednak Krajowe Biuro Wyborcze zarejestrowało komitet "Postęp i Rozwój", z którego wystartował on w poprzednich wyborach.

Zobacz także

2024-04-29, godz. 19:00 Rafał Pydych o rozbudowie S11, planach remontowych dla A4 oraz nowych obwodnicach na Opolszczyźnie Niedawno podpisano umowy na budowę kolejnych odcinków drogi ekspresowej S11. Chodzi o 3 etapy zakładające wydłużenie istniejącej trasy o ponad 46 kilometrów… » więcej 2024-04-26, godz. 11:23 Prof. Andrzej Antoszewski: nasza demokracja niebezpiecznie przechylona -Jest cały szereg powodów, by powiedzieć, że nasza demokracja przechyliła się tak niebezpiecznie, że powstają wątpliwości czy to jest jeszcze system… » więcej 2024-04-25, godz. 19:16 Debata "Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa" o oskładkowaniu umów zleceń Będzie oskładkowanie umów, które dziś oskładkowane nie są. Mowa tu przede wszystkim o wszystkich zleceniach oraz o umowach o dzieło. Skutkiem może być… » więcej 2024-04-24, godz. 19:00 Dariusz Brzęczek ("S"): Zielony Ład jest szkodliwy właściwie dla każdego z nas "Czy jest Pani/Pan za zobowiązaniem Prezydenta RP, Parlamentu RP, Rządu RP do odrzucenia przez Polskę polityki klimatycznej UE w obecnym kształcie zawartej… » więcej 2024-04-24, godz. 19:25 Katarzyna Gołębiowska-Jarek o kredycie zaufania wyborców Ponad 80 procent głosów zdobyła już w pierwszej turze wyborów samorządowych wójt gminy Dabrowa. - Okazało się, że kierunek jaki obrałam pięć lat… » więcej 2024-04-23, godz. 19:00 Kto wygrał wybory samorządowe? - dr Grzegorz Balawajder Kto wygrał wybory samorządowe? To - zdawać by się mogło - proste pytanie, nie znajduje prostej odpowiedzi. Są jednak wskazówki pozwalające ustalić, kto… » więcej 2024-04-22, godz. 19:00 Młoda Polityka w Radiu Opole o wyborach samorządowych i Zielonym Ładzie Młodzi przedstawiciele opolskich środowisk politycznych dyskutowali o wynikach wyborów samorządowych, zastanawiając się, czy na ich podstawie da się mierzyć… » więcej 2024-04-18, godz. 12:07 Debata przed II turą wyborów na burmistrza Prudnika W niedzielę do urn ponownie pójdą także mieszkańcy gminy Prudnik, gdzie o fotel burmistrza rywalizują Grzegorz Zawiślak i Katarzyna Czochara. Jakie pomysły… » więcej 2024-04-17, godz. 19:15 Aneta Rabczewska o nowych inwestorach i perspektywach na współpracę z radą gminy W wyborczej dogrywce, o reelekcję walczy wójt Olszanki Aneta Rabczewska, która w Radiu Opole pytaliśmy o powody słabszego wyniku niż w poprzednich wyborach… » więcej 2024-04-17, godz. 19:07 "Oczekiwania są takie, żeby zaistniało nowe" - Miłosz Krok przed II turą wyborów na burmistrza Grodkowa Po 22 latach zarządzania gminą, dotychczasowy burmistrz Grodkowa odpadł w pierwszej turze głosowania. Jego miejsce chce zająć Miłosz Krok, którego pytaliśmy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »