Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Renata Cygan, WUP: 4% Opolan podnosiło swoje kwalifikacje…
2023-03-29, 18:15 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Renata Cygan, WUP: 4% Opolan podnosiło swoje kwalifikacje w 2021 r. Odstajemy bardzo od innych krajów i województw!

Renata Cygan, WUP: 4% Opolan podnosiło swoje kwalifikację w 2021r. Odstajemy bardzo od innych krajów i województw!
Gościem popołudniowego programu publicystycznego była Renata Cygan, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu. Mówiła o zaopiniowanych przez Wojewódzką Radę Rynku Pracy nowych kierunkach kształcenia, niechęci mieszkańców regionu do podnoszenia kwalifikacji, i nowym projekcie "Opolski pracuje elastycznie".
Technik technologii żywienia, technik budownictwa, technik handlowiec, asystent stomatologiczny, terapeuta zajęciowy, opiekun osób starszych i opiekun w domach pomocy społecznej - takie kierunki kształcenia opiniowała Wojewódzka Rada Rynku Pracy. Szkoły branżowe, chcąc utworzyć nowe kierunki muszą wystąpić o opinię do wspomnianej rady.

- Potrzebujemy krawców, spawaczy, wszystkich zawodów rzemieślniczych - powiedziała
Renata Cygan wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

W programie opowiedziała także o nowym projekcie WUP "Opolskie pracuje elastycznie” .
Przedstawiła także dane pokazujące, że mieszkańcy Opolszczyzny niechętnie podnoszą swoje kwalifikacje.

- W 2021 niecałe 4% ludności w wieku 25-64 podnosiło swoje kwalifikację i to i tak jest najwyższy odsetek, bo w poprzednich latach, nawet przed pandemią, było to około 2% - zaznaczyła wicedyrektor Cygan. Odstajemy w tej kwestii bardzo od zachodu Europy i innych województw naszego kraju.

Posłuchaj całej rozmowy!

Zobacz także

2023-09-18, godz. 14:32 Włodzimierz Skalik krytycznie o polityce imigracyjnej i raportach NIK - Okazuje się, że Konfederacja, która przestrzegała przed wieloma bardzo niebezpiecznymi zjawiskami, przed złymi decyzjami rządzących, miała racje, choć… » więcej 2023-09-18, godz. 18:15 Senator Jerzy Czerwiński o brutalizacji polityki i prognozach powyborczych - Brutalność nie daje efektów. Ludzie tym się nudzą jeśli nie usłyszą argumentów, jeśli nie usłyszą liczb, dat, faktów, po prostu odejdą od telewizorów… » więcej 2023-09-20, godz. 13:38 Jaki skutek dla rynku pracy będzie miał skandal związany z masowym wydawaniem wiz pracowniczych ludziom spoza UE? Jaki skutek dla rynku pracy będzie miał skandal związany z masowym wydawaniem wiz pracowniczych ludziom spoza UE? Kto ponosi za niego odpowiedzialność i jakie… » więcej 2023-09-13, godz. 12:03 Tomasz Pawłuszko o szczycie Trójmorza W Bukareszcie odbył się w ostatnich dniach szczyt Inicjatywy Trójmorza,któremu na miejscu przyglądał się opolski naukowiec dr Tomasz Pawłuszko z Uniwersytetu… » więcej 2023-09-15, godz. 18:30 Suma tygodnia. Magdalena Ogórek o aferze wizowej, sondażach wyborczych i pewnym spocie, który okazał się hitem in… Czy afera wizowa da paliwo wyborcze opozycji? Ile jest prawdy w doniesieniach o wielkiej skali nadużyć na tym polu? Kto wygrywa starcie programowe na miesiąc… » więcej 2023-09-14, godz. 12:24 "Spięcie" magazyn międzynarodowy (12.09.2023) W magazynie spraw międzynarodowych "Spięcie" o tym, czym żyje scena polityczna w USA, gdzie trwają polityczne przetargi o to, kto będzie w wyścigu prezydenckim… » więcej 2023-09-11, godz. 18:00 Poseł Violetta Porowska (PiS) o notowaniach i obietnicach wyborczych - Jeżeli chodzi o sondaże to oczywiście, że je śledzę, ale co do konkretnych liczb to się absolutnie nie przywiązuję. Biorę pod uwagę trendy a te są… » więcej 2023-09-11, godz. 18:25 Poseł Kostuś (PO) o wiecu D.Tuska w Opolu i wyborczym starciu - Nie ma lepszej metody uprawiania polityki, niż spotkanie z wyborcą. To spotkanie z przewodniczącym Donaldem Tuskiem było długo zapowiadane i oczekiwane… » więcej 2023-09-08, godz. 19:00 Suma tygodnia. Magdalena Ogórek o trwającej kampanii wyborczej i wieku emerytalnym PiS przedstawia swoje "Konkrety", a opozycja na razie nie potrafi przebić się ze swoim przekazem do wyborców. Czy Koalicja Obywatelska, Trzecie Droga, Konfederacja… » więcej 2023-09-07, godz. 11:31 Jak zmienić polski system edukacji by młodzi ludzie byli wstanie znaleźć pracę ? Aż 79 proc. Polaków twierdzi, że polska szkoła nie przygotowuje uczniów do realiów rynku pracy ani do tego, jak będzie on wyglądał w przyszłości. Takie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »