Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Renata Cygan, WUP: 4% Opolan podnosiło swoje kwalifikacje…
2023-03-29, 18:15 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Renata Cygan, WUP: 4% Opolan podnosiło swoje kwalifikacje w 2021 r. Odstajemy bardzo od innych krajów i województw!

Renata Cygan, WUP: 4% Opolan podnosiło swoje kwalifikację w 2021r. Odstajemy bardzo od innych krajów i województw!
Gościem popołudniowego programu publicystycznego była Renata Cygan, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu. Mówiła o zaopiniowanych przez Wojewódzką Radę Rynku Pracy nowych kierunkach kształcenia, niechęci mieszkańców regionu do podnoszenia kwalifikacji, i nowym projekcie "Opolski pracuje elastycznie".
Technik technologii żywienia, technik budownictwa, technik handlowiec, asystent stomatologiczny, terapeuta zajęciowy, opiekun osób starszych i opiekun w domach pomocy społecznej - takie kierunki kształcenia opiniowała Wojewódzka Rada Rynku Pracy. Szkoły branżowe, chcąc utworzyć nowe kierunki muszą wystąpić o opinię do wspomnianej rady.

- Potrzebujemy krawców, spawaczy, wszystkich zawodów rzemieślniczych - powiedziała
Renata Cygan wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

W programie opowiedziała także o nowym projekcie WUP "Opolskie pracuje elastycznie” .
Przedstawiła także dane pokazujące, że mieszkańcy Opolszczyzny niechętnie podnoszą swoje kwalifikacje.

- W 2021 niecałe 4% ludności w wieku 25-64 podnosiło swoje kwalifikację i to i tak jest najwyższy odsetek, bo w poprzednich latach, nawet przed pandemią, było to około 2% - zaznaczyła wicedyrektor Cygan. Odstajemy w tej kwestii bardzo od zachodu Europy i innych województw naszego kraju.

Posłuchaj całej rozmowy!

Zobacz także

2023-06-02, godz. 18:30 Krzysztof Śmiszek: Konia z rzędem temu, kto zrozumie o co chodzi głowie naszego państwa - Jesteśmy w trasie, od dwóch lat Lewica odwiedza małe, średnie, duże miasta, rozmawiamy z mieszkańcami i promujemy nasze programowe rozwiązania w ramach… » więcej 2023-06-02, godz. 18:00 Suma tygodnia Magdaleny Ogórek o badaniu wpływów rosyjskich i marszu 4 czerwca W subiektywnym podsumowaniu mijającego tygodnia Magdalena Ogórek skomentowała podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudy ustawy o powołaniu komisji ds. zbadania… » więcej 2023-06-01, godz. 18:00 Debata Pracodawcy-Związkowcy. Wspólna sprawa o pensji minimalnej Zamrażać czy podnosić pensję minimalną w przyszłym roku? Wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę jest corocznie przedmiotem negocjacji w ramach Rady… » więcej 2023-05-31, godz. 20:00 Paweł Wąsiak o wygranej gminy Łubniany w ogólnopolskim konkursie "Innowacyjny Samorząd" - Jeszcze niedawno mówiono, że nie ma trzech P tylko są cztery: Partnerstwo Publiczno-Prywatne i....Prokurator. Na szczęście ostatnio zmieniono ustawę i… » więcej 2023-05-31, godz. 18:00 Posłanka do PE Anna Zalewska o debacie w sprawie ustawy o rosyjskich wpływach i relokacji imigrantów - Dogadały się grupy polityczne, które stanowią w PE polityczną lewicowo-liberalną większość. Debatę zgłasza Renew, gdzie przedstawiciela swojego ma… » więcej 2023-05-30, godz. 18:00 "Co tam panie w polityce?" - magazyn krajowy (30.05.2023) W dzisiejszej audycji prowadzący Piotr Gociek oraz Piotr Semka dyskutowali m.in. o: komisji do spraw rosyjskich wpływów w Polsce, stanie zdrowia białoruskiego… » więcej 2023-05-29, godz. 20:45 Poseł Wilczyński: Jeżeli prezydent Duda nie postawi temu tamy, to ta ustawa rodzi dyktaturę w Polsce - Nowelizacja ustawy o służbie cywilnej wprowadziła, poprzez wrzutkę ministra spraw wewnętrznych i administracji proces lustracyjny dla urzędników, korpusu… » więcej 2023-05-29, godz. 18:00 Wiceminister Ociepa o wizycie w USA, komisji ds. wpływów rosyjskich i tym, czy możliwa jest reaktywacja brygady pancernej… - To była bardzo ważna i ambitna wizyta, bo w programie były zarówno rozmowy w Pentagonie, z dwoma moimi odpowiednikami rozmawialiśmy o współpracy naukowo-technologicznej… » więcej 2023-05-26, godz. 18:00 "Suma tygodnia" Magdaleny Ogórek, tym razem nieco mniej o polityce! 26 maja, Dzień Matki był doskonałą okazją, żeby porozmawiać o zdrowiu kobiet, badaniach profilaktycznych, strachu, nadziei i odpowiedzialności nie tylko… » więcej 2023-05-25, godz. 18:00 Pracodawcy i związkowcy o braku pracowników i nieuczciwym outsourcingu Coraz więcej firm poszukuje pracowników.....jakichkolwiek pracowników. Z ogłoszeń o pracę zniknęły zapisy o wymaganym doświadczeniu czy umiejętnościach… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »