Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole (rozmowy z roku 202… » Michał Kalinowski o Rosji wspierającej terroryzm…
2022-12-05, 21:15 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Michał Kalinowski o Rosji wspierającej terroryzm i awanturze w sejmie

Michał Kalinowski o Rosji wspierającej terroryzm i awanturze w sejmie
- To było zerwanie ze wszystkim, na co się umówiliśmy. W sejmie istnieje taka cicha zasada, że jak już się dogada, to nagle się tego nie zmienia - powiedział w Otwartym Mikrofonie Michał Kalinowski, współprzewodniczący Nowej Lewicy na Opolszczyźnie.
Tak skomentował wydarzenia z zeszłego tygodnia, kiedy to po uzgodnieniu przez wszystkie ugrupowania treści uchwały mówiącej, że Rosja to państwo wspierające terroryzm, Antonii Macierewicz wniósł poprawkę z zapisem, że Rosja jest też odpowiedzialna za katastrofę smoleńską.
- To nie była decyzja Prawa i Sprawiedliwości, wielu ich posłów było zdziwionych. Pod poprawką jest podpis szefa klubu PiS pana Terleckiego. To więc była zaplanowana zagrywka przez pana Kaczyńskiego i Terleckiego. Głupia, bo nic nie wnosząca a w Rosji mogli szampany otwierać, chwalić się tym, że polski sejm nie przegłosował, że Rosja wspiera terroryzm - mówił w Otwartym Mikrofonie Michał Kalinowski.

Pytany o to jak idzie zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o wprowadzeniu tzw wdowiej renty.
- Świetnie idzie. Tam chodzi, przypomnę, o to, że w przypadku śmierci małżonka dostajemy 100 % swojej emerytury i 50% jego. Byliśmy na spotkaniach z organizacjami emeryckimi w Krapkowicach i Kędzierzynie-Koźlu. Zamierzają nam pomagać w zbieraniu podpisów.

Zobacz także

2022-12-07, godz. 17:00 Joachim Wojtala o wyoskiej pozycji Gogolina w rankingach jakości życia Warszawa, Podkowa Leśna, Kędzierzyn Koźle, Gogolin oraz Kleszczów to zwycięzcy rankingu „Gmina Dobra do Życia” w poszczególnych kategoriach. Ranking… » więcej 2022-12-06, godz. 17:15 Co tam Panie w polityce? Odpowiada Piotr Gociek W cotygodniowym "Co tam Panie w polityce" w Otwartym Mikrofonie Piotr Gociek i Aneta Skomorowska-Kobza rozmawiają o: ukraińskich dronach, flagach na protestach… » więcej 2022-12-05, godz. 21:15 Michał Kalinowski o Rosji wspierającej terroryzm i awanturze w sejmie - To było zerwanie ze wszystkim, na co się umówiliśmy. W sejmie istnieje taka cicha zasada, że jak już się dogada, to nagle się tego nie zmienia - powiedział… » więcej 2022-12-05, godz. 17:15 Ryszard Galla o głosowaniu 43:0, 7 próbach odwołania go ze stanowiska, ustawie o notariacie, której nie poparł W "Otwartym mikrofonie" w parlamentarny poniedziałek gościem był Ryszard Galla, poseł z Opolszczyzny reprezentujący Mniejszość Niemiecką. Rozmowa dotyczyła… » więcej 2022-12-02, godz. 17:00 Paweł Tanajno o klasie politycznej i liberaliźmie gospodarczym -Kłopot z mądrym zarządzaniem państwem to niemal kłopot permanentny i wynika z tego, że klasa polityczna została ukształtowana jeszcze w systemie PRL-owskim… » więcej 2022-12-02, godz. 17:15 Alicja Gawinek o e-wolontariacie -E-wolontariat jest już od jakiegoś czasu. Szczególnie, że z powodu wydarzeń związanych z pandemią przenieśliśmy wiele z naszego życia do Internetu… » więcej 2022-12-02, godz. 17:00 "Polityczny obraz tygodnia". Magdalena Ogórek komentuje najważniejsze wydarzenia Mundialowe emocje i awans Polaków do 1/8 finału Mistrzostw Świata, sprzedaż przez dom aukcyjny Grisebach akwareli Wassilego Kandinskiego, skradzionej w 1984… » więcej 2022-12-01, godz. 17:00 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" (01.12.2022) W Sejmie trwają prace nad nowelizacją Kodeksu pracy, która wprowadza na stałe regulacje dotyczące pracy zdalnej. Dotychczasowe przepisy miały charakter czasowy… » więcej 2022-11-30, godz. 17:30 Prof. Jarosław Mamala o 10-leciu Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu - Jest to przestrzeń, która wpisała się na dobre w krajobraz Opola, krajobraz przedsiębiorczości, współpracy z firmami. Z pewnością więc można mówić… » więcej 2022-11-30, godz. 17:00 "Co tam panie w polityce?" - komentarz red. Piotra Goćka - Sprawę propozycji Niemiec, przekazania Polsce rakiet Patriot, należy rozpatrywać na kilku płaszczyznach - uważa publicysta Piotr Gociek. W jego ocenie może… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »