Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole (rozmowy z roku 202… » Michał Kalinowski o Rosji wspierającej terroryzm…
2022-12-05, 21:15 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Michał Kalinowski o Rosji wspierającej terroryzm i awanturze w sejmie

Michał Kalinowski o Rosji wspierającej terroryzm i awanturze w sejmie
- To było zerwanie ze wszystkim, na co się umówiliśmy. W sejmie istnieje taka cicha zasada, że jak już się dogada, to nagle się tego nie zmienia - powiedział w Otwartym Mikrofonie Michał Kalinowski, współprzewodniczący Nowej Lewicy na Opolszczyźnie.
Tak skomentował wydarzenia z zeszłego tygodnia, kiedy to po uzgodnieniu przez wszystkie ugrupowania treści uchwały mówiącej, że Rosja to państwo wspierające terroryzm, Antonii Macierewicz wniósł poprawkę z zapisem, że Rosja jest też odpowiedzialna za katastrofę smoleńską.
- To nie była decyzja Prawa i Sprawiedliwości, wielu ich posłów było zdziwionych. Pod poprawką jest podpis szefa klubu PiS pana Terleckiego. To więc była zaplanowana zagrywka przez pana Kaczyńskiego i Terleckiego. Głupia, bo nic nie wnosząca a w Rosji mogli szampany otwierać, chwalić się tym, że polski sejm nie przegłosował, że Rosja wspiera terroryzm - mówił w Otwartym Mikrofonie Michał Kalinowski.

Pytany o to jak idzie zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o wprowadzeniu tzw wdowiej renty.
- Świetnie idzie. Tam chodzi, przypomnę, o to, że w przypadku śmierci małżonka dostajemy 100 % swojej emerytury i 50% jego. Byliśmy na spotkaniach z organizacjami emeryckimi w Krapkowicach i Kędzierzynie-Koźlu. Zamierzają nam pomagać w zbieraniu podpisów.

Zobacz także

2023-01-02, godz. 19:00 Poseł Anna Zalewska o kompromisie w sprawie sądownictwa --Nie mamy pewności, że gdy pójdziemy na ustępstwa, dostaniemy środki z KPO przed wyborami. Ważne jednak, by pokazać, że to nie rząd blokuje wypłatę-… » więcej 2023-01-02, godz. 17:59 Poseł Ryszard Galla o wyborczych prognozach Oczekuję tego, żeby ten rok był po prostu lepszy! - mówi poseł Ryszard Galla, odpowiadając na pytanie czego oczekuje po nowym roku. na pewno jest wiele do… » więcej 2022-12-30, godz. 16:45 Alicja Gawinek z Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych o wolontariacie międzypokoleniowym W naszym cyklu rozmów o wolontariacie spotkaliśmy się ponownie z Alicją Gawinek, prezes Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Poruszyliśmy… » więcej 2022-12-30, godz. 17:20 Hubert Ibrom o certyfikacie UNESCO za tradycję układania dywanów kwietnych i budżecie Ujazdu na przyszły rok Gościem Radia Opole był dziś Hubert Ibrom, burmistrz Ujazdu, który dziś w Warszawie odbiera certyfikat UNESCO za tradycję układania dywanów kwietnych na… » więcej 2022-12-30, godz. 17:10 Magdalena Ogórek komentuje najważniejsze wydarzenia tego roku w polityce Tym razem nie "Polityczny obraz tygodnia", ale "Polityczny obraz roku 2022" - tak wyglądała dzisiejszaaudycja Magdaleny Ogórek w Radiu Opole. Redaktor Ogórek… » więcej 2022-12-29, godz. 16:00 Debata o innowacjach w gospodarce Czy innowacje napędzają opolską gospodarkę? Jak można je skutecznie wspierać. Jaki jest zakres i forma tego wsparcia środkami pochodzącymi z Unii Europejskiej?… » więcej 2022-12-28, godz. 16:00 Poseł Katarzyna Czochara: rok 2022 rokiem pełnym wyzwań -To był trudny rok po wieloma względami. Myślę, że dla każdego z nas. Kiedy wydawało nam się, że mamy za sobą jeden z większych problemów, czyli pandemię… » więcej 2022-12-28, godz. 17:05 Piotr Gociek podsumowuje mijający rok 2022. "Co tam panie w polityce", tym razem także o nauce i kulturze Polityka globalna i krajowa, świat nauki i techniki, a także kultura i sport - redaktor Piotr Gociek przygotował dla Państwa podsumowanie najważniejszych… » więcej 2022-12-27, godz. 17:03 "Spięcie" - gośćmi magazynu Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia byli: Witold Rotkiewicz, Grażyna Ancyparowicz i… Zaproszenie do ostatniego w tym roku wydania magazynu Spięcie przyjęli: Witold Rotkiewicz, Grażyna Ancyparowicz i Paweł Tomaszek, a wśród tematów przygotowanych… » więcej 2022-12-23, godz. 18:00 Urszula Posmyk o tym, jak się nie dać grypie i jej nie bagatelizować Mamy do czynienia z dużym wzrostem zakażeń wirusem grypy, zarówno w kraju, jak i w regionie, a okazuje się, że zahamowanie tego wzrostu jest tylko w naszych… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »