Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole (rozmowy z roku 202… » Ryszard Wilczyński o wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego…
2022-11-21, 17:01 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Ryszard Wilczyński o wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego, finansowaniu in vitro i skardze do Komisji Etyki Poselskiej

Ryszard Wilczyński o wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego, finansowaniu in vitro i skardze do Komisji Etyki Poselskiej
Gościem Otwartego Mikrofonu był poseł Platformy Obywatelskiej Ryszard Wilczyński.
W programie komentował wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego, który w niedzielę gościł w Kędzierzynie-Koźlu. Rozmawialiśmy także o obywatelskim projekcie ustawy o finansowaniu procedury in vitro, a także o skierowanej na posła skardze do Komisji Etyki Poselskiej.
Poseł Ryszard Wilczyński skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego o tym, że Platforma Obywatelska to partia niemiecka, powiedział, że jest on "królem bzdur" powołując się na okładkę tygodnika "Polityka".

Odniósł się także do wypowiedzi prezesa Prawa i Sprawiedliwości o tym, że Polska nie powinna przyjmować waluty euro.
- Jarosław Kaczyński nie ma pojęcia, czym jest euro - powiedział poseł PO. - W tej chwili Polska nie spełnia żadnego z 4 kryteriów przyjęcia tej waluty.

Poseł Wilczyński przybliżył także ideę jakiej przyświeca obywatelski projekt ustawy o finansowaniu in vitro, pod którym Platforma Obywatelska zbiera podpisy.

Pytany o losy skargi skierowanej na jego osobę do Komisji Etyki Poselskiej przez Sławomira Kłosowskiego, po wypowiedzi w Niedzielnej Loży Radiowej w Radiu Opole, poseł Wilczyński powiedział, że otrzymał informację, że Komisja sprawą się nie zajmie.

Zobacz także

2022-11-02, godz. 17:30 Katarzyna Gołębiowska-Jarek o kłopotach samorządów z dopięciem budżetów - Siedem lat tłustych już było, teraz nadchodzi siedem lat chudych i to z potężnym uderzeniem, bo inflacja galopuje, a my, samorządy mamy cały czas dochody… » więcej 2022-11-02, godz. 17:00 Marek Zuber o wyskiej inflacji i wzroście cen - Ja myślę, że dobrze jeszcze będzie! Świat po prostu od zarania dziejów rozwija się cyklicznie, szczególnie w gospodarce kapitalistycznej - tak ekonomista… » więcej 2022-10-31, godz. 18:14 Violetta Porowska o ataku na jej dom i hejcie w polityce - Od pewnego czasu czuję się zagrożona. Tym bardziej, że doszło do poważnego ataku na mnie, na moją rodzinę - mówi posłanka Violetta Porowska (PiS)… » więcej 2022-10-31, godz. 17:30 Marcelina Zawisza o programie Lewicy i perspektywach współpracy po wyborach - Jeśli opozycja wygra wybory, podpiszemy umowę koalicyjną - zapowiada posłanka partii Razem Marcelina Zawisza, odnosząc się do potencjalnej sytuacji powyborczej… » więcej 2022-10-28, godz. 18:15 Magdalena Ogórek i jej "Polityczny obraz tygodnia" "W Politycznym obrazie tygodnia" Magdalena Ogórek skomentowała: - ataki na biura Prawa i Sprawiedliwości - wycofanie się z ustawy o zasadach zarządzania… » więcej 2022-10-28, godz. 17:00 Alicja Gawinek o wolontariacie w kulturze W Otwartym Mikrofonie, jak w każdy piątek rozmawialiśmy o wolontariacie. Gościem była Alicja Gawinek z Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych… » więcej 2022-10-27, godz. 16:56 Debata "Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa" Jedna z sieci handlowych skraca godziny otwarcia sklepów, tłumacząc ten krok koniecznymi oszczędnościami spowodowanymi wysokimi cenami energii. Portale branżowe… » więcej 2022-10-26, godz. 17:00 Co tam Panie w polityce? Piotr Gociek zaprasza Afera taśmowa powraca, kto na tym skorzysta, a kto straci? To pierwszy temat omówiony przez Piotra Goćka w Otwartym Mikrofonie w cyklu "Co tam Panie w poli… » więcej 2022-10-25, godz. 17:00 "Spięcie" magazyn Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia W magazynie "Spięcie" Piotr Cywiński i Michał Rachoń omówili kolejną odsłonę afery podsłuchowej i zamrożeniu cen surowców energetycznych. » więcej 2022-10-24, godz. 18:10 Rajmund Miller o trudnej sytuacji szpitali i Funduszu Medycznym - Sytuacja jest bardzo zła. Już pod koniec ubiegłego roku zadłużenie szpitali wynosiło ok. 17 miliardów złotych. Nie wszystkie szpitale były zadłużone… » więcej
678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »