Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole (rozmowy z roku 202… » Ryszard Wilczyński o wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego…
2022-11-21, 17:01 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Ryszard Wilczyński o wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego, finansowaniu in vitro i skardze do Komisji Etyki Poselskiej

Ryszard Wilczyński o wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego, finansowaniu in vitro i skardze do Komisji Etyki Poselskiej
Gościem Otwartego Mikrofonu był poseł Platformy Obywatelskiej Ryszard Wilczyński.
W programie komentował wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego, który w niedzielę gościł w Kędzierzynie-Koźlu. Rozmawialiśmy także o obywatelskim projekcie ustawy o finansowaniu procedury in vitro, a także o skierowanej na posła skardze do Komisji Etyki Poselskiej.
Poseł Ryszard Wilczyński skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego o tym, że Platforma Obywatelska to partia niemiecka, powiedział, że jest on "królem bzdur" powołując się na okładkę tygodnika "Polityka".

Odniósł się także do wypowiedzi prezesa Prawa i Sprawiedliwości o tym, że Polska nie powinna przyjmować waluty euro.
- Jarosław Kaczyński nie ma pojęcia, czym jest euro - powiedział poseł PO. - W tej chwili Polska nie spełnia żadnego z 4 kryteriów przyjęcia tej waluty.

Poseł Wilczyński przybliżył także ideę jakiej przyświeca obywatelski projekt ustawy o finansowaniu in vitro, pod którym Platforma Obywatelska zbiera podpisy.

Pytany o losy skargi skierowanej na jego osobę do Komisji Etyki Poselskiej przez Sławomira Kłosowskiego, po wypowiedzi w Niedzielnej Loży Radiowej w Radiu Opole, poseł Wilczyński powiedział, że otrzymał informację, że Komisja sprawą się nie zajmie.

Zobacz także

2023-01-02, godz. 19:00 Poseł Anna Zalewska o kompromisie w sprawie sądownictwa --Nie mamy pewności, że gdy pójdziemy na ustępstwa, dostaniemy środki z KPO przed wyborami. Ważne jednak, by pokazać, że to nie rząd blokuje wypłatę-… » więcej 2023-01-02, godz. 17:59 Poseł Ryszard Galla o wyborczych prognozach Oczekuję tego, żeby ten rok był po prostu lepszy! - mówi poseł Ryszard Galla, odpowiadając na pytanie czego oczekuje po nowym roku. na pewno jest wiele do… » więcej 2022-12-30, godz. 16:45 Alicja Gawinek z Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych o wolontariacie międzypokoleniowym W naszym cyklu rozmów o wolontariacie spotkaliśmy się ponownie z Alicją Gawinek, prezes Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Poruszyliśmy… » więcej 2022-12-30, godz. 17:20 Hubert Ibrom o certyfikacie UNESCO za tradycję układania dywanów kwietnych i budżecie Ujazdu na przyszły rok Gościem Radia Opole był dziś Hubert Ibrom, burmistrz Ujazdu, który dziś w Warszawie odbiera certyfikat UNESCO za tradycję układania dywanów kwietnych na… » więcej 2022-12-30, godz. 17:10 Magdalena Ogórek komentuje najważniejsze wydarzenia tego roku w polityce Tym razem nie "Polityczny obraz tygodnia", ale "Polityczny obraz roku 2022" - tak wyglądała dzisiejszaaudycja Magdaleny Ogórek w Radiu Opole. Redaktor Ogórek… » więcej 2022-12-29, godz. 16:00 Debata o innowacjach w gospodarce Czy innowacje napędzają opolską gospodarkę? Jak można je skutecznie wspierać. Jaki jest zakres i forma tego wsparcia środkami pochodzącymi z Unii Europejskiej?… » więcej 2022-12-28, godz. 16:00 Poseł Katarzyna Czochara: rok 2022 rokiem pełnym wyzwań -To był trudny rok po wieloma względami. Myślę, że dla każdego z nas. Kiedy wydawało nam się, że mamy za sobą jeden z większych problemów, czyli pandemię… » więcej 2022-12-28, godz. 17:05 Piotr Gociek podsumowuje mijający rok 2022. "Co tam panie w polityce", tym razem także o nauce i kulturze Polityka globalna i krajowa, świat nauki i techniki, a także kultura i sport - redaktor Piotr Gociek przygotował dla Państwa podsumowanie najważniejszych… » więcej 2022-12-27, godz. 17:03 "Spięcie" - gośćmi magazynu Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia byli: Witold Rotkiewicz, Grażyna Ancyparowicz i… Zaproszenie do ostatniego w tym roku wydania magazynu Spięcie przyjęli: Witold Rotkiewicz, Grażyna Ancyparowicz i Paweł Tomaszek, a wśród tematów przygotowanych… » więcej 2022-12-23, godz. 18:00 Urszula Posmyk o tym, jak się nie dać grypie i jej nie bagatelizować Mamy do czynienia z dużym wzrostem zakażeń wirusem grypy, zarówno w kraju, jak i w regionie, a okazuje się, że zahamowanie tego wzrostu jest tylko w naszych… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »