Radio Opole » Kraj i świat
2022-05-08, 08:00 Autor: PAP

Ukraina/ Władze: w szkole w Biłohoriwce zginęło 60 osób

60 osób zginęło według wstępnych danych w sobotę na skutek zrzucenia przez siły rosyjskie bomby na szkołę we wsi Biłohoriwka w obwodzie ługańskim, gdzie podczas ataku znajdowało się 90 osób – poinformował w niedzielę szef władz obwodowych Serhij Hajdaj na Telegramie.

„O godz. 16.37 7 maja w Biłohoriwce wskutek rosyjskiego ataku lotniczego wybuchły pożary w budynku szkoły na powierzchni blisko 300 metrów kwadratowych” – napisał Hajdaj.

Pożar gaszono prawie cztery godziny, a potem przystąpiono do usuwania gruzów. Ewakuowano spod nich 30 osób, w tym siedmioro rannych.

„Najprawdopodobniej wszystkie 60 osób, które pozostają pod gruzami, zginęło” – oznajmił Hajdaj.

Dodał, że w sobotę wojsko rosyjskie ostrzelało rakietami miasto Prywilla. Zginęli chłopcy w wieku 11 i 14 lat, a ich 69-letnia babcia i siostry w wieku 12 i 8 lat zostały ciężko ranne. „Babcia z wnuczkami wyszła ze schronu na kilka chwil i akurat w tym momencie wróg uderzył” – dodał. (PAP)

mw/ fit/

Kraj i świat

2024-06-10, godz. 21:50 Od 0 do 150, czyli liczby Lewandowskiego w reprezentacji Polski 150 meczów, 82 gole - to bilans prawie 16 lat występów w piłkarskiej reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego. Do najlepszego snajpera biało-czerwonych… » więcej 2024-06-10, godz. 21:40 Polska - Turcja 1:0 do przerwy w piłkarskim meczu towarzyskim Polska prowadzi z Turcją do przerwy 1:0 w towarzyskim meczu piłkarskim w Warszawie. Bramkę zdobył w 12. minucie Karol Świderski. » więcej 2024-06-10, godz. 21:30 Lekkoatletyczne ME - Kotwiła i Cimanouska poza finałem biegu na 200 m Martyna Kotwiła i Kryscina Cimanouska odpadły w półfinale biegu na 200 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Rzymie. W finale wystartuje osiem sprinterek:… » więcej 2024-06-10, godz. 21:30 Polska - Turcja 1:0 w 12. minucie towarzyskiego meczu piłkarskiego (aktl.) Polska prowadzi z Turcją 1:0 w 12. minucie towarzyskiego meczu piłkarskiego, który odbywa się na PGE Narodowym w Warszawie. Bramkę zdobył Karol Świders… » więcej 2024-06-10, godz. 21:20 Hołownia: strefa buforowa przy granicy polsko-białoruskiej musi powstać Strefa buforowa przy granicy polsko-białoruskiej musi powstać bez dyskusji, by powstrzymać przemytników ludzi i bandytów, którzy te granicę mogą przekraczać… » więcej 2024-06-10, godz. 21:10 Polska - Turcja 1:0 w 12. minucie towarzyskiego meczu piłkarskiego Polska prowadzi z Turcją 1:0 w 12. minucie towarzyskiego meczu piłkarskiego, który odbywa się na PGE Narodowym w Warszawie. Bramkę zdobył Karol Świders… » więcej 2024-06-10, godz. 21:10 Polska - Turcja 1:0 w 12. minucie Polska prowadzi z Turcją 1:0 w 12. minucie towarzyskiego meczu piłkarskiego w Warszawie. Gola uzyskał Karol Świderski. » więcej 2024-06-10, godz. 21:10 Hołownia: nie boimy się tych, którzy dzisiaj chcą nas zastraszyć i nie damy się podzielić (opis) Chcemy pokazać wszystkim, którym zależy na bezpieczeństwie w Europie, że nie boimy się tych, którzy chcą nas zastraszyć i że nie damy się podzielić… » więcej 2024-06-10, godz. 21:00 Siemoniak: strefa buforowa na granicy to działanie niezbędne; mam nadzieję, że da szybki efekt Sytuacja na granicy jest pogorszona, mamy ogromną presję, po drugiej stronie są agresywni ludzie. To jest działanie niezbędne - ocenił szef MSWiA, koordynator… » więcej 2024-06-10, godz. 21:00 Andrzej Duda: obowiązkiem Prezydenta RP jest chronić polskiego żołnierza (krótka2) Obowiązkiem Prezydenta RP jest chronić - przede wszystkim pod względem prawnym - interesy polskich żołnierzy - podkreślił w poniedziałek prezydent Andrzej… » więcej