Radio Opole » Kultura i rozrywka
2024-06-07, 12:31 Autor: Mariusz Majeran

8. Festiwal Książki w Opolu otwarty. Pierwsi czytelnicy już na miejscu

8. Festiwal Książki w Opolu. Czytelnicy Grzegorza Kasdepke podczas spotkania. [fot. Sławomir Mielnik]
8. Festiwal Książki w Opolu. Czytelnicy Grzegorza Kasdepke podczas spotkania. [fot. Sławomir Mielnik]
8. Festiwal Książki w Opolu.Od lewej: Martyna Kawka i Grzegorz Kasdepke [fot. Sławomir Mielnik]
8. Festiwal Książki w Opolu.Od lewej: Martyna Kawka i Grzegorz Kasdepke [fot. Sławomir Mielnik]
8. Festiwal Książki w Opolu. Zapach nowej książki jest niepowtarzalny. [fot. Sławomir Mielnik]
8. Festiwal Książki w Opolu. Zapach nowej książki jest niepowtarzalny. [fot. Sławomir Mielnik]
8. Festiwal Książki w Opolu. Miejska Biblioteka Publiczna. Konferencja branżowa "Sztuczna inteligencja - nowe perspektywy dla autorów i wydawców?" [fot. Sławomir Mielnik]
8. Festiwal Książki w Opolu. Miejska Biblioteka Publiczna. Konferencja branżowa "Sztuczna inteligencja - nowe perspektywy dla autorów i wydawców?" [fot. Sławomir Mielnik]
Targi książki, spotkania autorskie, dyskusje i koncerty muzyczne - tak w skrócie wygląda 8. Festiwal Książki w Opolu. Za nami już pierwsze spotkania autorskie i oczekiwania w kolejkach do ulubionych autorów, którzy w tym roku będą podpisywali swoje książki.
- Festiwal zajmuje coraz więcej miejsca w ścisłym centrum Opola - mówi Judyta Gralka wiceprezeska Fundacji Fabryka Inspiracji, organizator festiwalu.

- To będzie niezapomnianym festiwal, tego jesteśmy pewni, ze względu przede wszystkim na to, że mamy 120 wydawców. Takiej ilości jeszcze nie było w naszym mieście. Mamy 130 wydarzeń festiwalowych, spotkań autorskich, zarówno na scenie głównej jak i na scenie drugiej. Mnóstwo spotkań, dodatkowo w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

- Nowością na tegoroczny festiwalu jest scena Youn Adult - podkreśla prowadząca tę scenę Martyna Kawka z MBP. - To jest obecnie literatura bardzo popularna wśród młodzieży, czyli wśród tak naprawdę takich dzieciaków w wieku od 12 do 19 nawet 20 lat. Na Młodzieżowej Scenie od dzisiaj do niedzieli codziennie po kilka spotkań. W tym roku przyjeżdżają te najbardziej topowe, najbardziej popularne autorki. Na przykład Weronika Marczak, autorka serii o rodzinie Monet. Jest to totalny hit obecnie właśnie w tym nurcie Young Adult.

Festiwalowi towarzyszą także koncerty na głównej scenie: dziś wystąpi Organek a w sobotę Bokka. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Judyta Gralka
Martyna Kawka

Kultura i rozrywka

2024-06-22, godz. 10:00 Noc Świętojańska z kulami bokashi w Kolanowicach w niedzielę Noc Świętojańską w niedziele (23.06) będzie można obchodzić w Kolanowicach. To będzie okazja, aby doświadczyć wielu atrakcji przygotowanych przez Łubniański… » więcej 2024-06-21, godz. 19:30 Głuchołazy: wakacyjne zwiedzanie z przewodnikiem oraz koncerty plenerowe Startują turystyczne i muzyczne atrakcje sezonu urlopowego w Głuchołazach. W sobotę (22.06) ruszają „Wakacyjne spacery z przewodnikiem po Głuchołazach”… » więcej 2024-06-21, godz. 19:30 Maryla Rodowicz, Varius Manx i Katarzyna Stankiewicz wystąpią na Dniach Prudnika Podczas Dni Prudnika wystąpią laureaci festiwali i zwycięzcy telewizyjnych programów muzycznych. W wykonaniu popularnych wokalistów oraz zespołów usłyszymy… » więcej 2024-06-21, godz. 15:30 Bogaty program 15. Nocy Kultury w Opolu. Wydarzenia w całym mieście 46 zróżnicowanych wydarzeń liczy program 15. Nocy Kultury w Opolu. To przedsięwzięcie zaplanowano na następny piątek (28.06). » więcej 2024-06-20, godz. 21:00 Kulturalny maraton w świętojańskich klimatach. Cykl imprez w wioskach gminy Prudnik III Kulturalny Maraton Świętojański organizuje w swoich sołectwach gmina Prudnik. Rozrywkowy i edukacyjny program adresowany jest do uczestników w różnym… » więcej 2024-06-20, godz. 16:00 Noc Kupały w Głuchołazach. Czary, wianki i zielarskie mikstury w bibliotece Wielu atrakcji będzie można doświadczyć w piątek (21.06) podczas Nocy Kupały w Miejsko-Gminnej Bibliotece w Głuchołazach. W programie są między innymi… » więcej 2024-06-20, godz. 09:00 De Mono i Patrycja Markowska uświetnią tegoroczne Dni Praszki. Będzie 3-dniowa zabawa Koncerty Patrycji Markowskiej i zespołu De Mono to główne punkty Dni Praszki zaplanowanych na najbliższy weekend. Święto miasta potrwa od piątkowego (21.06)… » więcej 2024-06-19, godz. 20:00 Piosenka inspirowana listami powstańców śląskich. Zakuka z nowym teledyskiem Opolski folkowy zespół Zakuka tworzą Żaneta Plotnik-Krumpietz i Kuba Mitoraj. Duet nagrał teledysk do swojej najnowszej piosenki 'Hej chłopaku'. Premiera… » więcej 2024-06-19, godz. 11:40 Gorące rytmy lata na początek wakacji w Głubczycach W scenografii nadmorskiego kurortu, przy gorących rytmach lata, Głubczyce powitają tegoroczne wakacje. Na scenie amfiteatru przy ul. Kochanowskiego wystąpi… » więcej 2024-06-17, godz. 09:30 Obcokrajowcy będą opowiadać o postrzeganiu naszego regionu W ramach programu EDUKO 2024 - Edukacji Kulturowej Opolszczyzny Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała projekt 'EurOpole - rzeka podobieństw'. Czytelnicy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »