Radio Opole » Patronaty - polecamy
2024-06-03, 09:00 Autor: Agnieszka Lubczańska

8. Festiwal Książki - sprawdź program, wybierz coś dla siebie i przyjdź w weekend na pl. Wolności w Opolu

Festiwal Książki Opole [fot. Jarosław Madzia]
Festiwal Książki Opole [fot. Jarosław Madzia]
Spotkania autorskie, warsztaty i koncerty, a do tego mnóstwo stoisk, gdzie swoją ofertę zaprezentuje rekordowa w tym roku liczba ponad 120 wydawnictw - to wszystko czeka na uczestników Festiwalu Książki, który już po raz ósmy odbędzie się w Opolu. Propozycje czekają zarówno dla dorosłych, młodzieży (dla której szykowana jest w tym roku specjalna strefa), jak i najmłodszych. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny! Uroczysta inauguracja w piątek (07.06) o godz. 11:00. Targi potrwają do niedzieli (09.06).

Radio Opole będzie na miejscu! Naszych relacji szukajcie na stronie internetowej i w naszych mediach społecznościowych. Dłuższe wywiady pojawią się w audycjach "Rewiry kultury" i "Wszystko o literaturze".
Sercem wydarzenia będzie Miasteczko Literackie, czyli przestrzeń z namiotami oraz sceną, zlokalizowana na placu Wolności. Najmocniejszym punktem festiwalu są zawsze spotkania autorskie. Będą się one odbywać równolegle na plenerowej scenie, jak i we wnętrzu Miejskiej Biblioteki Publicznej. Opole odwiedzą autorzy m.in. kryminałów, fantastyki, prozy obyczajowej, poradników, reportaży, jak i literatury dziecięcej.

Na targach będzie można nabyć książki po atrakcyjnych cenach, a do współpracy zaproszono, zarówno znanych i popularnych wydawców, jak i tych mniejszych, dopiero startujących w branży.

Tradycyjnie każdy festiwalowy dzień zakończy koncert: w piątek (07.06) wystąpi Organek, a w sobotę (08.06) zespół Bokka.

Zobacz: Autorzy
Zobacz: Koncerty
Zobacz: Wydarzenia festiwalowe
Zobacz: Warsztaty
Zobacz: Wystawcy

O szczegółach opowiada w rozmowie z Katarzyną Zawadzką Judyta Gralka z Fundacji "Fabryka Inspiracji". Film z nagrania prezentujemy poniżej.Szczegółowe informacje o wszystkich festiwalowych wydarzeniach można znaleźć na stronie tu: Festiwal Książki w Opolu.

Organizatorami 8. Festiwalu Książki jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL wraz z partnerami. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Program 8. Festiwalu Książki w Opolu (1)Program 8. Festiwal Książki w Opolu (2)
Mapa 8. Festiwalu Książki w Opolu
Harmonogram spotkań autorskich przy stoiskach
Gdzie i o której autorzy będą podpisywać książki

Patronaty - polecamy

2024-07-16, godz. 09:51 Jubileuszowy Master Truck Show od piątku do niedzieli Już po raz 20. lotnisko Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi koło Opola stanie się miejscem, gdzie zjadą najpiękniej tuningowane ciężarówki i inne… » więcej 2024-07-15, godz. 12:30 Spotkanie z Danutą Hasiak w Opolu „Zacznij żyć własnym życiem” pod takim tytułem w środę 24 lipca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbędzie się spotkanie z Danutą Hasiak… » więcej 2024-07-15, godz. 10:07 Festiwal "Kropka" od czwartku do niedzieli w Głuchołazach Cztery koncerty muzyki poetyckiej, turystycznej, studenckiej w wykonaniu zarówno gwiazd, jak i adeptów do Krainy Łagodności w perełce Gór Opawskich - to… » więcej 2024-07-11, godz. 14:07 Zdobądź Certyfikat OROT! Zgłoszenia przyjmowane są do 16 sierpnia Do 16 sierpnia przyjmowane są zgłoszenia do XV Konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego - Certyfikat OROT 2024”. Etap regionalny… » więcej 2024-07-11, godz. 09:53 Letnie zajęcia w bibliotece - jest w czym wybierać! Od początku wakacji we wszystkich filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu trwają zajęcia adresowane do dzieci. Zaplanowano ich na wakacje ponad siedemdziesiąt… » więcej 2024-07-10, godz. 12:52 Będą żąć, kosić i młócić już w sobotę w Piątkowicach Kosy, sierpy i cepy znów w upale pójdą w ruch, a to za sprawą turnieju żniwowania metodami tradycyjnymi „Złota Kosa”. Przypomnijmy, że w minionym roku… » więcej 2024-07-10, godz. 09:04 Wystawa "Sztuka uważności" w Galerii WuBePe 'Sztuka uważności' pod takim tytułem w Galerii WuBePe do 31 lipca można oglądać wystawę obrazów Magdaleny Chrostowskiej. To obrazy abstrakcyjne, malowane… » więcej 2024-07-09, godz. 10:12 Otmuchów na dawnej pocztówce 'Pozdrowienia z Otmuchowa (Gruss aus Ottmachau). Otmuchów na dawnej pocztówce' - wystawa pod takim tytułem otwarta zostanie dziś (09.07) w Galerii WuBePe Wojewódzkiej… » więcej 2024-07-09, godz. 08:55 Festiwal Rock am Palast w Rozkochowie W najbliższy piątek (12.07) w niezwykle klimatycznej scenerii pałacu w Rozkochowie rozpocznie się pod patronatem Radia Opole III Festiwal Rock am Palast. Wydarzenie… » więcej 2024-07-08, godz. 09:19 Święto Policji w Strzelcach Opolskich. Radio Opole będzie na miejscu z audycją "Mistrzowskie Lato" Radio Opole zaprasza na wojewódzkie obchody Święta Policji, które odbędą się w najbliższy czwartek (11.07) w Strzelcach Opolskich. Będziemy tam z audycją… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »