Radio Opole » Kultura i rozrywka
2024-06-07, 12:31 Autor: Mariusz Majeran

8. Festiwal Książki w Opolu otwarty. Pierwsi czytelnicy już na miejscu

8. Festiwal Książki w Opolu. Czytelnicy Grzegorza Kasdepke podczas spotkania. [fot. Sławomir Mielnik]
8. Festiwal Książki w Opolu. Czytelnicy Grzegorza Kasdepke podczas spotkania. [fot. Sławomir Mielnik]
8. Festiwal Książki w Opolu.Od lewej: Martyna Kawka i Grzegorz Kasdepke [fot. Sławomir Mielnik]
8. Festiwal Książki w Opolu.Od lewej: Martyna Kawka i Grzegorz Kasdepke [fot. Sławomir Mielnik]
8. Festiwal Książki w Opolu. Zapach nowej książki jest niepowtarzalny. [fot. Sławomir Mielnik]
8. Festiwal Książki w Opolu. Zapach nowej książki jest niepowtarzalny. [fot. Sławomir Mielnik]
8. Festiwal Książki w Opolu. Miejska Biblioteka Publiczna. Konferencja branżowa "Sztuczna inteligencja - nowe perspektywy dla autorów i wydawców?" [fot. Sławomir Mielnik]
8. Festiwal Książki w Opolu. Miejska Biblioteka Publiczna. Konferencja branżowa "Sztuczna inteligencja - nowe perspektywy dla autorów i wydawców?" [fot. Sławomir Mielnik]
Targi książki, spotkania autorskie, dyskusje i koncerty muzyczne - tak w skrócie wygląda 8. Festiwal Książki w Opolu. Za nami już pierwsze spotkania autorskie i oczekiwania w kolejkach do ulubionych autorów, którzy w tym roku będą podpisywali swoje książki.
- Festiwal zajmuje coraz więcej miejsca w ścisłym centrum Opola - mówi Judyta Gralka wiceprezeska Fundacji Fabryka Inspiracji, organizator festiwalu.

- To będzie niezapomnianym festiwal, tego jesteśmy pewni, ze względu przede wszystkim na to, że mamy 120 wydawców. Takiej ilości jeszcze nie było w naszym mieście. Mamy 130 wydarzeń festiwalowych, spotkań autorskich, zarówno na scenie głównej jak i na scenie drugiej. Mnóstwo spotkań, dodatkowo w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

- Nowością na tegoroczny festiwalu jest scena Youn Adult - podkreśla prowadząca tę scenę Martyna Kawka z MBP. - To jest obecnie literatura bardzo popularna wśród młodzieży, czyli wśród tak naprawdę takich dzieciaków w wieku od 12 do 19 nawet 20 lat. Na Młodzieżowej Scenie od dzisiaj do niedzieli codziennie po kilka spotkań. W tym roku przyjeżdżają te najbardziej topowe, najbardziej popularne autorki. Na przykład Weronika Marczak, autorka serii o rodzinie Monet. Jest to totalny hit obecnie właśnie w tym nurcie Young Adult.

Festiwalowi towarzyszą także koncerty na głównej scenie: dziś wystąpi Organek a w sobotę Bokka. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Judyta Gralka
Martyna Kawka

Kultura i rozrywka

2024-07-21, godz. 11:26 Zakończył się 21. Colours of Ostrava. Znamy datę przyszłorocznej imprezy Kolejny festiwal Colours of Ostrava przeszedł do historii. Organizatorzy podsumowując imprezę podkreślali, że był to festiwal bezpieczny i dostępny dla… » więcej 2024-07-21, godz. 09:30 Czeska piosenka turystyczna zagości dziś na głuchołaskiej Kropce Dziś (21.07) w Muszli Leśnej w Parku Zdrojowym w Głuchołazach w ramach Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej Kropka wydarzenie zatytułowane Trampska… » więcej 2024-07-20, godz. 12:29 Dziś ostatni dzień festiwalu Colours of Ostrava [ZDJĘCIA] Plejada gwiazd wystąpiła podczas trzech dni festiwalu Colours of Ostrava. Zagrali i zaśpiewali między innymi: Lenny Kravitz, Sam Smith, Tangerine Dream i Tom… » więcej 2024-07-19, godz. 10:30 Rodzinne oprowadzanie po kamienicy czynszowej w Opolu Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza do zwiedzenia kamienicy czynszowej przy ulicy Wojciecha w Opolu. Okazją, by poznać wnętrza i przedmioty tam zgromadzone… » więcej 2024-07-18, godz. 11:58 Colours of Ostrava: dopisała pogoda i uczestnicy festiwalu Od wczoraj (17.07) miłośnicy muzyki bawią się na festiwalu Colours of Ostrava. Organizatorzy nie podają jeszcze frekwencji, zrobią to tradycyjnie dopiero… » więcej 2024-07-17, godz. 20:00 Znamy uczestników Ogólnopolskiego Festiwalu Poezji w Nysie Trwają przygotowania do trzydniowego święto poezji w Nysie. Będzie to Ogólnopolski Festiwal Poezji i III Nyska Noc Poetów. Posłuchamy wierszy znanych poetów… » więcej 2024-07-17, godz. 10:15 Radio Opole jedzie do Czech. Szykujemy specjalne relacje z festiwalu Colours of Ostrava W Ostrawie rozpoczyna się największy w Republice Czeskiej festiwal muzyczny Colours of Ostrava. Na miejscu będą dziennikarze Radia Opole i będą przybliżać… » więcej 2024-07-17, godz. 08:04 Wakacyjne warsztaty archeologiczne w muzeum w Opolu Centralne Muzeum Jeńców Wojennych organizuje warsztaty archeologiczne dla dzieci, grup zorganizowanych i rodzin. Warsztaty miały swoją premierę podczas Nocy… » więcej 2024-07-15, godz. 22:00 Pastele, akwarele i olej na wystawie w Galerii Zamostek [ZDJĘCIA] Znajomi, przyjaciele i miłośnicy sztuki przyszli na wernisaż malarstwa Małgorzaty Domańskiej do Galerii Zamostek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu… » więcej 2024-07-15, godz. 18:00 Krapkowiccy seniorzy zwiedzali opolski skansen [ZDJĘCIA] Krapkowiccy seniorzy uczestniczący w zajęciach Dziennego Domu Pobytu w Krapkowicach-Otmęcie odwiedzili Opole. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »