Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-06-09, 13:50 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Nie ma to jak papierowa książka. Rodziny z dziećmi odwiedzają Festiwal Książki w Opolu

Ostatni dzień Festiwalu Książki w Opolu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Ostatni dzień Festiwalu Książki w Opolu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Ostatni dzień Festiwalu Książki w Opolu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Ostatni dzień Festiwalu Książki w Opolu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Ostatni dzień Festiwalu Książki w Opolu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Ostatni dzień Festiwalu Książki w Opolu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Ostatni dzień Festiwalu Książki w Opolu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Ostatni dzień Festiwalu Książki w Opolu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Słoneczna aura sprzyja świętu literatury w stolicy regionu. Dziś ostatni dzień Festiwalu Książki. W niedzielne przedpołudnie na placu Wolności nie zabrakło mieszkańców, których torby były po brzegi wypełnione nowymi pozycjami.
- Z mężem się jeszcze rozglądamy za czymś dla siebie. Ale jeszcze co konkretnie to nie wiem, zobaczymy co się uda. Jeśli chodzi o dzieci to oczywiście "Kicia Kocia". A córka sobie wybrała książkę o tym, jak nauczyć się rysować kotki. Staramy się być co roku. Takie festiwale są bardzo fajne, bo możemy właśnie znaleźć dużo fajnych i ciekawych pozycji, których jeszcze nie czytaliśmy - mówi pani Ewa.

- Literatura młodzieżowa. Dużo by mówić, z 20 wyszło, że kupiłam - mówi Brygida. - Ja zupełnie w inną tematykę idę. Także córka młodzieżówki, ja bardziej kryminały, thrillery medyczne - dodaje pani Małgorzata.

- Cieszymy się dużym zainteresowaniem wśród rodzin z dziećmi i młodzieży. Najbardziej znana bohaterka, czyli Kicia Kocia wyprzedała się już w sobotę - mówi Magdalena Gembicka z wydawnictwa "Media Rodzina". - A oprócz tego literatura młodzieżowa. To już kolejny rok w Opolu, kiedy widzimy bardzo duże zainteresowanie książką młodzieżową. To cieszy, że młodzież czyta i tak chętnie przychodzi na targi książki. Czytamy od najmłodszych lat, cieszy fakt, że dzieci przychodzą razem z rodzicami.

Hanna Nowik, reprezentująca wydawnictwo "Nowik" z Opola, w swojej ofercie ma przede wszystkim książki edukacyjne. - Nasza matematyka i książki regionalne też się pojawiają. To jest zakres od 1-3 do matury, więc o dziwo są klienci na to plus gry szybkie, logiczne, takie na szybkie rozgrywki na wakacje do plecaka. Staramy się bardzo, żeby dziecko oderwać od komputera, bardzo dobrze, że taki renesans tych gier ma miejsce - mówi.

Dodajmy, że na scenie plenerowej trwają spotkania z autorami. M.in. o 15:00 o podróżach i nie tylko opowie Arkady Radosław Siedler, a o 18:00 o mrocznych zakamarkach kryminału będzie mówić Maciej Siembieda.

Radio Opole jest patronem medialnym tego wydarzenia.
Odwiedzający
Magdalena Gembicka
Hanna Nowik

Wiadomości z regionu

2024-07-21, godz. 09:35 Za dochód ze sprzedaży wigilijnych świec opolska Caritas organizuje wakacyjne wyjazdy dzieci Blisko 60 różnych wakacyjnych projektów dla dzieci z regionu udało się zorganizować dzięki pieniądzom pozyskanym w grudniu ze sprzedaży wigilijnych świec… » więcej 2024-07-21, godz. 09:29 Młodzi chcą otwierać własne firmy. Wielu myśli o nowych mediach i sztucznej inteligencji 'Zauważamy rosnącą przedsiębiorczość wśród ludzi młodych'. Tak Tomasz Kwiatek, wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Opolu, mówi o zauważalnym wzroście… » więcej 2024-07-21, godz. 09:28 Umowa z wykonawcą już podpisana. W Strzelcach Opolskich powstanie pełnowymiarowa hala sportowa Jest przełom w sprawie budowy hali sportowej przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich. Starostwo powiatowe podpisało umowę… » więcej 2024-07-20, godz. 20:30 Ostrzeżenie IMGW. Niedziela i poniedziałek pod znakiem wysokich temperatur Ostrzeżenie o upałach wydano dla całej Opolszczyzny. Gorąco będzie w niedzielę i poniedziałek. » więcej 2024-07-20, godz. 18:00 Ciężarówką też można driftować, jeśli silnik ma 1000 koni. Pokaz na Master Truck Show [ZDJĘCIA] Ryk silnika, 'palenie gum' i dużo dymu. Pokaz driftu ciężarówką cieszył się dużym zainteresowaniem podczas drugiego dnia 20. zlotu Master Truck Show na… » więcej 2024-07-20, godz. 17:28 Koniec roku akademickiego na Uniwersytecie WSB Merito w Opolu. 300 osób odebrało dyplomy 300 absolwentów Uniwersytetu WSB Merito w Opolu odebrało dzisiaj (20.07) dyplomy ukończenia studiów podczas uroczystego zakończenia roku akademickiego 20… » więcej 2024-07-20, godz. 15:45 Srebrny Krzyż Zasługi dla Andrzeja Wachowskiego za organizację Master Truck Show. Zlot trwa Srebrny Krzyż Zasługi przyznany przez prezydenta Andrzeja Dudę odebrał podczas oficjalnego otwarcia 20. Master Truck Show Andrzej Wachowski. » więcej 2024-07-20, godz. 14:30 Ponad tysiąc osób skorzystało z punktów pomocy dla ofiar przestępstw w regionie Po przerwie związanej z audytem w Ministerstwie Sprawiedliwości mieszkańcy regionu mogą ponownie korzystać z bezpłatnej pomocy dla osób pokrzywdzonych przestępstwem… » więcej 2024-07-20, godz. 13:00 Akademik Sokrates stanie się bursą dla uczniów szkół średnich z Opola Budynek 'Sokrates' należący do Politechniki Opolskiej zostanie przekształcony w bursę dla uczniów z Opola. Jak informuje prof. Marcin Lorenc, rektor opolskiej… » więcej 2024-07-20, godz. 12:30 Wakacje bez bomb i alarmów dla ukraińskich dzieci zorganizowali strażacy ochotnicy w Turawie Kilkunastu ukraińskich chłopców z obwodów przyfrontowych przyjechało do Turawy na zaproszenie polskich strażaków ochotników. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »