Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-06-07, 18:30 Autor: Daniel Klimczak

Brzescy saperzy mają nowego dowódcę. Dotychczasowy będzie służył we Wrocławiu

Zmiana dowódcy 1. Brzeskiego Pułku Saperów [fot. Daniel Klimczak]
Zmiana dowódcy 1. Brzeskiego Pułku Saperów [fot. Daniel Klimczak]
Zmiana dowódcy 1. Brzeskiego Pułku Saperów [fot. Daniel Klimczak]
Zmiana dowódcy 1. Brzeskiego Pułku Saperów [fot. Daniel Klimczak]
ppłk Krzysztof Jaroszek [fot. Daniel Klimczak]
ppłk Krzysztof Jaroszek [fot. Daniel Klimczak]
Zmiana warty na szczycie brzeskiej jednostki wojskowej. Od dziś dowódcą 1. Pułku Saperów jest ppłk Krzysztof Jaroszek, który oficjalnie objął nowe obowiązki.
Nowy szef brzeskich saperów służy w wojsku 28 lat, a z brzeską jednostką związany jest od 15. Jak powiedział Radiu Opole, najbliższy czas, choć pełen wyzwań, nie powinien przynieść dla pułku radykalnych zmian.

- Działalność pułku i moje dowodzenie na pewno nie zmieni diametralnie wizerunku naszej jednostki. Nasza jednostka przede wszystkim będzie pracowała na rzecz naszego społeczeństwa. Są to zagrożenia kryzysowe, które co roku występują, ale nie możemy zapomnieć zagrożeniu ze wschodu i przygotowaniu się do obrony Polski.

Nowy dowódca przejął obowiązki od płk. Grzegorza Oskroby, który swoją funkcję pełnił przez ponad 3 lata. Podsumowując ten okres, wskazywał on, że był to niezwykle intensywny czas.

- To było sprostanie wyzwaniom, które postawiła przed nami rzeczywistość. Konflikt na Ukrainie bardzo zmienił w postrzeganiu świata i działalności wojska i nie tylko. To również szereg innych przedsięwzięć, w tym wprowadzenie Ustawy o obronie Ojczyzny, szkolenia dobrowolnej. Zdecydowane zwiększenie ilości tych szkoleń buduje świadomość społeczną, ale też dla nas żołnierzy stawia to dodatkowe wyzwania.

Po przekazaniu sterów w brzeskiej jednostce, płk Oskroba objął obowiązki komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu.
ppłk Krzysztof Jaroszek
płk Grzegorz Oskroba

Wiadomości z regionu

2024-06-24, godz. 19:30 Wandal na cmentarzu w Opolu. Zatruwa drzewa kwasem [INTERWENCJA] Najpierw wywierca dziurę w drzewie, a następnie wstrzykuje do niego toksyczną substancję. Taki mechanizm stosuje nieznany sprawca, który niszczy okazy na… » więcej 2024-06-24, godz. 19:00 Pasieczna w Opolu do remontu. Utrudnienia aż do września Kolejne remonty na opolskiej Pasiece. Od wtorku (25.06) rozpocznie się przebudowa ul. Pasiecznej pomiędzy ulicami Jana Dobrego a Konsularną. W ramach robót… » więcej 2024-06-24, godz. 18:10 Złote algi. Wizja lokalna Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Sytuacja jest stabilna, a parametry wody w Odrze pod względem złotych alg mają akceptowalny poziom - informuje biuro prasowe Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego… » więcej 2024-06-24, godz. 18:00 Niewidomi będą strzelać z broni laserowej. Integracyjny Piknik Rodzinny w Turawie Zajęcia z hipoterapii, pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego, konkursy, gry i zabawy, a nawet strzelanie z broni laserowej - takie atrakcje czekają na uczestników… » więcej 2024-06-24, godz. 17:00 "Chcemy się rozwijać". Inteligentne wioski w gminie Głubczyce Sołectwa Pomorzowice i Grobniki w gminie Głubczyce przystępują do koncepcji inteligentnych wiosek ''Smart Villages''. Uchwałę w tej sprawie samorządowcy… » więcej 2024-06-24, godz. 16:39 Wypadki na opolskich drogach. W Niwnicy lądował LPR Niespokojnie na opolskich drogach. Po południu doszło do kilku groźnych wypadków. » więcej 2024-06-24, godz. 16:00 Poseł Konfederacji obawia się podwyżek za wodę i ścieki. WiK Opole odpowiada - Niedługo mieszkańców całego kraju dotkną drastyczne podwyżki opłat za wodę i ścieki - tak mówił dziś (24.06) konferencji prasowej poseł Konfederacji… » więcej 2024-06-24, godz. 15:30 Dawcy z ujemnymi grupami krwi poszukiwani. Topnieją zapasy w RCKIK w Opolu Topnieją zapasy wszystkich ujemnych grup krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Jak informują pracownicy centrum, latem mniej dawców… » więcej 2024-06-24, godz. 15:00 Nowa ścieżka rowerowa pomiędzy Ozimkiem a Nową Schodnią Ścieżka rowerowa pomiędzy wyspą Rehdanz’a w Ozimku a ul. Opolską w Nowej Schodni jest już gotowa. Nowa droga dla jednośladów ma długość prawie 3 … » więcej 2024-06-24, godz. 14:40 „Wszystkie dzieci są już przyjęte”. Nowe miejsca w żłobku w Głuchołazach W Głuchołazach nie ma już oczekujących na przyjęcie do żłobka. Problem rozwiązała przebudowa części budynku przy al. Jana Pawła II. Dotychczas było… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »