Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Dlaczego psy i koty mogą podróżować autokarem…
2024-06-07, 13:36 Autor: Dawid Rajwa

Dlaczego psy i koty mogą podróżować autokarem, a szynszyle nie? [INTERWENCJA]

Zdjęcie poglądowe [fot. pixabay]
Zdjęcie poglądowe [fot. pixabay]
Dlaczego psy i koty mogą podróżować autokarem, a szynszyle nie? To pytanie zadaje jedna z naszych słuchaczek, która chciała z gryzoniem przemieścić się z Niemiec do Polski, korzystając z usług jednego z przewoźników. Zaskoczona brakiem możliwości podróży ze swoją szynszylą, postanowiła zwrócić uwagę na ten problem. Co (lub kto) decyduje o tym, które ze zwierząt mogą ich właściciele zabrać do autokaru? Jakie zasady obowiązują w firmach transportowych i czy są one jednolite na rynku? Przyjrzymy się regulacjom przewoźników oraz poszukamy odpowiedzi na pytanie, czy istnieje możliwość zmiany tych zasad. Temat interwencji podjął red. Dawid Rajwa.
Pani Krystyna zgłosiła się do nas, aby opowiedzieć swoją historię i podzielić się trudnościami, z jakimi się spotkała. Dwa lata temu zwierzątko zostało zakupione i wywiezione do Niemiec. Pani Krystyna, obecna właścicielka stoi przed problemem przewiezienia swojego pupila z powrotem do Polski. Chciała skorzystać z usług przewoźnika Sindbad, jednak napotkała na przeszkodę. Zgodnie z regulaminem firmy, zwierzęta mogą podróżować z właścicielami, ale tylko określone - gdy są to psy lub koty. Niestety, regulacje te wykluczają szynszyle.
Pani Krystyna poprosiła o zapewnienie jej anonimowości, dlatego imię oraz głos naszej rozmówczyni zostały zmienione.
- Historia jest bardzo krótka. Zwierzątko musi zostać przewiezione do macierzystego miejsca, ponieważ de facto zostało zakupione w Polsce - twierdzi pani Krystyna.
Pani Krystyna (cz.1)
- Jesteśmy tylko ludźmi, ja rozumiem, że potrzebne są procedury i regulaminy, bo ludzka wyobraźnia nie zna granic. Natomiast w tym przypadku, z tak błahej rzeczy jak przewóz małego zwierzęcia, to mógłby przewoźnik podejść do temu nieco indywidualnie - mówi rozżalona pani Krystyna.
Pani Krystyna (cz.2)
- Gdyby to ode mnie zależało i ja byłabym osobą decyzyjną to moja decyzja byłaby na pewno na tak. Moja praca nawet polega na tym, abym zachęcała do przestrzegania prawa, sama to robię, dlatego chciałam pójść prawidłową drogą - mówi pani Krystyna.
Pani Krystyna (cz.3)
Tematem zajął się Dawid Rajwa. Cała interwencja do posłuchania poniżej.

Zobacz także

2024-06-19, godz. 15:10 Obrzeżek gołębi - jakie zagrożenia niesie ze sobą i jak się go ustrzec? [INTERWENCJA] Problem gołębi powraca – to w kontekście zagrożeń, jakie niesie ich obecność w naszym bliskim otoczeniu. Okazuje się, że zanieczyszczanie odchodami… » więcej 2024-06-18, godz. 13:22 "Tu się nie da żyć". Mieszkańcy bloku przy ul. Armii Krajowej w Opolu apelują o ekrany dźwiękochłonne [INTERWE… - Tu się nie da spokojnie żyć. Musimy mieć non stop zamknięte okna - skarży się pan Andrzej, mieszkaniec bloku przy ul. Armii Krajowej 5 w Opolu. Powodem… » więcej 2024-06-17, godz. 12:48 Ptakobójczy proceder na opolskim Śródmieściu [INTERWENCJA] Rok temu alarmowaliśmy o niepokojącym zjawisku – ptaki, które masowo rozbijały się o szyby budynków. Mimo upływu czasu, sytuacja nie uległa poprawie… » więcej 2024-06-06, godz. 13:14 Namysłowski plac zabaw kością niezgody mieszkańców [INTERWENCJA] W samym sercu osiedla przy ulicy Reymonta w Namysłowie, wśród otaczających go bloków, powstał nowy plac zabaw. Owo miejsce stało się ulubionym punktem… » więcej 2024-06-05, godz. 14:32 Policja poszukuje sprawcy okrutnego postrzelenia kotki w Starych Siołkowicach [INTERWENCJA] Na początku maja w Starych Siołkowicach doszło do tragicznego zdarzenia – kotka opiekująca się piątką młodych kociaków nagle zniknęła. Jakiś czas… » więcej 2024-06-04, godz. 13:02 Dramatyczna sytuacja w Walcowni Rur "Andrzej" [INTERWENCJA] Hutnicy Walcowni Rur "Andrzej" w Zawadzkiem oraz związkowcy z NSZZ Solidarność Śląska Opolskiego walczą o miejsca pracy i swój byt. Dziś (4.06) odbywa… » więcej 2024-06-03, godz. 12:20 Brak udogodnień dla niepełnosprawnych w Skoroszycach: Jakie działania podejmuje urząd? [INTERWENCJA] Zgodnie z ustawą każdy obiekt użyteczności publicznej musi być przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jednak nie wszystkie miejsca spełniają… » więcej 2024-05-29, godz. 16:30 50 lat małżeństwa, a na medal za to i tak trzeba się naczekać. Dlaczego tak jest? - pyta słuchacz [INTERWENCJA] Swym życiem dają innym małżeństwom piękny przykład - przykładni jubilaci, którzy za wieloletnie, trwałe małżeństwo wyróżniani są Medalami za Długoletnie… » więcej 2024-05-28, godz. 14:33 Sytuacja zagrożenia - jak możemy zachować się na wypadek kataklizmu i czy można się do tego przygotować? [INTER… - Schronów nie ma, nie ma ustawy o obronie cywilnej. Tu chodzi nie o straszenie, ale działanie. Miejmy świadomość. To nie jest straszenie - mówi Jacek Gaj… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »