Radio Opole » Kultura i rozrywka
2024-06-08, 21:00 Autor: Mariusz Majeran

Wiemy, kto wygrał konkurs plastyczny "Figle na gałęzi"

Wernisaż pokonkursowy "Figle na drzewie" [fot Mariusz Majeran]
Wernisaż pokonkursowy "Figle na drzewie" [fot Mariusz Majeran]
Wernisaż pokonkursowy "Figle na drzewie" [fot Mariusz Majeran]
Wernisaż pokonkursowy "Figle na drzewie" [fot Mariusz Majeran]
Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego "Figle na gałęzi", wręczenie nagród i otwarcie pokonkursowej wystawy - tak wyglądało popołudnie w salonie Lellek w Opolu. Bowiem tam Galeria Sztuki Współczesnej postanowiła zorganizować to wydarzenie.
- Napłynęły na konkurs bardzo ciekawe prace - mówi Józef Chyży, przewodniczący jury. - Mieliśmy bardzo dużo zgłoszeń w zasadzie z całego kraju na ten konkurs. Osoby, które zostały nagrodzone każdy w zupełnie inny sposób rozwiązał to. Jak gdyby zagospodarował tę przestrzeń z drzewa w bardzo indywidualny sposób. W taki sposób bardzo uczciwy, dziecięcy. My to doceniliśmy. Każdy stworzył tak jakby taką swoistą opowieść, do której można byłoby napisać nawet jakiś tekst, jakąś baśń.

Pierwsze miejsce zdobyła Lilianna Stolz ze szkoły w Raszowej. Dziewięciolatka przygotowała pracę zatytułowaną "Mieszkaniowe drzewo". Drugie Ignacy Rogoz z Sanoka. Siedmiolatek przygotował "Moje najlepsze drzewo". Trzecią nagrodę odebrała Aleksandra Wąsik z Brwinowa. Obraz dziewięciolatki nosi taki sam tytuł jak cały konkurs: "Figle na gałęzi".

Radio Opole było patronem medialnym wydarzenia.

Komisja w składzie: Józef Chyży, Patrycja Kucik i Natalia Nosova wyróżniła następujące osoby:
- Natalia Dudziak, 7 lat, tytuł pracy: „Pieskowe drzewo”, Leszno
- Ziemowit Kałuziński, 7 lat, tytuł pracy: „Tygryski”, Grodków
- Bohdana Danylevych, 9 lat, tytuł pracy: „Ptasie harce”. Gdańsk

Szczególną uwagę komisji zwróciły również prace następujących autorów/autorek:
Antonina Hańska, 9 lat, tytuł pracy: Figle na gałęzi
Ignacy Bik, 8 lat, tytuł pracy: Wymarzony rajd rowerowy
Maria Porotnikova, 7 lat, tytuł pracy: Drzewo uśmiechu

Kultura i rozrywka

2024-06-22, godz. 10:00 Noc Świętojańska z kulami bokashi w Kolanowicach w niedzielę Noc Świętojańską w niedziele (23.06) będzie można obchodzić w Kolanowicach. To będzie okazja, aby doświadczyć wielu atrakcji przygotowanych przez Łubniański… » więcej 2024-06-21, godz. 19:30 Głuchołazy: wakacyjne zwiedzanie z przewodnikiem oraz koncerty plenerowe Startują turystyczne i muzyczne atrakcje sezonu urlopowego w Głuchołazach. W sobotę (22.06) ruszają „Wakacyjne spacery z przewodnikiem po Głuchołazach”… » więcej 2024-06-21, godz. 19:30 Maryla Rodowicz, Varius Manx i Katarzyna Stankiewicz wystąpią na Dniach Prudnika Podczas Dni Prudnika wystąpią laureaci festiwali i zwycięzcy telewizyjnych programów muzycznych. W wykonaniu popularnych wokalistów oraz zespołów usłyszymy… » więcej 2024-06-21, godz. 15:30 Bogaty program 15. Nocy Kultury w Opolu. Wydarzenia w całym mieście 46 zróżnicowanych wydarzeń liczy program 15. Nocy Kultury w Opolu. To przedsięwzięcie zaplanowano na następny piątek (28.06). » więcej 2024-06-20, godz. 21:00 Kulturalny maraton w świętojańskich klimatach. Cykl imprez w wioskach gminy Prudnik III Kulturalny Maraton Świętojański organizuje w swoich sołectwach gmina Prudnik. Rozrywkowy i edukacyjny program adresowany jest do uczestników w różnym… » więcej 2024-06-20, godz. 16:00 Noc Kupały w Głuchołazach. Czary, wianki i zielarskie mikstury w bibliotece Wielu atrakcji będzie można doświadczyć w piątek (21.06) podczas Nocy Kupały w Miejsko-Gminnej Bibliotece w Głuchołazach. W programie są między innymi… » więcej 2024-06-20, godz. 09:00 De Mono i Patrycja Markowska uświetnią tegoroczne Dni Praszki. Będzie 3-dniowa zabawa Koncerty Patrycji Markowskiej i zespołu De Mono to główne punkty Dni Praszki zaplanowanych na najbliższy weekend. Święto miasta potrwa od piątkowego (21.06)… » więcej 2024-06-19, godz. 20:00 Piosenka inspirowana listami powstańców śląskich. Zakuka z nowym teledyskiem Opolski folkowy zespół Zakuka tworzą Żaneta Plotnik-Krumpietz i Kuba Mitoraj. Duet nagrał teledysk do swojej najnowszej piosenki 'Hej chłopaku'. Premiera… » więcej 2024-06-19, godz. 11:40 Gorące rytmy lata na początek wakacji w Głubczycach W scenografii nadmorskiego kurortu, przy gorących rytmach lata, Głubczyce powitają tegoroczne wakacje. Na scenie amfiteatru przy ul. Kochanowskiego wystąpi… » więcej 2024-06-17, godz. 09:30 Obcokrajowcy będą opowiadać o postrzeganiu naszego regionu W ramach programu EDUKO 2024 - Edukacji Kulturowej Opolszczyzny Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała projekt 'EurOpole - rzeka podobieństw'. Czytelnicy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »