Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole (rozmowy z roku 202… » Marcelina Zawisza o zamrożeniu cen energii, budżecie…
2022-10-14, 17:00 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Marcelina Zawisza o zamrożeniu cen energii, budżecie państwa na 2023 i staraniach o utworzenie szkoły dla dzieci ze spektrum autyzmu

Marcelina Zawisza o zamrożeniu cen energii, budżecie państwa na 2023
Marcelina Zawisza, posłanka ziemi opolskiej, wiceprzewodnicząca partii Razem była gościem Otwartego Mikrofonu. Pytana o ocenę zamrożenia cen energii dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz instytucji wrażliwych powiedziała, że zgadza się z tym, że pomysł jest dobrze przyjmowany, ma do niego jednak trzy uwagi.
- Jako instytucje wrażliwe zapisano szpitale, a nie placówki zdrowia ogólnie, a mamy przychodnie zdrowia, które będą potrzebowały również wsparcia. Druga kwestia to, dlaczego projekt jest przyjmowany tak późno? Wiele jednostek zdrowia ma już zakontraktowaną energię na przyszły rok - powiedziała posłanka Marcelina Zawisza.

Podkreśliła także, że w projekcie nie uwzględniono transportu publicznego, który także cierpi z powodu cen energii.

W programie mówiła także o tym, że w czasie pandemii była tarcza dla wszystkich przedsiębiorstw. - Teraz też każdy jest stratny na tym, co się teraz dzieje. Ta pomoc powinna być jak najszersza - powiedziała.

- Rząd powinien prowadzić inne działa antyinflacyjne. Niestety wycofano się z podatku od nadmiarowych zysków. To takie firmy na Orlen, banki, które na podniesionych stopach procentowych bardzo dużo zarobiły powinny ponieść koszty tego kryzysu - uważa wiceprzewodnicząca partii Razem.

Komentując projekt budżetu państwa na przyszły rok zwróciła uwagę, na to że instytucje kontrolne, jak np. Rzecznik Praw Pacjenta, Inspekcja weterynaryjna, Inspekcja Pracy według niej otrzymają za mało pieniędzy na funkcjonowanie.

Posłanka Marcelina Zawisza mówiła także o spotkaniu z rodzicami dzieci ze spektrum autyzmu, którzy starają się o utworzenie szkoły dla dzieci ze spektrum autyzmu.
- W każdym mieście wojewódzkim za wyjątkiem Opola taka szkoła funkcjonuje - powiedziała. Dodała, że nie rozumie dlaczego nie ma zrozumienia ze strony władz Opola dla utworzenia takiej szkoły.

Zobacz także

2022-08-23, godz. 17:15 Co tam Panie w polityce? Piotr Gociek i Piotr Semka odpowiadają na to pytanie Zamach w Moskwie, w wyniku którego zginęła rosyjska propagandystka Daria Dugina, traktat polsko-ukraiński zapowiedziany przez Jakuba Kumocha, szefa prezydenckiego… » więcej 2022-08-22, godz. 17:30 W Parlamentarnym poniedziałku, poseł Ryszard Wilczyński z PO i poseł Katarzyna Czochara z PiS W każdy poniedziałek mikrofon otwieramy dla parlamentarzystów. Dzisiaj zaproszenie do programu przyjął poseł Platformy Obywatelskiej Ryszard Wilczyński… » więcej 2022-08-19, godz. 14:16 Adrianna Mazurkiewicz-Fornalik i Jarosław Struzik o pikniku promującym profilaktykę nowotworu jelita grubego Dzisiejsi gości Radia Opole mówili o pikniku, który niebawem odbędzie się w Opolu, a jego celem jest profilaktyka zdrowotna pod hasłem "STOP dla raka jelita… » więcej 2022-08-19, godz. 14:15 Stanisław Niewiński o trudnej sytuacji gospodarczej Chin i jak to wpływa na resztę świata Gościem Radia Opole był dziś dr Stanisław Niewiński, ekspert ds. Chin z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Opolu. Rozmawialiśmy o niepokojącej… » więcej 2022-08-19, godz. 17:05 "Polityczny obraz tygodnia" w Radiu Opole. Magdalena Ogórek i Aneta Skomorowska-Kobza komentują najważniejsze wydarzenia… Katastrofa ekologiczna, zanieczyszczenie Odry oraz impreza premier Finlandii - to tematy, które zdominowały dzisiejszy program. Posłuchaj! » więcej 2022-08-18, godz. 17:00 Jednolity kontrakt o pracę. Co to takiego i czy jest szansa, aby został wprowadzony w Polsce do końca 2024 roku? O tym… Czy rynek pracy za dwa lata czeka rewolucja? W Krajowym Planie Odbudowy zapisano wprowadzenie "jednolitego kontraktu o pracę" najpóźniej do końca 2024 r… » więcej 2022-08-17, godz. 17:15 Maciej Kalski o sobotnim wydarzeniu pod hasłem "Opolskie gościnne" Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Maciej Kalski w Otwartym Mikrofonie Radia Opole zapowiedział "Opolskie gościnne" - sobotnim wydarzeniu, na które zaproszeni… » więcej 2022-08-17, godz. 17:00 Leonard Pietruszka wójt Komprachcic o kompaktowości gminy Radio Opole gościło dzisiaj (17.08) w gminie Komprachcice, a w studiu Radia Opole w Otwartym Mikrofonie gościł wójt gminy. » więcej 2022-08-16, godz. 17:15 "Co tam Panie w polityce" w Radiu Opole. Piotr Gociek i Aneta Skomorowska-Kobza min. o zatrutej Odrze, rekrutacji do rozbudowywanej… Choć sezon urlopowy w pełni w polityce wakacji nie ma? W programie "Co tam Panie w polityce" poruszono tematy z polskiego podwórka oraz z za granicy naszego… » więcej 2022-08-15, godz. 17:20 Marcin Ociepa o tym czy trzeba przełożyć wybory, o listach wyborczych w ramach Zjednoczonej Prawicy i ordynacji wyb… W drugiej część rozmowy z posłem Marcinem Ociepą, zapytaliśmy o to, co dalej z ewentualnym przełożeniem wyborów, czy zostanie zmieniona ordynacja wyborcza… » więcej
1415161718
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »