Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Michał Kalinowski o pomyśle Lewicy czyli obowiązkowych…
2021-12-07, 09:33 Autor: Joanna Matlak

Michał Kalinowski o pomyśle Lewicy czyli obowiązkowych szczepieniach na covid i pracy w szpitalu tymczasowym w Opolu

Michał Kalinowski o pomyśle Lewicy czyli obowiązkowych szczepień na covid i pracy w szpitalu tymczasowym w Opolu
- Chcemy to wprowadzić, bo jesteśmy odpowiedzialni. Widzimy co się dzieje. Dziennie umiera około 500 osób - powiedział w Porannej Loży Radiowej Michał Kalinowski, współprzewodniczący Lewicy w regionie i zarazem pracownik szpitala tymczasowego w Opolu. Naszego gościa pytaliśmy o pomysły Lewicy na walkę z pandemią. Wśród nich jest m.in. obowiązkowe szczepienie na covid dla dorosłych.
- Niektórzy mówią, że covid to taka cięższa grypa. Między 2017 a 2018 rokiem mieliśmy epidemię grypy w Polsce, ale podczas tej epidemii zmarło niecałe 200 osób. A na covid codziennie umiera 500 - podkreślił gość Radia Opole.

Przypomnijmy, Lewica w niedzielę ogłosiła swój plan walki z pandemią. Zdaniem polityków należy wprowadzić m.in. obowiązkowe szczepienia na covid dla dorosłych i grzywny dla niezaszczepionych. - Polityk powinien umieć podejmować trudne decyzje. Tego oczekuje od Prawa i Sprawiedliwości - dodał Kalinowski.

- Dla mnie radykalizmem jest 500 osób które dziennie umiera, a które nie powinny umierać. Pracuję w szpitalu tymczasowym, byłem wczoraj, będę dzisiaj i jutro. Jest jedna wielka masakra; widzę jak ludzie umierają, jak są intubowani, widzę ich strach i łzy w oczach gdy są przyjmowani do szpitala, widzę jak nie potrafią złapać oddechu - mówił Michał Kalinowski.

- Trzeba to zastopować. Nie chcę lockdownów, chcę wrócić do normalnej rzeczywistości - podkreślił.

- Czy radykalizmem jest szczepienie się na krztusiec, gruźlicę czy polio? Część z nas nawet tych chorób nie zna. Szczepionka nie jest w 100% skuteczna, po szczepieniu możemy zachorować, ale przejdziemy chorobę znacznie lepiej i łagodniej - przekonywał nasz gość.

Michała Kalinowskiego, który pracuje w szpitalu tymczasowym jako fizjoterapeuta, pytaliśmy o najcięższe przypadki z jakimi się spotkał.

- To był wysportowany 28-letni chłopak, bez żadnych chorób współistniejących. Trafił do nas do USK, trafił na ECMO, walczył o życie przez miesiąc. I nie dał rady. Takich osób jest więcej. Była pani 46-letnia, która do końca swego życia nie wierzyła w covida. Już jej z nami nie ma. Były też przypadki rodzin, które trafiały do szpitala i musiały się ze sobą żegnać.

Zobacz także

2021-10-28, godz. 09:57 Zuzanna Donath-Kasiura o trudnej sytuacji finansowej opolskich szpitali w wyniku pandemii i zwrotach pieniędzy do NFZ… - Odpowiedzi jeszcze nie ma, bo dopiero wczoraj zostały wystosowane pisma do premiera, ministra zdrowia, naszego wojewody, do wszystkich opolskich parlamentarzystów… » więcej 2021-10-27, godz. 17:05 Łukasz Sowada, przewodniczący Rady Miasta Opola o jutrzejszych (28.10) obradach radnych Pan prof. Słodczyk, to bardzo znana postać nauki rozpoznawana nie tylko w Opolu ale i w kraju i na arenie międzynarodowej. To także organizator konferencji… » więcej 2021-10-27, godz. 12:18 Jacek Fior, radny Namysłowa z Koalicji Samorządowej o konflikcie radnych z burmistrzem - Trudno nam się podchodzi do tych sesji. Od lipca nic się nie zmieniło, burmistrz przy pomocy przewodniczących zwołuje sesje tylko w trybie nadzwyczajnym… » więcej 2021-10-27, godz. 08:59 Aleksander Iszczuk, naczelnik wydziału oświaty w Opolu o stanie oświaty w czasie pandemii - Pierwszy lockdown, to szok i organizacyjny i sprzętowy po stronie szkoły i rodziców. Było to na zasadzie, niech każdy sobie radzi jak potrafi - powiedział… » więcej 2021-10-26, godz. 17:00 Spięcie - Magazyn Międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia o sytuacji wyborczej w Czechach, Francji i na… W polityce międzynarodowej ostatnio dzieje się naprawdę dużo, a co ciekawe wiele z tych wydarzeń, które mają (lub będą miały miejsce w nieodległej przyszłości)… » więcej 2021-10-26, godz. 13:24 Co tam Panie w polityce? Prowadzą Joanna Matlak i Piotr Gociek To obfita w wydarzenia polityczne końcówka października. W ubiegłym tygodniu odbyła się debata i dyskusja wokół praworządności w Polsce, europosłowie… » więcej 2021-10-26, godz. 09:35 Violetta Porowska o 107 inwestycjach, które będą realizowane na terenie Opolszczyzny w ramach pierwszej edycji Polskiego… - Na stole jest pół miliarda złotych dla całej Opolszczyzny. Można powiedzieć, że prawie wszystkie samorządy dostały dofinansowanie, czyli bezzwrotne… » więcej 2021-10-25, godz. 16:57 Mieczysław Wojtaszek o radzie ds. polityki senioralnej i programach dla seniorów, które mogą realizować samorządy - Przy wojewodzie powołano dziś 14 osób ds. polityki senioralnej - powiedział w Popołudniowej Loży Radiowej Mieczysław Wojtaszek, dyrektor wydziału polityki… » więcej 2021-10-25, godz. 15:17 Lidia Ułanowska o deinstytucjonalizacji usług dla seniorów - Jak najwięcej usług dla seniorów powinno być w środowisku. To czas deinstytucjonalizacji usług – powiedziała w Popołudniowej Loży Lidia Ułanowska… » więcej 2021-10-25, godz. 16:42 Sławomir Kłosowski o 0,5 mld złotych na inwestycje dla opolskich samorządów z Polskiego Ładu - Nie byłoby tych pieniędzy gdyby nie to, że wnioski przygotowane przez samorządowców były na naprawdę wysokim poziomie – powiedział w Popołudniowej… » więcej
1213141516
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »