Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 18 czerwca 2024 roku

23:00 JAZZOFONIA
To audycja dla tych, którzy lubią jazz, ale nie ten dobrze znany i lubiany lecz taki, który wymaga uważnego słuchania. Wiele w niej nagrań to utwory, które z różnych przyczyn nie stały się popularnymi standardami. Jest tu miejsce na muzykę starą oraz na nowości, ale nie te kreowane przez wielkie firmy płytowe, tylko na takie, które - zdaniem autora - posiadają wysoką wartość artystyczną. Sporo tu też miejsca na muzykę free jazzową.

Do słuchania w każdy poniedziałek od 23:05 do 01:00 zaprasza Jacek Mielcarek.

18:00 PUBLICYSTYKA W RADIU OPOLE
We wtorek radni Sejmiku Województwa Opolskiego zdecydują między innymi w sprawie udzielenia absolutorium zarządowi regionu. W porządku obrad znalazł się także punkt dotyczący wyrażenia zgody na zwolnienie z pracy radnego Wojciecha Komarzyńskiego. Samorządowiec przekonuje, że sprawa ma tło polityczne. Na jakiej podstawie formułuje on takie oskarżenia? O to zapytamy głównego zainteresowanego, którego poprosimy też o komentarz do raportu o stanie województwa, a także zapytamy o to, czy Prawo i Sprawiedliwość ma jeszcze szanse na powrót do władzy.

W programie zastanowimy się też nad przyszłością gminy Chrząstowice. Jej wójt, ze względów zdrowotnych, nie może pełnić swoich obowiązków, dlatego w najbliższym czasie odpowiedzialność za gminę spadnie na Darię Pawlak, która dotychczas pełniła funkcję zastępcy Floriana Cieciora. Czy oznacza to radykalne zmiany dla mieszkańców? O to zapytamy wicewójt, która w poniedziałek odebrała podpisany przez premiera akt wyznaczenia do pełnienia nowej funkcji.

Do słuchania od 18:00 do 19:00 zaprasza Daniel Klimczak. Z autorem można kontaktować się mailowo:

daniel.klimczak@radio.opole.plTa strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »