Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Przemysław Czarnek u Magdaleny Ogórek: uderzyliśmy…
2021-07-22, 09:27 Autor: Joanna Matlak

Przemysław Czarnek u Magdaleny Ogórek: uderzyliśmy w sedno problemu, chcemy dawać Polakom wolność w szkołach i na uczelniach i to nie podoba się opozycji

Przemysław Czarnek i Magdalena Ogórek
Przemysław Czarnek i Magdalena Ogórek
- Debata jest zawłaszcza przez świat postkomunistyczny, lewacki i marksistowski. Uderzyliśmy w samo sedno problemu i stworzyliśmy rozwiązania, które będą Polakom dawały wolność w szkołach i na uczelniach i to się nie podoba opozycji – mówił dziś w Radiu Opole prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, który był gościem Magdaleny Ogórek. Przypomnijmy, wczoraj sejm po burzliwej debacie, odrzucił wniosek Koalicji Obywatelskiej o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra Czarnka.
- Czy było wczoraj coś co padło z ust opozycji na sali plenarnej i dotknęło pana podwójnie z uwagi na skalę manipulacji? Może ugodziło w coś co pan widzi zupełnie odwrotnie lub też ministerstwo przygotowuje odwrotnie, a opozycja referowała to zupełnie inaczej? - pytała Magdalena Ogórek.

- Nie byłem zaskoczony wypowiedziami strony opozycyjnej, choć jednak byłem zaskoczony niskim poziomem debaty z ich strony. To co zrobili, zwłaszcza poseł Grupiński, pani Szumilas czy pani Dziemianowicz-Bąk to była jedna, wielka kompromitacja. Nie było absolutnie żadnych merytorycznych zarzutów – mówił w prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

- Wniosek był oparty na czymś co nie było przedmiotem krytyki MEN, tylko moich wypowiedzi z przeszłości i to jeszcze zmanipulowanych. Jak się składa wniosek o wotum nieufności to powinno się poddać w wątpliwość jakieś decyzje ministra, a nic takiego nie miało miejsca - mówił prof. Czarnek.

- O co był wczoraj bój? Bo ja mam wrażenie, że opozycji nie chodziło o polską szkołę – mówiła Magdalena Ogórek.

- To był bój o to, żeby „było tak ja było”. Rewolucja kulturowa i obyczajowa w Europie Zachodniej i na świecie zrobiła marsz przez instytucje kultury i edukacji. To co my chcemy zrobić w Polsce poprzez wzmocnienie narzędzi, którymi będzie posługiwał się kurator, to postawienie tamy indoktrynacji, ideologizacji i demoralizacji dzieci w szkołach i doprowadzenie do pełnej wolności debaty akademickiej, bo dzisiaj jej do końca nie ma – powiedział minister Czarnek.

- Debata jest zawłaszcza przez świat postkomunistyczny, lewacki i marksistowski. Uderzyliśmy w samo sedno problemu i stworzyliśmy rozwiązania, które będą Polakom dawały wolność w szkołach i na uczelniach i to się nie podoba opozycji – mówił gość Magdaleny Ogórek.

Zobacz także

2021-11-09, godz. 10:46 Witold Zembaczyński, poseł Nowoczesnej o wyborach wewnętrznych w partii, zarządzie regionu opolskiego oraz tym, czy… - Dziękuje za kolejny kredyt zaufania, przy jednym głosie wstrzymującym się - powiedział poseł Witold Zembaczyński przewodniczący Nowoczesnej na Opolszczyźnie… » więcej 2021-11-08, godz. 17:09 Stanisław Niewiński o badaniach nad klasyczną chińską myślą polityczną w kontekście wpływu na współczesne … Gościem Radia Opole był dziś dr Stanisław Niewiński z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Opolu oraz wykładowca na Uniwersytecie Opolskim. Doktor… » więcej 2021-11-08, godz. 13:35 Katarzyna Czochara o migrantach szturmujących granicę, Polskim Ładzie i inwestycjach w opolskich samorządach, zmianach… - Sytuacja na granicy wschodniej jest naprawdę bardzo trudna. Powiem po raz kolejny krytyczne słowa w kierunku opozycji, kiedy ta sytuacja w ogóle się pojawiła:… » więcej 2021-11-08, godz. 09:00 Marcin Oszańca, nowy prezes PSL na Opolszczyźnie o "odbiciu" powiatu kluczborskiego, współpracy z Niemcami i Ślązakami… - Jeżeli chodzi o powiat kluczborski to widzę możliwość współpracy z opcją, która sprawuje władzę - powiedział w Porannej Loży Radiowej Marcin Oszańca… » więcej 2021-11-05, godz. 19:17 "Młodzieżowa Loża Radiowa" o tym, że Polska wraz z innymi państwami zdecydowała o odejściu od węgla Podczas konferencji klimatycznej COP 26 Polska wraz z innymi państwami zdecydowała o odejściu od węgla. Jak ten ruch oceniają partyjne młodzieżówki, które… » więcej 2021-11-05, godz. 15:33 Michał Wojczyszyn z PNT w Opolu o programie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości i ułatwieniach dla start'upów… Michał Wojczyszyn z Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu mówił dziś o Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości, który rozpocznie się w poniedziałek (08.11)… » więcej 2021-11-04, godz. 11:12 Dr Jarosław Mijas, konsultant wojewódzki ds. pediatrii o pandemii kompensacyjnej, braku miejsc w szpitalach dla dzieci… - Mamy tak zwaną epidemię kompensacyjną - powiedział w Porannej Loży Radiowej dr Jarosław Mijas, konsultant wojewódzki ds. pediatrii. - Mieliśmy lockdown… » więcej 2021-11-04, godz. 11:11 Debata "Pracodawcy, związkowcy. Wspólna sprawa" W środę Rada Polityki Pieniężnej znów podniosła stopy procentowe o trzy czwarte punktu procentowego i jest to wskaźnik wyższy, niż spodziewali się tego… » więcej 2021-11-04, godz. 09:38 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o 4 fali pandemii w regionie i apelu do personelu medycznego - Są pierwsze efekty. Lekarze zgłaszają się do pracy w szpitalu tymczasowym w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu - powiedział w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-11-03, godz. 17:33 Dr hab. Witold Potwora o badaniach dotyczących innowacyjnych firm w regionie i planach badawczych na kolejne lata - Przyczyną podjęcia badań nad innowacyjnością opolskich przedsiębiorstw był wcześniejszy referat, który był pokłosiem badań prowadzonych na rzecz… » więcej
1011121314
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »