Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Przemysław Czarnek u Magdaleny Ogórek: uderzyliśmy…
2021-07-22, 09:27 Autor: Joanna Matlak

Przemysław Czarnek u Magdaleny Ogórek: uderzyliśmy w sedno problemu, chcemy dawać Polakom wolność w szkołach i na uczelniach i to nie podoba się opozycji

Przemysław Czarnek i Magdalena Ogórek
Przemysław Czarnek i Magdalena Ogórek
- Debata jest zawłaszcza przez świat postkomunistyczny, lewacki i marksistowski. Uderzyliśmy w samo sedno problemu i stworzyliśmy rozwiązania, które będą Polakom dawały wolność w szkołach i na uczelniach i to się nie podoba opozycji – mówił dziś w Radiu Opole prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, który był gościem Magdaleny Ogórek. Przypomnijmy, wczoraj sejm po burzliwej debacie, odrzucił wniosek Koalicji Obywatelskiej o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra Czarnka.
- Czy było wczoraj coś co padło z ust opozycji na sali plenarnej i dotknęło pana podwójnie z uwagi na skalę manipulacji? Może ugodziło w coś co pan widzi zupełnie odwrotnie lub też ministerstwo przygotowuje odwrotnie, a opozycja referowała to zupełnie inaczej? - pytała Magdalena Ogórek.

- Nie byłem zaskoczony wypowiedziami strony opozycyjnej, choć jednak byłem zaskoczony niskim poziomem debaty z ich strony. To co zrobili, zwłaszcza poseł Grupiński, pani Szumilas czy pani Dziemianowicz-Bąk to była jedna, wielka kompromitacja. Nie było absolutnie żadnych merytorycznych zarzutów – mówił w prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

- Wniosek był oparty na czymś co nie było przedmiotem krytyki MEN, tylko moich wypowiedzi z przeszłości i to jeszcze zmanipulowanych. Jak się składa wniosek o wotum nieufności to powinno się poddać w wątpliwość jakieś decyzje ministra, a nic takiego nie miało miejsca - mówił prof. Czarnek.

- O co był wczoraj bój? Bo ja mam wrażenie, że opozycji nie chodziło o polską szkołę – mówiła Magdalena Ogórek.

- To był bój o to, żeby „było tak ja było”. Rewolucja kulturowa i obyczajowa w Europie Zachodniej i na świecie zrobiła marsz przez instytucje kultury i edukacji. To co my chcemy zrobić w Polsce poprzez wzmocnienie narzędzi, którymi będzie posługiwał się kurator, to postawienie tamy indoktrynacji, ideologizacji i demoralizacji dzieci w szkołach i doprowadzenie do pełnej wolności debaty akademickiej, bo dzisiaj jej do końca nie ma – powiedział minister Czarnek.

- Debata jest zawłaszcza przez świat postkomunistyczny, lewacki i marksistowski. Uderzyliśmy w samo sedno problemu i stworzyliśmy rozwiązania, które będą Polakom dawały wolność w szkołach i na uczelniach i to się nie podoba opozycji – mówił gość Magdaleny Ogórek.

Zobacz także

2021-07-23, godz. 18:53 Artur Żurakowski z Opolskiego Towarzystwa Motocyklowego o prudnickim zlocie „Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza… Ogólnopolska, międzynarodowa impreza z długim tradycjami wystartowała w Prudniku-Lesie. Wydarzenie to organizowane jest pod hasłem „Motocyklem na Rock Festiwal… » więcej 2021-07-23, godz. 12:54 Młodzieżowa Loża Radiowa o wotum nieufności wobec ministra edukacji i Nord Stream 2 Gośćmi Mlłodzieżowej Loży Radiowej byli Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS) i Oskar Wasilewski (Młodzi Demokraci). W programie rozmawialiśmy o nieudane… » więcej 2021-07-23, godz. 08:22 Dariusz Madera o eco inwestycji USK w Opolu i spadającym zainteresowaniu szczepionkami na COVID19 - Około 200 osób dziennie szczepimy obecnie w punktach prowadzonych przez nasz szpital. W czasie szczytu było to około tysiąca szczepień dziennie - przyznał… » więcej 2021-07-22, godz. 16:13 "Pracodawcy, związkowcy i eksperci - radiowa debata" o inflacji i pomysłach by niezaszczepionych nie wpuszczać do zakładów… W popołudniowej debacie "Pracodawcy, związkowcy i eksperci - wspólna sprawa" poruszyliśmy temat inflacji i jej wpływu na sektor bankowy czy rynek pracy. Naszych… » więcej 2021-07-22, godz. 09:27 Przemysław Czarnek u Magdaleny Ogórek: uderzyliśmy w sedno problemu, chcemy dawać Polakom wolność w szkołach i na… - Debata jest zawłaszcza przez świat postkomunistyczny, lewacki i marksistowski. Uderzyliśmy w samo sedno problemu i stworzyliśmy rozwiązania, które będą… » więcej 2021-07-21, godz. 18:11 Damian Szepelawy, ratownik medyczny z Nysy, o oczekiwaniach i nierozwiązanych problemach tej grupy zawodowej Mimo zapewnień rządzących nadal nieuregulowana pozostaje sytuacja ratowników medycznych. Chodzi o zarobki i uwarunkowania prawne dotyczące tej grupy zawodowej… » więcej 2021-07-21, godz. 12:58 Monika Bartel z opolskiego Urzędu Statystycznego o konkursie dla gmin w związku ze spisem powszechnym i budownictwie… Gościem Południowej Loży była dziś Monika Bartel, rzecznik Urzędu Statystycznego w Opolu, z którą rozmawialiśmy o nowym konkursie ogłoszonym przez GUS… » więcej 2021-07-21, godz. 09:22 Wojciech Komarzyński, dyrektor opolskiego ARiMR o tym ile rolnictwa jest w Polskim Ładzie - Dotąd rolniczy handel detaliczny mógł być realizowany w obrębie województwa, w którym odbywała się produkcja rolnicza. My chcemy ten handel uwolnić… » więcej 2021-07-20, godz. 18:02 Mariusz Kozaczek, wójt Lubrzy, o zagrożeniach powodowanych przez ulewy oraz o koniunkturze budowlanej, którą nakręca… Ostrzeżenia przed groźnymi zjawiskami meteorologicznymi już wielokrotnie tego lata pojawiały się na Opolszczyźnie. Alarmy te dotyczyły m.in. gminy Lubrza… » więcej 2021-07-20, godz. 17:05 Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Piotr Moc i Piotr Gociek Awantura w Nowej Lewicy, która doprowadziła do utworzenia dwóch frakcji: SLD i Wiosny Roberta Biedronia. Według komentatorów politycznych na lewicy doszło… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »