Radio Opole » Festiwal opolski 2022 » Relacje z wydarzeń festiwalowych i okołofestiw…

Relacje z wydarzeń festiwalowych i okołofestiwalowych


2022-06-17, 20:32 Autor: Katarzyna Zawadzka

Opolski festiwal wystartował! 59. edycja muzycznego święta rozpoczyna się od podsumowania roku "Od Opola do Opola" [ZDJĘCIA, FILMY]

Koncert "Od Opola do Opola", 59 KFPP w Opolu [fot. Kasia Nowak]
Koncert "Od Opola do Opola", 59 KFPP w Opolu [fot. Kasia Nowak]
Usłyszeliśmy hymn Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, a to oznacza, że już po raz 59. w Amfiteatrze Tysiąclecia rozpoczęła się wielka impreza muzyczna!
Na początek tegorocznego festiwalu koncert "Od Opola dla Opola. Największe gwiazdy. Legendarne Przeboje!". Na scenie pojawią się m.in. Justyna Steczkowska, Katarzyna Cerekwicka, Halina Frąckowiak, Danuta Błażejczyk, Andrzej Rybiński czy Andrzej Rosiński oraz Marek Piekraczyk.

- Cieszę się, że przyjechałem do Opola, w którym spędziłem dużo czasu, ponieważ to właśnie stąd pochodzi zespół TSA i tu byłem na pierwszych próbach - mówi artysta. - Wiele rzeczy tu się wydarzyło. Wykonam wreszcie piosenkę pt. "51". Jest ona dedykowana Andrzejowi Nowakowi, który niestety odszedł w styczniu i autorowi tekstu Jackowi Rzehakowi - dodaje.

Przedstawicielka młodszego pokolenia Kasia Cerekwicka wykona piosenkę "Na kolana", która była dużym sukcesem w jej karierze.

- To jest ogromna radość i sentyment dla mnie - mówi artystka. - Cieszę się, że to jest taka piosenka, którą ludzie śpiewają na większości imprez. Co chwilę dostaję gdzieś na Instagramie różne kawałki czy filmiki z karaoke. Publiczność naprawdę zna tę piosenkę od początku do końca, razem z każdym ozdobnikiem. Myślę, że sukcesem dla artysty jest, kiedy ma chociaż jeden taki popularny utwór - dodaje.

Koncert "Od Opola do Opola" to dopiero początek 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Po nim jeszcze dziś "Folkowe Opole". Wydarzenie potrwa do poniedziałku (20.06) i zakończy się koncertem artystów związanych ze sceną alternatywną. Zachęcamy do słuchania transmisji koncertów na antenie Radia Opole, które jest patronem festiwalu.
Marek Piekarczyk
Katarzyna Cerekwicka
Katarzyna Cerekwicka w Festiwalowym Studiu Radia Opole
Marek Piekarczyk udzielił Radiu Opole wywiadu przed koncertem "Od Opola dla Opola"

Zobacz także

2022-06-18, godz. 00:28, Wiadomości z regionu 59. KFPP: Folkowe Opole porwało publiczność [ZDJĘCIA] Od 'Lornetki' przez 'Czerwone korale' po 'Bystrą wodę'. Drugi koncert pierwszego dnia 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu porwał publiczność do zabawy. To było 'Folkowe Opole'. Wszyscy zaproszeni do koncertu wykonawcy potwierdzali… » więcej 2022-06-17, godz. 22:56, Kultura i rozrywka 59. KFPP: Polska folkiem stoi? Tej nocy z pewnością. Ruszył koncert "Folkowe Opole" 'Folkowe Opole' wystartowało! To energetyczne muzyczne show w opolskim amfiteatrze jest drugim koncertem piątkowego wieczoru 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Do udziału w tym wydarzeniu zaproszono m.in. zespoły Golec… » więcej 2022-06-17, godz. 22:39, Wiadomości z regionu 59. KFPP: Nie licząc godzin czy wakacji z blondynką. Wspomnieniowy koncert "Od Opola Do Opola" na rozpoczęcie festiwalu [DUŻO ZDJĘĆ, FILMY] Pierwszy koncert 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu zgromadził komplet publiczności, która gromkimi brawami oklaskiwała znanych wykonawców. Koncert był okazją, by przypomnieć wielkie festiwalowe przeboje. » więcej 2022-06-17, godz. 21:14, Wiadomości z regionu "Tu czuć tę atmosferę". W Strefie Widza w opolskim rynku można oglądać wszystkie koncerty 59. KFPP To już tradycja. Jak co roku w opolskim rynku stanęła Strefa Widza. Niektórzy przyszli tam, bo nie zdążyli kupić biletu do amfiteatru, a inni chcieli po prostu obejrzeć 59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki pod chmurką na telebimie… » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »