Radio Opole » Festiwal opolski 2022 » Relacje z wydarzeń festiwalowych i okołofestiw…

Relacje z wydarzeń festiwalowych i okołofestiwalowych


2022-06-17, 18:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

59. KFPP: próby generalne przed koncertem pełnym legendarnych przebojów! [FILM, ZDJĘCIA]

Próba do koncertu "Od Opola do Opola", 59. KFPP [fot. Maciej Marciński]
Próba do koncertu "Od Opola do Opola", 59. KFPP [fot. Maciej Marciński]
Dzień w opolskim amfiteatrze upływa pod znakiem prób generalnych przed 59. Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki w Opolu. Po "Folkowym Opolu" przyszedł czas na przygotowania do koncertu "Od Opola do Opola. Największe gwiazdy. Legendarne Przeboje!".
Na scenie pojawi się wielu znakomitych artystów m.in. Halina Frąckowiak, Katarzyna Cerekwicka, Justyna Steczkowska, Danuta Błażejczyk, Andrzej Rybiński czy zespół Skaldowie.

Wśród gwiazd zobaczymy także Andrzeja Rosiewicz. - Obecność w opolskim amfiteatrze to dla mnie wciąż po tylu latach ogromne emocje - mówi artysta. - Jestem w Opolu, więc wzruszenie ogarnia mnie, ponieważ mam za sobą tyle pięknych historii, lat i wydarzeń związanych z tym miejscem. Zaśpiewam dla wszystkich moich wielbicielek "Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny!". Parę milionów wielbicielek wtedy mdleje przy ekranie. Dowcipny kolega tutaj z radia mówi na to, że druga połowa dla nas - dodaje.

Danuta Błażejczyk, która pojawi się również na scenie dzisiejszego wieczoru, była gościem Festiwalowego Radia Opole, (można go słuchać na 96,5 FM), gdzie powróciła wspomnieniami do swojej pierwszej płyty. - Nigdy w życiu nie lubiłam być zaszufladkowana - mówi artystka. - Już jako młody człowiek zawsze chciałam postawić na swoim i może to był problem, bo rodzice czy nauczyciele zawsze chcą, żeby dziecko podporządkowało im się, ale ja zawsze dawałam sobie radę. Może dlatego ta płyta też jest taka różnorodna. Ja lubię być wolna, bo to jest taka wolność artystyczna - dodaje.

Koncert "Od Opola do Opola" rozpocznie się dziś o godz. 20:15. Transmisji tego wydarzenie będzie można słuchać na antenie Radia Opole, które jest patronem medialnym KFPP.
Andrzej Rosiewicz
Danuta Błażejczyk
Andrzej Rybiński w Festiwalowym Studiu Radia Opole

Zobacz także

2022-06-17, godz. 19:33, Wiadomości z regionu Groszowy Most "Festiwalowy" otwarty! [ZDJĘCIA] Most Festiwalowy został otwarty! Można nim przekroczyć Młynówkę w Opolu i udać się prosto do amfiteatru. Mowa oczywiście o Moście Groszowym, który na czas 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki zmienił swój wygląd. Zorganizowano… » więcej 2022-06-17, godz. 16:00, Kultura i rozrywka W Opolu czuć już atmosferę festiwalową. Nie brakuje tzw. imprez towarzyszących W stolicy regionu czuć już atmosferę festiwalową. To nie tylko okolicznościowy wystrój miasta, ale też wydarzenia, które ruszają dziś (17.06) na kilka godzin przed rozpoczęciem 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Pierwszą… » więcej 2022-06-17, godz. 14:15, Kultura i rozrywka 59. KFPP. Na ludową nutę! Próby generalne przed "Folkowym Opolem" Przed południem w opolskim amfiteatrze rozpoczęły się próby generalne przed 59. Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki w Opolu. W koncercie 'Folkowe Opole' na scenie pojawią się między innymi Golec uOrkiestra, Zakopower, Halina Mlynkova… » więcej 2022-06-17, godz. 13:20, Wiadomości z regionu 59. KFPP: orkiestra Grzegorza Urbana zgłasza gotowość do święta polskiej muzyki. Zagra w niej 45 muzyków Bez niej Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki nie byłby aż tak widowiskowy i głośny. Mowa o kilkudziesięcioosobowej orkiestrze, która już od wtorku (14.06) ćwiczy razem z artystami w opolskim amfiteatrze. W tym roku orkiestra będzie… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »