Radio Opole » Festiwal opolski 2022 » Relacje z wydarzeń festiwalowych i okołofestiw…

Relacje z wydarzeń festiwalowych i okołofestiwalowych


2022-06-16, 17:49 Autor: Katarzyna Zawadzka

59. KFPP: Niezapomniane przeboje w amfiteatrze. Próby do koncertu "Od Opola do Opola" [ZDJĘCIA]

Halina Frąckowiak, próba do koncertu "Od Opola do Opola" 59.KFPP [fot. Mateusz Łapot]
Halina Frąckowiak, próba do koncertu "Od Opola do Opola" 59.KFPP [fot. Mateusz Łapot]
Czwartkowe (16.06) popołudnie w amfiteatrze to próby do koncertu "Od Opola do Opola: Największe Gwiazdy! Legendarne Przeboje". To właśnie od niego rozpocznie się w piątek (17.06) 59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. W tym koncercie wystąpią między innymi Justyna Steczkowska, Katarzyna Cerekwicka, Sławek Uniatowski, Anna Wyszkoni czy Danuta Błażejczyk.
Usłyszmy także Andrzeja Rybińskiego i jego przebój "Nie liczę godzin i lat". - Ta piosenka powstała bardzo szybko - mówi artysta. - To było po rozwiązaniu zespołu Andrzej i Eliza w 1981 roku. Rok przesiedziałem spokojnie, ale to też historia, w której pokazane jest, że nie tylko sam człowiek wszystko robi. Spotkałem Wojtka Trzcińskiego, który zawsze był takim dobrym aniołem dla wielu wykonawców. On mnie namówił - dodaje.

W koncercie "Od Opola do Opola" wystąpi także Halina Frąckowiak. - Zaśpiewam moje znane piosenki i jedną premierową, której kompozytorem jest Mieczysław Jurecki - zaznacza.

- Zagramy bardzo ładną piosenkę do tekstu Bogdana Olewicza pt. "Ludzie tacy dziwni są" - mówi Jurecki. - Będziemy też liczyć na publiczność. Mam skomponowaną partię specjalnie dla publiczności, żeby z nami zaśpiewała - dodaje.

Po koncercie "Od Opola do Opola" rozpocznie się kolejny pt. "Folkowe Opole". Nasza rozgłośnia jest patronem medialnym festiwalu.
Andrzej Rybiński
Halina Frąckowiak i Mieczysław Jurecki

Zobacz także

45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »