Radio Opole » Festiwal opolski 2022 » Relacje z wydarzeń festiwalowych i okołofestiw…

Relacje z wydarzeń festiwalowych i okołofestiwalowych


2022-06-16, 14:07 Autor: Katarzyna Zawadzka

59. KFPP: próby przed "Folkowym Opolem" [ZDJĘCIA, FILMY]

Halina Mlynkova i Zazula, próby do koncertu "Folkowe Opole", 59. KFPP [fot. Wanda Kownacka]
Halina Mlynkova i Zazula, próby do koncertu "Folkowe Opole", 59. KFPP [fot. Wanda Kownacka]
Od prób do koncertu "Folkowe Opole" rozpoczęły się czwartkowe (16.06) przygotowania do 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Ten koncert rozpocznie się w piątek (17.06) po godz. 22:45.
Wystąpią między innymi: Zakopower, Golec uOrkiestra, Enej, Tulia, Piersi czy Future Folk.

Na scenie pojawi się także Halina Mlynkowa. Artystka była także gościem Festiwalowego Radia Opole, którego można słuchać na częstotliwości 96,5 FM.

Na naszej antenie Mlynkova wspominała między innymi swoją płytę "Etnoteka". - Nie ukrywam, że z płyt solowych, które zrobiłam to najbardziej lubię "Etnotekę" - mówiła. - Wróciłam do niej niedawno, bo zaczęliśmy sezon letni i chciałam trochę odświeżyć koncerty powracając do utworów, które już dawno nie były grane i które znowu zrobił się nowymi utworami. To bardzo fajnie działa, tamta folkowość rzeczywiście była bardzo różnorodna i nawet taka mocno nasycona. "Dziwogóra", którą gramy na koncertach, albo "Chłopak z naręczem gwiazd", gdzie teksty napisał Zbyszek Książek, to są teraz moje ulubione utwory - dodaje.

Podczas koncertu Folkowe Opole pojawi się także zespół Zakopower, który właśnie powraca na muzyczny rynek singlem "Widzialne i niewidzialne". - Rzeczywiście wracamy - mówił w Festiwalowym Radiu Opole Sebastian Karpiel-Bułecka. - Przez ponad 5 lat żadna nasza nowa płyta nie ukazała się. Było to spowodowane między innymi pandemią, ale przyszedł ten czas, w końcu możemy coś tam zaprezentować. Nowa płyta ukaże się jesienią - dodał.

59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu rozpocznie się w piątek(17.06), a Radio Opole jest patronem medialnym.
Halina Mlynkova
Sebastian Karpiel-Bułecka
Halina Młynkova w Festiwalowym Studiu Radia Opole
Sebastian Karpiel-Bułecka w Festiwalowym Studiu Radia Opole

Zobacz także

2022-06-16, godz. 17:49, Kultura i rozrywka 59. KFPP: Niezapomniane przeboje w amfiteatrze. Próby do koncertu "Od Opola do Opola" [ZDJĘCIA] Czwartkowe (16.06) popołudnie w amfiteatrze to próby do koncertu 'Od Opola do Opola: Największe Gwiazdy! Legendarne Przeboje'. To właśnie od niego rozpocznie się w piątek (17.06) 59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. W tym… » więcej 2022-06-15, godz. 22:30, Kultura i rozrywka 59. KFPP: próby do koncertu "Premiery". 10 piosenek powalczy o nagrody [ZDJĘCIA] Trwają przygotowania do 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Dzisiejsze (15.06) popołudnie to próby do koncertu 'Premiery'. Jego uczestnicy będą rywalizować o nagrodę im. Karola Musiała, którą przyzna publiczność… » więcej 2022-06-15, godz. 21:24, Kultura i rozrywka 59. KFPP: amfiteatr nie zasypia nawet nocą. Oświetla go 700 lamp [ZDJĘCIA] Duże osiedle można by oświetlić taką ilością prądu, jaki przepływa przez Amfiteatr Tysiąclecia w Opolu. Kiedy kończą się próby z udziałem artystów, przygotowania do 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu nadal trwają… » więcej 2022-06-15, godz. 20:58, Kultura i rozrywka 59. KFPP: Justyna Steczkowska przygotowuje się do jubileuszu na scenie opolskiego amfiteatru [ZDJĘCIA] Próby do koncertu 'Dziewczyna szamana - 50. urodziny Justyny Steczkowskiej' to kolejny etap przygotowań do 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Artystka wydała dotąd 17 albumów studyjnych. Podczas koncertu usłyszymy takie… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »