Radio Opole » Dobrze być w formie
2021-03-09, 07:08 Autor: Natalia Kryjom-Barylak

Jak się rolować? O technice automasażu dr Agata Mroczek

dr Agata Mroczek [fot. archiwum prywatne]
dr Agata Mroczek [fot. archiwum prywatne]
Rolowanie jest techniką automasażu, której celem jest przywrócenie elastyczności i pełnego zakresu ruchu. Automasaż można wykonać samodzielnie w domu i potraktować jako zabieg profilaktyczny.
Automasaż wskazany jest osobom borykającym się z tkliwością układu mięśniowego, bólem i spięciem mięśni. Rolowanie, to metoda, która ma na celu rozluźnienie naszej powięzi, która otacza mięśnie czy kości. Poprzez ruchy na wałku rozbijamy nasze mięśnie powodując lepsze ukrwienie.

Korzyści płynące z rozluźniania mięśniowo-powięziowego może czerpać każda osoba. Od początkujących, do zaawansowanych sportowców. Należy jednak pamiętać o systematyczności, jak w każdym treningu.

O automasażu i rozluźnianiu opowiadała w audycji "Ze zdrowiem Ci do twarzy" dr Agata Mroczek, fizjoterapeutka, trenerka fitness i personalna, nauczycielka akademicka . Z rozmowy dowiecie się m.in: jak prawidłowo rolować swoje ciało i jaki wałek w tym celu wybrać, czym są punkty spustowe oraz czy istnieją przeciwwskazania.

Słuchaj player: Radio Opole 3 SPORT
https://radio.opole.pl/player.php?program=3
Audycja "Ze Zdrowiem Ci do Twarzy" - automasaż [02.01.2021r.]

Dobrze być w formie

2021-06-25, godz. 08:02 Ryszard Sobieszczański o kolejnym etapie rejsu Around Europe na s/y Caipirinha Kapitan Ryszard Sobieszczański to człowiek od zawsze związany z żeglarstwem, świetny organizator, społecznik, motor napędowy Stowarzyszenia „Pieśni spod… » więcej 2021-06-22, godz. 07:27 O radości z rodzinnego gotowania opowiada Kamil Klekowski Szef kuchni opowiadał m.in o gotowaniu i nauce gotowania oraz o wspólnych edukacyjnych projektach z Rybacką Lokalną Grupą Działania 'Opolszczyzna'. » więcej 2021-06-16, godz. 17:38 "Dzika Kuchnia", czyli czego nie wiemy o roślinach? Co powiecie na frytki z łopianu po japońsku? Albo pierogi z niecierpka? Gościem programu był autor książki 'Dzika kuchnia' dr hab. Łukasz Łuczaj - botanik… » więcej 2021-06-09, godz. 07:21 Jak pomóc młodym ludziom w przełamaniu psychologicznych barier? Odpowiada Katarzyna Jędrzejewska Wydaje ci się, że nadmiar kilogramów to problem wieku dorosłego? Nadwaga i otyłość to niestety problem bardzo powszechny wśród polskich dzieci i mło… » więcej 2021-06-07, godz. 07:28 Nerwy w las! Rozmowa z Katarzyną Simonienko Jak często chodzisz na spacery? Dużo ludzi w dzisiejszych czasach zapomina o tym, jak ważne jest dotlenianie się oraz sam kontakt z naturą. Współczesny… » więcej 2021-06-04, godz. 07:38 Poznaj sekrety Kuchni Pięciu Przemian z Iną Kubas Chińczycy w starożytności opisali i uporządkowali energie odpowiadające porom roku. Zauważyli oni, że tak jak pory roku następują po sobie w ściśle… » więcej 2021-06-01, godz. 08:21 Mistrz Polski z Głuchołaz - Daniel Szenawa z powołaniem na Mistrzostwa Europy! Daniel Szenawa zwyciężył w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Nabba i WFF, które odbyły się w Radzyminie. Dodatkowo dzięki sukcesowi został powołany… » więcej 2021-05-28, godz. 16:58 Wiosenna dieta, co powinno się w niej znaleźć a czego należy unikać? Po bardzo długiej zimie nasze ciała domagają się zarówno większej aktywności fizycznej, przebywania na świeżym powietrzu, jak też innej, lekkostrawnej… » więcej 2021-05-24, godz. 09:06 Akcja deszczowego graffiti. O szczegółach Jadwiga Wójciak Graffiti jest widoczne jedynie w czasie deszczowej pogody lub wtedy gdy powierzchnię chodnika polejemy wodą. Akcja promuje korzystanie z deszczówki do podlewania… » więcej 2021-05-22, godz. 08:22 Biegacze tęsknią za kontaktem z naturą. O pasji do biegania opowiada Mariusz Bartkowiak Polacy pokochali bieganie. Grupy biegowe to codzienność krajobrazu miejskich skwerów, parków i ulic. Czy to tylko przejściowa moda, czy też stały trend… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »