Radio Opole » Dobrze być w formie
2021-07-28, 09:06 Autor: Natalia Kryjom-Barylak

Mam siłę Spartana! O potędze umysłu i mięśni w rozmowie z Klaudią Wysocką

Klaudia Wysocka [fot. archiwum prywatne]
Klaudia Wysocka [fot. archiwum prywatne]
Pewnego dnia wyszła z domu pobiegać rekreacyjnie, a skończyło się udziałem w wyścigach Ninja Warrior. Nie straszne jej ruchome kładki, skocznie, wąskie platformy i górskie biegi. Dlaczego polubiła tak ekstremalną dyscyplinę?
„Ninja Warrior” to światowy fenomen telewizyjny, który jesienią 2019 roku zawitał również do naszego kraju. Korzenie "Ninja Warrior" sięgają Japonii. Zadaniem zawodników jest jak najszybsze pokonanie niezwykle wymagającego toru przeszkód, na który składają się m.in. ruchome platformy, skocznie oraz wąskie kładki. Wymaga to wysokiej sprawności fizycznej i koordynacji ruchowej. Wśród kilku tysięcy osób, które przysłały zgłoszenia, była Klaudia Wysocka, która na co dzień zajmuje się fotografią ślubną oraz sportową.

Zanim jednak wzięła udział w telewizyjnym sportowym show, brała udział w wielu biegach z przeszkodami oraz trenowała m.in w Norwegii. Biegi OCR inaczej nazywane biegami ekstremalnymi to nie tylko zwykły bieg z przeszkodami. Tego typu biegi to przede wszystkim konfrontacja z samym sobą: ze swoją wytrzymałością, siłą, kondycją, psychiką, ograniczeniami i słabościami. Jak zaznacza Klaudia Wysocka ważna jest nie tylko siła mięśnie ale również umysłu.

- U mnie nie ma czegoś takiego jak wymówki, jeśli ktoś chce trenować, to zawsze znajdzie na to czas - zaznacza Klaudia Wysocka i dodaje, że chciałaby pokazać kobietom to, że można trenować i zachować kobiecą sylwetkę.

O sile charakteru Klaudii Wysockiej świadczy również fakt, że biegaczka zmaga się z hipoglikemią. Dbałość o zdrowie, duża wiedza i hart ducha pozwalają jej rozwijać swoją sportową pasję i cieszyć się każdym treningiem.

Rozmowę z Klaudią Wysocką przeprowadziła Katarzyna Zawadzka w audycji "Ze Zdrowiem Ci do Twarzy".

Słuchaj playera Radio Opole 3 SPORT
player.php?program=3
Rozmowa z Klaudią Wysocką

Dobrze być w formie

2021-09-16, godz. 07:48 Jak rozpoznać dobry miód? Niewiele jest artykułów spożywczych, które jednocześnie wzmacniają odporność, pomagają przeciwdziałać wielu schorzeniom, a przy tym jedzenie ich to… » więcej 2021-09-11, godz. 07:25 O podróżach do Nepalu Radzimir Burzyński Okazuje się, że są młodzi ludzie, którzy nie ulegli modzie na dzielenie się wszystkim poprzez media społecznościowe. Jednym z nich jest Radzimir Burzyński… » więcej 2021-09-09, godz. 08:21 Grzegorz Bilewicz o pasji do motocykli Motocykl, inaczej niż samochód daje poczucie wolności. To jedna z najważniejszych - zdaniem Grzegorza Bilewicza - zalet maszyn, które cieszą sie ogromną… » więcej 2021-09-07, godz. 18:03 Iwona Wierzbicka o zaletach i wadach picia wody Woda odgrywa bardzo ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu. Ile szklanek wody najlepiej pić? Czy temperatura a nawet godziny picia wody… » więcej 2021-08-31, godz. 07:11 Magdalena Honisz o sposobach radzenia sobie ze stresem Pędzący tryb życia, pandemia, praca i obowiązki to tylko niektóre przyczyny wywołujące stres. O to jak sobie z nim radzić pytaliśmy Magdalenę Honisz… » więcej 2021-08-29, godz. 00:00 Za nami Bieg Ultra Granią Tatr 2021 - Mariusz Bartkowiak opowiada o swoich wrażeniach Udział w tym wydarzeniu jest prawdziwym wyzwaniem. To jeden z najbardziej trudnych do pokonania biegów w Polsce. Jednocześnie zalicza się również do tych… » więcej 2021-08-27, godz. 07:23 "Mam wrażenie jakby to było wczoraj" - Dawid Tomala o swoim sukcesie w Tokio Niewielu wierzyło w jego sukces, ale jak widać nie wpłynęło to na sportowego ducha rywalizacji. Dawid Tomala, zawodnik zawodnik AZS-u Politechniki Opolskiej… » więcej 2021-08-26, godz. 17:34 Bartłomiej Mróz jedynym Polakiem w swojej dyscyplinie na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio Pochodzi z Kędzierzyna-Koźla i jest jedynym Polakiem biorącym udział w turnieju badmintona, równocześnie pełni funkcje chorążego naszej reprezentacji. » więcej 2021-08-25, godz. 16:56 Mariusz Stachowiak opowiada, dlaczego warto odwiedzić Teneryfę To jedna z najpiękniejszych wysp Hiszpanii. Bogactwo przyrody i atrakcji co roku przyciąga tysiące turystów z całego świata. Dlaczego warto odwiedzić to… » więcej 2021-08-20, godz. 07:42 Nie krzywdzę swojego ciała. O bezpiecznej praktyce jogi Wiktor Morgulec Joga to nie tylko ćwiczenia fizyczne, to coś więcej. Dla ludzi wychowanych w zachodniej cywilizacji, oznacza głównie trening oraz rozciąganie. Jak postrzegana… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »