Most
Radio Opole » Most » Posłuchaj audycji Most » Jesienny wypad w Góry Opawskie / Podzimní túra…
2020-10-24, 09:30 Autor: Rafał Nosal, Paweł Konieczny (oprac. Jacek Łuczak tł. Ewa Małachowicz)

Jesienny wypad w Góry Opawskie / Podzimní túra na Opavské Hory

Jesienny wypad w Góry Opawskie [fot. Dawid Przyszlak goryopawskie.eu]
Jesienny wypad w Góry Opawskie [fot. Dawid Przyszlak goryopawskie.eu]
W poszukiwaniu ciekawych miejsc na górskie wędrówki na pograniczu polsko-czeskim łatwo jest trafić na portal www.goryopawskie.eu To strona prowadzona przez młodego prudniczanina, Dawida Przyszlaka. To jedyny serwis w sieci tak obszernie opisujący ten region. Można tam znaleźć wiele wskazówek, jak ciekawie spędzić czas w Górach Opawskich. Przeglądając stronę można natrafić na obszerne artykuły, wzbogacone zdjęciami, o atrakcjach i historii miejsc, także tych obecnie już zapomnianych, odkryć tajemnicze legendy, zapoznać się z opisami szlaków wraz z mapami. O inspiracjach, a także ciekawych propozycjach wycieczek w naszej audycji porozmawiamy z twórcą portalu.
Posłuchaj audycji MOST z 24.10.2020
Poslouchej pořad MOST z 24.10.2020

Podzimní túra na Opavské Hory
Když hledáte zajímavá místa k cestování na horách v polsko-českém pohraničí, snadno najdete portál www.goryopawskie.eu. Jsou to stránky vedené mladým obyvatelem Prudniku - Dawidem Przyszlakem. Je to jediný servis v síti takhle podrobně popisující ten region. Můžete zde nalézt hodně podnětů, jak zajímavě trávit čas v Opavských horách. Na prohledávaných stránkách najdete obsažné články, doprovozené fotografiemi, o atrakcích a historii míst, i těch dnes už zapomenutých; objevujících záhadné legendy; popisujících turistické stezky a ukazujících mapy. S autorem portálu budeme mluvit o inspiracích a o zajímavé nabídce míst k návštěvě.

Zobacz także

2020-11-14, godz. 09:30 Pożegnanie / Na rozloučenou W ramach projektu „Most – polsko-czeska współpraca redakcji" powstały 144 polsko-czeskie audycje radiowe prezentujące między innymi historię Moraw i… » więcej 2020-11-07, godz. 09:30 Solidarność Polsko-Czesko-Słowacka / Polsko-československá solidarita Gdy w Polsce pada słowo Solidarność nasze myśli i wspomnienia momentalnie kierują się do roku 1981. Co ciekawe właśnie w tym roku powstał również międzynarodowy… » więcej 2020-10-31, godz. 09:30 Czeskie straszydła czyli Halloween po czesku / Česká strašidla neboli Halloween v Česku W Polsce Halloween, pomimo krytyki rozgościło się na dobre. Dzisiaj jednak sprawdzimy czy i jak ten zwyczaj sprawdza się u naszych południowych sąsiadów… » więcej 2020-10-24, godz. 09:30 Jesienny wypad w Góry Opawskie / Podzimní túra na Opavské Hory W poszukiwaniu ciekawych miejsc na górskie wędrówki na pograniczu polsko-czeskim łatwo jest trafić na portal www.goryopawskie.eu To strona prowadzona przez… » więcej 2020-10-17, godz. 09:30 Halina Mlynkova Polka w Czechach czy Czeszka w Polsce…? / Halina Mlynkova - Polka v Česku nebo Češka v Polsku? Halina Mlynkova od wielu lat kojarzona jest głównie z piosenkami Brathanków. Jednak jej osoba zachwyca nie tylko poprzez folkowe dźwięki. Dziś będą mogli… » więcej 2020-10-10, godz. 09:30 "U Czechofila" - rozmowa z Jackiem Szarańcem / "U Čechofila" - rozhovor s Jackiem Szarańcem W naszym mieście powstaje właśnie miejsce, które będzie promowało czeską kulturę. Będą mogli tu Państwo spotkać i posłuchać czeskich muzyków, obejrzeć… » więcej 2020-10-03, godz. 09:30 Wielka księga opozycji na pograniczu / Velká kniha opozice v pohraničí „Władza, społeczeństwo i działalność opozycyjna na pograniczu Śląska Opolskiego i Czechosłowacji w latach 1945-1989” to podtytuł Wielkiej Księgi… » więcej 2020-09-26, godz. 09:30 Od Patagonii po czeskie Morawy - rozmowa z opolskim fotografem i podróżnikiem Pawłem Szpala / Od Patagonie po českou… Jest autorem projektów #DachyOpola, #OknoOpola oraz #UliceOpola – które zostały wyróżnione przez magazyny fotograficzne oraz lokalne media i instytucje… » więcej 2020-09-19, godz. 09:30 Inny świat czyli słów kilka o kinie czeskim… / Jiný svět aneb několik slov o českém filmu... Nasi południowi sąsiedzi mają niezawodny przepis na kino, dzięki któremu czeskie filmy cieszą się niesłabnącą popularnością. 11 września w Studiu… » więcej 2020-09-12, godz. 09:30 Dość alternatywna Praga / Docela alternativní Praha Ściana Johna Lennona, która była źródłem irytacji czechosłowackich władz komunistycznych, metronom, który zastąpił pomnik Stalina, czy rzeźba przedstawiająca… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »