Most
Radio Opole » Most » Posłuchaj audycji Most » Czeska literatura na czas zarazy… / Česká literatura…
2020-05-16, 09:30 Autor: Rafał Nosal (oprac. Jacek Łuczak tł. Ewa Małachowicz)

Czeska literatura na czas zarazy… / Česká literatura v době moru...

Joanna Czaplińska [fot. Uniwersytet Opolski]
Joanna Czaplińska [fot. Uniwersytet Opolski]

Chociaż księgarnie i biblioteki przez długi czas były zamknięte, wzrosła sprzedaż na rynku wydawniczym. Złożyły się na to dwa czynniki: czas wolny od obowiązków oraz dostępność książek, e-booków oraz audiobooków w Internecie. W ostatnich tygodniach liczba klientów znacząco wzrosła. Konsumenci chętniej niż przed pandemią zamawiają książki i to nie tylko te w tradycyjnej, drukowanej formie. W audycji MOST Pani dr hab. prof. UO Joanna Czaplińska opowiada o propozycjach literackich czeskich autorów na czas pandemii, a na rozmowę zaprasza Rafał Nosal.

Posłuchaj audycji MOST z 16.05.2020
Poslouchej pořad MOST z 16.05.2020

Česká literatura v době moru...
I když byly knihovny a knihkupectví po delší dobu uzavřené, stoupl prodej na knižním trhu. Zapříčinily to dva faktory: doba volna od pracovních povinností a dostupnost knih a e-booků na internetu. V posledních týdnech počet zákazníků výrazně rostl. Spotřebitele raději než před pandemií objednávají knihy, a to nejen v tradiční, tištěné podobě. Už za chvíli paní dr hab. prof. UO Joanna Czaplińska řekne nám o literární nabídce českých autorů pro období pandemie. Jako vždy na rozhovor Vás zve Rafał Nosal.

Zobacz także

2020-06-20, godz. 09:30 Od "Saturnina" po "Babcie" / "Saturninem" začínaje "Babičkami" konče Co jest wyjątkowego w czeskim humorze? Dlaczego mógłby on podobać się Brytyjczykom? Których czeskich autorów warto poznać dokładnie, szczególnie w czasie… » więcej 2020-06-13, godz. 09:30 Twarzą w twarz / Tváří v tvář Dla Polaka Republika Czeska stereotypowo kojarzona jest z Karel Gott, Heleną Vondraćkovą i dechovką, czyli orkiestra dętą grającą marsze i polki. Wśród… » więcej 2020-06-06, godz. 09:30 Czesi w Polsce / Češi v Polsku Tym razem zagościmy w województwie łódzkim, w niewielkiej miejscowości Zelów. To tu siedzibę ma Stowarzyszenie Czechów w Polsce. To organizacja, która… » więcej 2020-05-30, godz. 09:30 Język czeski w sektorze usług - rozmowa ze studentami Uniwersytetu Opolskiego / Čeština ve službách - rozhovor se… Dzisiaj w audycji MOST Rafał Nosal porozmawia ze studentami dość nieoczywistego kierunku na Uniwersytecie Opolskim, który jak mogą się Państwo domyślić… » więcej 2020-05-23, godz. 09:30 Festiwalowe lato / Festivalové léto Co łączy wielkie wydarzenia muzyczne w Polsce i Czechach? Jak wygląda praca dziennikarza muzycznego podczas ogromnego festiwalu za naszą południową granicą?… » więcej 2020-05-16, godz. 09:30 Czeska literatura na czas zarazy… / Česká literatura v době moru... Chociaż księgarnie i biblioteki przez długi czas były zamknięte, wzrosła sprzedaż na rynku wydawniczym. Złożyły się na to dwa czynniki: czas wolny od… » więcej 2020-05-09, godz. 09:30 Słów kilka o czeskiej scenie muzycznej / Několik slov o české hudební scéně Zespół QAI pochodzi z Trzyńca, czyli podobnie jak Cieszyn miejscowości graniczącej bezpośrednio z Polską. Dlatego wpływy kulturowe zarówno czeskie jak… » więcej 2020-05-02, godz. 09:30 Powrót do normalności / Návrat k normalitě Trwa powolne odmrażanie światowej gospodarki po przestoju, jaki wywołała światowa pandemia koronawirusa. Jak w walce z niespodziewanym gościem poradzili… » więcej 2020-04-25, godz. 09:30 Na prawo od Jiczyna / Od Jičína napravo Łukasz Majewski przez lata zdobywał główne nagrody na najważniejszych festiwalach piosenki poetyckiej w Polsce. Ma na swoim koncie kilka albumów solowych… » więcej 2020-04-18, godz. 09:30 INSPIR – intensywna współpraca sieci instytucji regionu / INSPIR – intenzivní spolupráce sítí institucí v r… Jacek Zoła, Tomasz Kościów i Jiří Daniel te trzy osoby odpowiedzialne są za projekt pod nazwą INSPIR – intensywna współpraca sieci instytucji regionu… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »