Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Katarzyna Czochara: Pan prezes spotkanie odbędzie…
2022-09-23, 17:15 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Katarzyna Czochara: Pan prezes spotkanie odbędzie w Nysie o godzinie 13.00, kolejne spotkanie o godzinie 17.00 w Opolu

Katarzyna Czochara: Pan prezes spotkanie odbędzie w Nysie o godzinie 13.00, kolejne spotkanie o godzinie 17.00 w Opolu
Poseł Katarzyna Czochara, pełnomocnik PiS w okręgu nr 51 o:
- Wizycie Jarosława Kaczyńskiego na Opolszczyźnie
- dodatku do węgla
- reparacjach wojennych od Niemiec
- Nie tak dawno miałyśmy okazję rozmawiać, był to okres wakacyjny, na temat wizyt pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Mówiłam, że jest okres wakacyjny i że wrócimy do spotkań z mieszkańcami Opolszczyzny, naszego kraju, żeby rozmawiać o trudnej sytuacji w kraju i w Europie - powiedziała w Otwartym Mikrofonie Radia Opole poseł Katarzyna Czochara pełnomocnik okręgu nr 52 Prawa i Sprawiedliwości.

Nawiązała w ten sposób do niedzielnej wizyty na Opolszczyźnie Jarosława Kaczyńskiego prezesa Prawa i Sprawiedliwości.
- W pierwszej kolejności pan prezes spotkanie odbędzie w Nysie w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych o godzinie 13.00. Kolejne spotkanie o godzinie 17.00 w Opolu - zapowiedziała.

Poseł Czochara odpowiedziała także na zarzuty opozycji, że spotkanie z prezesem PiS odbędzie się w szkole w Nysie.
- W niedzielę nie ma zajęć lekcyjnych, nie ma uczniów, jest wynajem sali, więc nie ma tu spraw, które mogłaby podnosić opozycja, że coś jest niezgodne z jakimkolwiek prawem. Politycy będą towarzyszyć temu spotkaniu, ale będzie to spotkanie z mieszkańcami. Będzie to możliwość, żeby porozmawiać na temat trudnych sytuacji jakie mamy w kraju i na świecie - podkreśliła Katarzyna Czochara.

Rozmawiałyśmy także o dopłatach do węgla. Pieniądze trafiają na konta urzędów gmin. Odniosła się także no nadzwyczajnej sesji rady miasta Opola, na której radni zgodzili się przesunąć środki w budżecie na dopłaty do węgla.
- Działania opozycji i prezydenta Wiśniewskiego mają na celu wprowadzenie niepotrzebnego zamieszania, bo wczoraj (23.09) jeśli chodzi o województwo opolskie te środki zostały przelane do budżetów województw i te przelewają samorządom. Sytuacja idzie zgodnie z harmonogramem - powiedziała poseł Czochara.

Skomentowała także sprawę reparacji wojennych. Sejm większością głosów, także opozycji przyjął uchwałę w sprawie reparacji wojennych od Niemiec. Za głosowało 418 posłów. 4 było przeciw, a 15 wstrzymało się od głosu.
- W momencie, kiedy zauważyli, jak duże poparcie jest społeczne dla tej tak ważnej sprawy, cieszę się, że jednak poszli po rozum do głowy szkoda, że tylko pod wpływem tego, że społeczeństwo w bardzo dużej skali to popiera. To nam się słusznie należy.

W programie przypomniała także rocznicę beatyfikacji prymasa kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Posłuchaj całej rozmowy!

Zobacz także

2022-12-02, godz. 17:15 Alicja Gawinek o e-wolontariacie -E-wolontariat jest już od jakiegoś czasu. Szczególnie, że z powodu wydarzeń związanych z pandemią przenieśliśmy wiele z naszego życia do Internetu… » więcej 2022-12-02, godz. 17:00 "Polityczny obraz tygodnia". Magdalena Ogórek komentuje najważniejsze wydarzenia Mundialowe emocje i awans Polaków do 1/8 finału Mistrzostw Świata, sprzedaż przez dom aukcyjny Grisebach akwareli Wassilego Kandinskiego, skradzionej w 1984… » więcej 2022-12-02, godz. 17:00 Paweł Tanajno o klasie politycznej i liberaliźmie gospodarczym -Kłopot z mądrym zarządzaniem państwem to niemal kłopot permanentny i wynika z tego, że klasa polityczna została ukształtowana jeszcze w systemie PRL-owskim… » więcej 2022-12-01, godz. 17:00 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" (01.12.2022) W Sejmie trwają prace nad nowelizacją Kodeksu pracy, która wprowadza na stałe regulacje dotyczące pracy zdalnej. Dotychczasowe przepisy miały charakter czasowy… » więcej 2022-11-30, godz. 17:30 Prof. Jarosław Mamala o 10-leciu Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu - Jest to przestrzeń, która wpisała się na dobre w krajobraz Opola, krajobraz przedsiębiorczości, współpracy z firmami. Z pewnością więc można mówić… » więcej 2022-11-30, godz. 17:00 "Co tam panie w polityce?" - komentarz red. Piotra Goćka - Sprawę propozycji Niemiec, przekazania Polsce rakiet Patriot, należy rozpatrywać na kilku płaszczyznach - uważa publicysta Piotr Gociek. W jego ocenie może… » więcej 2022-11-29, godz. 17:00 "Spięcie" - gośćmi magazynu Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia byli: Marek Suski, Robert Kropiwnicki i Paweł … Poseł Marek Suski (PiS), Robert Kropiwnicki (PO) i Paweł Kukiz (Kukiz'15) byli gośćmi magazynu Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia "Spięcie". » więcej 2022-11-28, godz. 17:15 Beata Kempa o postawie Węgier w negocjacjach z KE i rezolucji PE w sprawie mundialu - Jest różnica, jeśli chodzi o sprawę negocjacji Polski i Węgier z Brukselą. Podstawa tych negocjacji jest zupełnie inna. W przypadku Wiktora Orbana chodzi… » więcej 2022-11-28, godz. 17:10 Danuta Jazłowiecka o tym, czy opozycja jest "dogadana" - Startując z jedną listą demokratyczną, opozycyjną, jesteśmy w stanie zwyciężyć na tyle, by można było realizować nasze projekty. A to projekty szalenie… » więcej 2022-11-26, godz. 11:15 Dariusz Sobków o szkole XXI wieku i mediacjach rówieśniczych Dariusz Sobków dyrektor Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie, zwanego potocznie Prószkowską Pomologią o tym jak zainteresować nauką, jak… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »