Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Katarzyna Czochara: Pan prezes spotkanie odbędzie…
2022-09-23, 17:15 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Katarzyna Czochara: Pan prezes spotkanie odbędzie w Nysie o godzinie 13.00, kolejne spotkanie o godzinie 17.00 w Opolu

Katarzyna Czochara: Pan prezes spotkanie odbędzie w Nysie o godzinie 13.00, kolejne spotkanie o godzinie 17.00 w Opolu
Poseł Katarzyna Czochara, pełnomocnik PiS w okręgu nr 51 o:
- Wizycie Jarosława Kaczyńskiego na Opolszczyźnie
- dodatku do węgla
- reparacjach wojennych od Niemiec
- Nie tak dawno miałyśmy okazję rozmawiać, był to okres wakacyjny, na temat wizyt pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Mówiłam, że jest okres wakacyjny i że wrócimy do spotkań z mieszkańcami Opolszczyzny, naszego kraju, żeby rozmawiać o trudnej sytuacji w kraju i w Europie - powiedziała w Otwartym Mikrofonie Radia Opole poseł Katarzyna Czochara pełnomocnik okręgu nr 52 Prawa i Sprawiedliwości.

Nawiązała w ten sposób do niedzielnej wizyty na Opolszczyźnie Jarosława Kaczyńskiego prezesa Prawa i Sprawiedliwości.
- W pierwszej kolejności pan prezes spotkanie odbędzie w Nysie w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych o godzinie 13.00. Kolejne spotkanie o godzinie 17.00 w Opolu - zapowiedziała.

Poseł Czochara odpowiedziała także na zarzuty opozycji, że spotkanie z prezesem PiS odbędzie się w szkole w Nysie.
- W niedzielę nie ma zajęć lekcyjnych, nie ma uczniów, jest wynajem sali, więc nie ma tu spraw, które mogłaby podnosić opozycja, że coś jest niezgodne z jakimkolwiek prawem. Politycy będą towarzyszyć temu spotkaniu, ale będzie to spotkanie z mieszkańcami. Będzie to możliwość, żeby porozmawiać na temat trudnych sytuacji jakie mamy w kraju i na świecie - podkreśliła Katarzyna Czochara.

Rozmawiałyśmy także o dopłatach do węgla. Pieniądze trafiają na konta urzędów gmin. Odniosła się także no nadzwyczajnej sesji rady miasta Opola, na której radni zgodzili się przesunąć środki w budżecie na dopłaty do węgla.
- Działania opozycji i prezydenta Wiśniewskiego mają na celu wprowadzenie niepotrzebnego zamieszania, bo wczoraj (23.09) jeśli chodzi o województwo opolskie te środki zostały przelane do budżetów województw i te przelewają samorządom. Sytuacja idzie zgodnie z harmonogramem - powiedziała poseł Czochara.

Skomentowała także sprawę reparacji wojennych. Sejm większością głosów, także opozycji przyjął uchwałę w sprawie reparacji wojennych od Niemiec. Za głosowało 418 posłów. 4 było przeciw, a 15 wstrzymało się od głosu.
- W momencie, kiedy zauważyli, jak duże poparcie jest społeczne dla tej tak ważnej sprawy, cieszę się, że jednak poszli po rozum do głowy szkoda, że tylko pod wpływem tego, że społeczeństwo w bardzo dużej skali to popiera. To nam się słusznie należy.

W programie przypomniała także rocznicę beatyfikacji prymasa kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Posłuchaj całej rozmowy!

Zobacz także

2022-11-28, godz. 17:15 Beata Kempa o postawie Węgier w negocjacjach z KE i rezolucji PE w sprawie mundialu - Jest różnica, jeśli chodzi o sprawę negocjacji Polski i Węgier z Brukselą. Podstawa tych negocjacji jest zupełnie inna. W przypadku Wiktora Orbana chodzi… » więcej 2022-11-28, godz. 17:10 Danuta Jazłowiecka o tym, czy opozycja jest "dogadana" - Startując z jedną listą demokratyczną, opozycyjną, jesteśmy w stanie zwyciężyć na tyle, by można było realizować nasze projekty. A to projekty szalenie… » więcej 2022-11-26, godz. 11:15 Dariusz Sobków o szkole XXI wieku i mediacjach rówieśniczych Dariusz Sobków dyrektor Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie, zwanego potocznie Prószkowską Pomologią o tym jak zainteresować nauką, jak… » więcej 2022-11-25, godz. 17:45 Alicja Gawinek o wolontariacie pracowniczym W Otwartym Mikrofonie w piątki poruszamy temat wolontariatu. Tym razem Alicja Gawinek, Prezes, Dyrektor biura Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych… » więcej 2022-11-25, godz. 17:00 "Polityczny obraz tygodnia". Magdalena Ogórek komentuje najważniejsze wydarzenia W "Politycznym obrazie tygodnia" Magdalena Ogórek skomentowała najważniejsze wydarzenia minionych dni. » więcej 2022-11-24, godz. 17:15 Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa. Radiowa debata o rynku pracy Dane dotyczące wynagrodzeń, cen i gospodarki opublikowane przez GUS wskazują, że nie jest tak dobrze, jak było kiedyś. Czy widać to już na opolskim rynku… » więcej 2022-11-23, godz. 18:30 Wiktoria Mielniczek: Dla młodych polityka, to brudna gra. Ja chcę to odwrócić - Opole było jednym z najlepszych, najbardziej aktywnych - powiedziała w Otwartym Mikrofonie Wiktoria Mielniczek z Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministerstwie… » więcej 2022-11-23, godz. 17:00 Zbigniew Kubalańca o zmianie w sejmiku śląskim, WBP i kulturze na Opolszczyźnie - To wielki policzek jeśli chodzi o PiS i Jarosława Kaczyńskiego. Bo jednego dnia był Kaczyński w Katowicach i mówił, jak to PiS wygra wybory, a drugiego… » więcej 2022-11-22, godz. 17:15 "Co tam Panie w polityce". Wydarzenia komentują Piotr Gociek i Piotr Semka. Posłuchaj! W programie Radia Opole Piotr Gociek i Piotr Semka skomentowali mianowanie byłego ambasadora Ukrainy w Berlinie na stanowisko wiceszefa MSZ Ukrainy. Rozmawiali… » więcej 2022-11-21, godz. 17:01 Ryszard Wilczyński o wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego, finansowaniu in vitro i skardze do Komisji Etyki Poselski… Gościem Otwartego Mikrofonu był poseł Platformy Obywatelskiej Ryszard Wilczyński. W programie komentował wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego, który w… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »