Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Ireneusz Jaki o zawieszeniu go jako prezesa WiK przez…
2022-05-27, 17:05 Autor: Joanna Matlak

Ireneusz Jaki o zawieszeniu go jako prezesa WiK przez Radę Nadzorczą

Ireneusz Jaki o zawieszeniu go jako prezesa WiK przez Radę Nadzorczą
Gościem Radia Opole był dziś Ireneusz Jaki, jeszcze wczoraj prezes opolskiej spółki Wodociągi i Kanalizacja, dziś prezes "zawieszony". Został zawieszony decyzją Rady Nadzorczej. W programie opowiedział o tym jak ocenia decyzję rady, wyjaśnia kwestie mobbingu o który jest posądzany i zapowiada swoje dalsze kroki.
Na początku rozmowy Ireneusz Jaki podsumował ostatnie lata spółki; podkreślał m.in. że WiK były wysoko oceniane w kraju i przez te 7 lat kiedy był prezesem nie działo się nic złego; wręcz przeciwnie. Wszystko się zmieniło odkąd do zarządu wprowadzono ludzi prezydenta. Od tamtej pory, zdaniem naszego gościa, zaczęły się problemy.

- Ja już po miesiącu to zauważyłem. Ci państwo zrezygnowali ze spotkań z kierownictwem, z kanałów wzajemnej komunikacji. Skupili wokół siebie władze. Jeśli coś im nie odpowiadało, rzucali tematy na zarząd i tam głosami 2:1 wszystko przegłosowywali.

- Informowałem radę nadzorczą, zgłosiłem formalny wniosek by rada przyjrzała się przetargowi. Przewodnicząca i wiceprzewodniczący zignorowali to - podkreślił nasz gość.

Zawieszonego prezesa pytaliśmy o sprawę mobbingu, o który jest oskarżany przez drugą stronę.
- W ciągu 7 lat jak byłem w spółce nie było żadnej sprawy na gruncie prawa pracy związanej z pracownikami. Jestem wymagający zarówno w stosunku do siebie jak i pracowników. W ciągu 6 lat urlopu, przepadły mi 3 lata, zależy mi na spółce i pracownikach. Dlatego wszelkie nieprawidłowości wyjaśniam - podkreślił.

Strona prezydenta wskazuje, że do rady nadzorczej trafiły głosy o mobbingu ze strony prezesa Jakiego.
- Co było przedmiotem drugiej części rady nadzorczej, która nagle z siedziby WiK przeniosła się do gabinetu prezydenta? - pytał retorycznie nasz gość. - Rada Nadzorcza przesłuchiwała nie wiadomo kogo w jakiej sprawie. Ja zrobiłem to transparentnie, zawiadomiłem inspekcję pracy, powołałem zarządzenie i w jego myśl druga strona czyli państwo wiceprezesi i pokrzywdzeni mogli się zgłaszać. O czym my rozmawiamy? Był mobbing czy nie? Bo ja wiem, że był ale ze strony państwa wiceprezesów - mówił prezes Jaki.
Z Ireneuszem Jakim rozmawia Joanna Matlak

Zobacz także

2022-06-29, godz. 14:37 Co tam Panie w polityce? Aneta Skomorowska-Kobza i Piotr Gociek komentują wydarzenia międzynarodowe i krajowe Co tam Panie w polityce? Sporo się dzieje! Oprócz upałów, które pewnej celebrytce zaszkodziły, rozmawialiśmy o rozpoczynającym się w czwartek (30.06)… » więcej 2022-06-28, godz. 17:00 "Spięcie" U Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia gościli: Radosław Fogiel, prof. Bogusław Liberadzki, prof. Genowefa… W programie poruszono kwestie, wyjścia z rządu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, przyjęcia ustaw zaproponowanych przez Pawła Kukiza, polskiego patriotyzmu… » więcej 2022-06-27, godz. 17:30 Dr Tomasz Pawłuszko komentuje 124 dzień wojny na Ukrainie Analityk ds. bezpieczeństwa międzynarodowego dr Tomasz Pawłuszko komentował dzisiaj 124 dzień wojny na Ukrainie. W rozmowie pojawiły się wątki dotyczące… » więcej 2022-06-27, godz. 17:05 Ryszard Galla komentuje ostatnie zmiany w rządzie i ustawę o dopłatach do węgla Gość Radia Opole skomentował ostatnie zmiany w rządzie; przypomnijmy z funkcji wicepremiera odszedł Jarosław Kaczyński a zastąpił go szef MON Mariusz… » więcej 2022-06-24, godz. 17:03 Zbigniew Kubalańca, Maciej Kochański i Błażej Choroś W Otwartym mikrofonie Maciej Kochański, rzecznik Uniwersytetu Opolskiego mówił o awansie uczelni w najnowszym rankingu uczelni wyższych, trwającej rekrutacji… » więcej 2022-06-23, godz. 17:00 Kamil Bortniczuk: To jest największy program dedykowany rozwojowi infrastruktury sportowej w historii RP Kamil Bortniczuk, minister sportu, poseł ziemi Opolskiej, wiceprezes Partii Republikańskiej o: - Programie budowy 1000 hal sportowych - odrzuceniu ust. o bezpiecznym… » więcej 2022-06-22, godz. 17:30 Piotr Kanzy: Mam nadzieję, że wszystko się poukłada, ale klimat, który wytworzył się wokół sprawy nie sprzyja Zobacz i posłuchaj rozmowy z wójtem gminy Polska Cerekiew. Czy możliwe jest rozwiązanie sporu między Klubem Jeździeckim Lewada a radą gminy? » więcej 2022-06-22, godz. 17:15 Dorota Koncewicz: Są plany kolejnych wpisów na listę niematerialnego dziedzictwa - Dziedzictwo niematerialne to bardzo ważny aspekt w naszym mieście. Są plany, aby element związany z zielarstwem i ziołolecznictwem wpisać na listę niematerialnego… » więcej 2022-06-22, godz. 17:00 Katarzyna Zalasińska: Opolszczyzna ma 9, a wkrótce będzie miała 11 elementów wpisanych na Listę Niematerialnego … - Opolszczyzna ma 9 elementów wpisanych na Listę Niematerialnego Dziedzictwa, a za chwilę będzie to 11. 29 czerwca jest posiedzenie Rady ds. niematerialnego… » więcej 2022-06-21, godz. 17:30 Co tam Panie w polityce? Odpowiadają Piotr Gociek i Piotr Semka Piotr Gociek i Piotr Semka we wtorkowym programie publicystycznym komentują: - zmiany w rządzie - wizytę przywódców 4 europejskich państw w Ukrainie -… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »