Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Senator PiS Jerzy Czerwiński o senackich poprawkach…
2021-11-29, 11:30 Autor: Joanna Matlak

Senator PiS Jerzy Czerwiński o senackich poprawkach w sprawie ochrony granic, sytuacji geopolitycznej w kontekście kryzysu migracyjnego i pracach senatu

Senator PiS Jerzy Czerwiński o senackich poprawkach w sprawie ochrony granic, sytuacji geopolitycznej w kontekście kryzysu migracyjnego i pracach senatu
- Te poprawki mają na celu wybić tej ustawie zęby - powiedział w Południowej Loży Radiowej Jerzy Czerwiński, senator PiS o poprawkach przegłosowanych w senacie w sprawie ochrony granic. Znowelizowana ustawa, która wyszła z sejmu umożliwi m.in. wprowadzenie zakazu przebywania w strefie nadgranicznej. Jedna z poprawek wprowadzona większością głosów senatorów przewiduje z kolei, że z zakazu byliby wyjęci dziennikarze. Ustawa wróci do sejmu, prawdopodobnie we wtorek znów zajmą się nią posłowie.
- Poprawki oceniam negatywnie i wyraziłem to w oświadczeniu. Mam nadzieję, że sejm je odrzuci - mówił nasz gość i wyjaśnił, że poprawka dotycząca obecności dziennikarzy "ośmiela różnych pseudodziennikarzy".

- Ci pseudodziennikarze nie relacjonują tego co się dzieje na granicy, oni tworzą rzeczywistość - mówił senator Czerwiński i stwierdził, że nie ma to nic wspólnego z interesem państwa polskiego.

- Wystarczy przecież podłożyć obraz, który jest ogólnie dostępny, udostępniają go poszczególne służby w tym Straż Graniczna - mówił senator. Zdaniem gościa Radia Opole "pseudodziennikarze" kreują rzeczywistość.

- Podawałem przykład, gdy próbowano zanęcić dzieci, które przebywały w jednym ośrodku Straży Granicznej rzucając im cukierki, żeby się zbliżyły, aby były lepsze ujęcia zdjęciowe. To jest niedopuszczalne, to jest odczłowieczanie ludzi, w tym przypadku dzieci uchodźców - mówił senator PiS. - Mam nadzieję, że wrócimy do zapisów, w której komendant straży może zezwolić danej redakcji na wstęp do strefy - dodał.

- Jest jeszcze jedna ważna poprawka, otóż zawężono obszar ochrony ze strefy nadgranicznej z 15 do 2-3 kilometrów. Mało tego; w tej chwili chronione są nadgraniczne obszary dwóch województw: podlaskiego i lubelskiego, a pamiętajmy, że takie rzeczy mogą się powtórzyć nie tylko na granicy wschodniej, ale np. w województwie podkarpackim. Ustawa, która wyszła z sejmu daje ochronę na całym terytorium RP, broni strefy granicznej. A w poprawkach jest ochrona cząstkowa, a w dodatku tymczasowa, bo czas obowiązywania jest do 3 miesięcy - dodał nasz gość.

Zobacz także

2021-12-31, godz. 13:15 Piotr Mielec podsumowuje kondycję branży turystycznej i działaność OROT-u » więcej 2021-12-31, godz. 08:50 Piotr Moc o nowej ramówce Radia Opole na 2022 rok: więcej pasm towarzyszących, więcej muzyki i akcja letnia wspólna… - Będzie dużo muzyki, bo słuchacze to lubią. Przekonaliśmy się o tym w ostatnim czasie kiedy zmieniliśmy playlistę, tej przestrzeni muzycznej jest więcej… » więcej 2021-12-30, godz. 12:53 "Pracodawcy, związkowcy, eksperci" radiowa debata o technologii 5G i brakujących rękach do pracy w Norwegii » więcej 2021-12-30, godz. 12:53 "Prosto z sejmu" w Loży radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z publicystą Piotrem Semką COVID-19, media, politycy, internetowy hejt - w dzisiejszym programie redaktor Magdalena Ogórek w rozmowie z publicystą Piotrem Semką ("Do Rzeczy") podsumowali… » więcej 2021-12-30, godz. 09:43 Sebastian Szczurek o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym i zmianach w 500 plus » więcej 2021-12-29, godz. 13:09 Martyna Kolemba o aplikacji edukacyjnej (O)polska Historia - Aplikacja pokazuje dzieje naszego regionu - mówiła w Popołudniowej Loży Radowej Martyna Kolemba Gaschka, rzecznik wojewody opolskiego. » więcej 2021-12-29, godz. 12:57 Piotr Bujak o dofinansowaniu budowy obwodnicy Głogówka ale i problemie związanym z wkładem własnym do inwestycji - Dla nas to historyczna szansa, ale trochę jesteśmy na zakręcie - mówił w samorządowej odsłonie Loży Radiowej Piotr Bujak, burmistrz Głogówka. O środki… » więcej 2021-12-29, godz. 08:57 Dariusz Madera podsumowuje rok pracy szpitala tymczasowego i szczepieniach na COVD-19 - Widzimy, że tych pacjentów po szczepieniach trafia do szpitala tymczasowego bardzo mało - mówił w Porannej Loży Radiowej dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala… » więcej 2021-12-28, godz. 16:11 "Spięcie" - magazyn międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia. Wśród gości: Sebastian Kaleta, Władysław… » więcej 2021-12-28, godz. 14:11 "Co tam Panie w polityce?" – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc W ramach audycji Loża Radiowa, jak w każdy wtorek, Piotr Moc i Piotr Gociek analizują najważniejsze wydarzenia w polskiej polityce. O czym dziś w program… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »