Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Anna Zalewska, eurodeputowana PiS o posiedzeniu PE…
2021-11-23, 09:24 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Anna Zalewska, eurodeputowana PiS o posiedzeniu PE w Strasburgu, działaniach w sprawie obrony wschodniej granicy UE oraz o działaniach opozycji

Anna Zalewska, eurodeputowana PiS o posiedzeniu PE w Strasburgu, działaniach w sprawie obrony wschodniej granicy UE oraz o działaniach opozycji
- Obostrzenia wróciły, raptem tydzień nacieszyliśmy się normalnością - powiedziała w Porannej Loży Radiowej eurodeputowana okręgu opolsko-dolnośląskiego Anna Zalewska z Prawa i Sprawiedliwości. Dzisiaj posiedzenie Parlamentu Europejskiego planowane jako plenarne będzie jednak zdalne. Powodem jest 4 fala koronawirusa.
Zgodnie z planem wystąpi jednak Swiatłana Cichanouska liderka Białoruskiej opozycji. Kilka dni temu apelowała ona o zaprzestanie rozmów zachodnich przywódców z Łukaszenką.

- Nawet wczoraj odbyła rozmowę z Angelą Merkel, która stara się zatrzeć złe wrażenie jakie razem z prezydentem Macron wywołali w Unii Europejskiej niszcząc jedność i wspólne decyzje, które mówiły jednoznacznie wspieramy Polskę w obronie wschodniej granicy UE - powiedziała europoseł Zalewska. - Dużo się o tym rozmawia, kilka tygodni temu podejmowaliśmy wspólne decyzje, ustalaliśmy jakie będą sankcje, była rezolucja, która pokazywała w którą stronę ma iść komisja europejska i to rzeczywiście niespodziewane ruchy Angeli Merkel i pana prezydenta Macron.

- W wypadku Angeli Merkel chodzi o to, żeby zamknąć projekt Nord Stream 2. Ona mówi na całym świecie, że jest tego zwolenniczką, nie chce słyszeć o konsekwencjach, które odczuwamy, to są szalejące ceny gazu, to właśnie szantaż Putina, który będzie potęgował kiedy zakończy się budowa NS2 - oceniła w Radiu Opole Anna Zalewska.
Podkreśliła, że dyskusja o ochronie polskiej granicy powinna być na "topie" rozmów w PE, ale tak nie jest.

- Totalna opozycja polska dba o to, żeby były różne inne tematy. Mamy przedstawicieli, polaków, wśród socjalistów, wśród EPP, w związku z tym wnoszą tematy pod debaty, my tutaj jesteśmy mniejszością i jest to przegłosowywane - powiedziała.
- Łukaszenka i Putin wykorzystują brak jedności w Polsce. W Litwie opozycja głosuje razem z rządem w kwestiach strategicznych ja np. ochrona granic. U nas ciągle jest awantura, bohaterami mediów białoruskich staje się opozycja lub celebryci, którzy mówią takim językiem jak reżim.

Zobacz także

2021-12-31, godz. 13:15 Piotr Mielec podsumowuje kondycję branży turystycznej i działaność OROT-u » więcej 2021-12-31, godz. 08:50 Piotr Moc o nowej ramówce Radia Opole na 2022 rok: więcej pasm towarzyszących, więcej muzyki i akcja letnia wspólna… - Będzie dużo muzyki, bo słuchacze to lubią. Przekonaliśmy się o tym w ostatnim czasie kiedy zmieniliśmy playlistę, tej przestrzeni muzycznej jest więcej… » więcej 2021-12-30, godz. 12:53 "Pracodawcy, związkowcy, eksperci" radiowa debata o technologii 5G i brakujących rękach do pracy w Norwegii » więcej 2021-12-30, godz. 12:53 "Prosto z sejmu" w Loży radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z publicystą Piotrem Semką COVID-19, media, politycy, internetowy hejt - w dzisiejszym programie redaktor Magdalena Ogórek w rozmowie z publicystą Piotrem Semką ("Do Rzeczy") podsumowali… » więcej 2021-12-30, godz. 09:43 Sebastian Szczurek o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym i zmianach w 500 plus » więcej 2021-12-29, godz. 13:09 Martyna Kolemba o aplikacji edukacyjnej (O)polska Historia - Aplikacja pokazuje dzieje naszego regionu - mówiła w Popołudniowej Loży Radowej Martyna Kolemba Gaschka, rzecznik wojewody opolskiego. » więcej 2021-12-29, godz. 12:57 Piotr Bujak o dofinansowaniu budowy obwodnicy Głogówka ale i problemie związanym z wkładem własnym do inwestycji - Dla nas to historyczna szansa, ale trochę jesteśmy na zakręcie - mówił w samorządowej odsłonie Loży Radiowej Piotr Bujak, burmistrz Głogówka. O środki… » więcej 2021-12-29, godz. 08:57 Dariusz Madera podsumowuje rok pracy szpitala tymczasowego i szczepieniach na COVD-19 - Widzimy, że tych pacjentów po szczepieniach trafia do szpitala tymczasowego bardzo mało - mówił w Porannej Loży Radiowej dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala… » więcej 2021-12-28, godz. 16:11 "Spięcie" - magazyn międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia. Wśród gości: Sebastian Kaleta, Władysław… » więcej 2021-12-28, godz. 14:11 "Co tam Panie w polityce?" – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc W ramach audycji Loża Radiowa, jak w każdy wtorek, Piotr Moc i Piotr Gociek analizują najważniejsze wydarzenia w polskiej polityce. O czym dziś w program… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »