Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Marcelina Zawisza o tym, że powinno się wprowadzić…
2021-11-22, 13:26 Autor: Joanna Matlak

Marcelina Zawisza o tym, że powinno się wprowadzić restrykcje dla niezaszczepionych i o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy

Marcelina Zawisza o tym, czy polski rząd powinien wprowadzić lockdown
Trzeba to powiedzieć wprost: rząd nie robi nic, żeby zakażeń i zgonów było jak najmniej - stwierdziła w Południowej Loży Radiowej Marcelina Zawisza, posłanka Lewicy.
- Widzimy po reakcji na pierwszą falę jak lockdown wpływa na poziom zachorowań i liczbę ofiar śmiertelnych; teraz mamy coś czego nie mieliśmy wcześniej czyli szczepienia. Ci, którzy wykazali się współodpowiedzialnością za siebie i innych, powinni móc funkcjonować normalnie. Wzorem tego co dzieje się w krajach Europy Zachodniej, należy wprowadzić restrykcje dla niezaszczepionych, bo to oni najczęściej lądują w szpitalach z racji trudnego przechodzenia COVID-u - mówiła posłanka Zawisza.

W zeszłym tygodniu zmarło 1955 osób. - Fakt, że rząd nie ma odwagi wprowadzić restrykcji dla niezaszczepionych sprawia, że bierze odpowiedzialność za te zgony - mówiła posłanka Lewicy.

Zdaniem naszego gościa, Polska powinna wprowadzić podobne obostrzenia jak w Austrii, Francji, Niemczech czy Czechach. - Nasi sąsiedzi wprowadzają restrykcje dla niezaszczepionych. I to działa, dużo lepiej niż w Polsce - mówiła Zawisza.

- Poza tym, to, że tak dużo osób znajduje się w szpitalach na hospitalizacji oznacza, że inny osoby np. z nowotworami czy zaplanowanymi operacjami nie są w stanie się leczyć i konsekwencje tego zobaczymy za kilkanaście miesięcy lub lat. Szpitale zamykają się też na diagnostykę.

Posłanka Lewicy komentowała też napięcia na polsko-białoruskiej granicy. Na ostatnim posiedzeniu głosowano nowelizację ustawy o ochronie granic, posłanka Lewicy nie głosowała z uwagi na pobyt w szpitalu.

- Moim zdaniem ta ustawa to proteza stanu wyjątkowego. Dla nas kluczowe jest aby dziennikarze mieli swobodny dostęp do granicy. Na miejsce powinny wjeżdżać organizacje pomocowe. To nie jest sytuacja w której trzeba wybierać. Nie ma sprzeczności między ochroną bezpieczeństwa Polski a trocką o życie ludzkie - mówiła Zawisza.

Zdaniem naszego gościa należy wywierać presję na Chiny. Przypomnijmy, że w pobliżu granicy znajduje się terminal kolejowy, niezwykle istotny dla ruchu towarowego między Chinami a Europą.

Zobacz także

2021-12-22, godz. 13:43 Zbigniew Kubalańca o budżecie województwa na 2022 rok i nowym programie wspierającym rodziny, w tym leczenia niep… » więcej 2021-12-22, godz. 09:11 Szpital MSWiA w Głuchołazach w rejestrze najlepszych placówek na świecie! Dyrektora Mariusz Grochowski opowiada o sukcesie… - Mam dobry zespół, ludzi naprawdę zaangażowanych, mogę powiedzieć, że wybitnych w swoich specjalnościach. To ludzie dla których praca w szpitalu stała… » więcej 2021-12-21, godz. 17:18 Bartosz Maziarz o projekcie dla młodzieży "Bezpieczeństwo przede wszystkim" i bezpieczeństwie nas wszystkich w sieci… - W edukacji na szczeblu średnim brakuje wielu kwestii związanych z bezpieczeństwem pomimo, że jest taki przedmiot jak edukacja dla bezpieczeństwa. Dlatego… » więcej 2021-12-21, godz. 14:11 "Co tam Panie w polityce?" – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc W piątek Sejm opowiedział się przeciwko uchwale Senatu, który we wrześniu odrzucił nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Teraz ustawa trafi do prezydenta… » więcej 2021-12-21, godz. 09:16 Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej: 700 tys podań szczepionki przeciwko covid dokonali farmaceuci… - 700 tys. szczepień wykonali farmaceuci w aptekach. Zanim zaczęły się szczepienia w aptekach farmaceuci w masowych punkach szczepień dokonali 300 tys. iniekcji… » więcej 2021-12-20, godz. 17:55 Dr Marek Kawa o tym czy Stany Zjednoczone "przejmują się" napiętą sytuacją w Europie i zagrożeniami ze strony Ro… » więcej 2021-12-20, godz. 14:12 Paweł Kukiz o lex TVN, pojedynczym głosie przechodnim czyli SJV, Mejzie i prowadzeniu antyniemieckiej polityki Gościem Radia Opole był dziś Paweł Kukiz, szef koła Kukiz'15 i Demokracji Bezpośredniej. Pytaliśmy m.in. o protesty ws. lex TVN. Taka manifestacja mała… » więcej 2021-12-20, godz. 08:50 Rafał Bartek, lider TSKN o zmniejszeniu finansowania nauki języka mniejszości: to poprawka antymniejszościowa i an… - Trudno mi to jeszcze komentować, bo to wydarzenie bez precedensu - powiedział w Porannej Loży Radiowej Rafał Bartek lider Mniejszości Niemieckiej na Opolszczyźnie. Rozmawialiśmy… » więcej 2021-12-16, godz. 09:42 Młodzieżowa Loża Radiowa o prawie oświatowym i sporze wokół zmiany nazwy ronda Dmowskiego na rondo Praw Kobiet w… Gośćmi Popołudniowej Loży byli Jan Zimoch (stow. Od Nowa) i Hubert Gabalewicz (Młodzi Demokraci). » więcej 2021-12-16, godz. 12:14 Radni Opola: Tomasz Kaliszan, Piotr Mielec, Michał Nowak o budżecie Opola na 2022 rok i podwyżkach dla prezydenta i… Gośćmi Południowej Loży Radiowej byli radni Opola, którzy wczoraj niejednogłośnie przegłosowali budżet miasta z Opola na 2022 rok, a także zdecydowali… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »