Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Violetta Porowska, poseł PiS o ochronie granicy…
2021-11-19, 09:11 Autor:

Violetta Porowska, poseł PiS o ochronie granicy, Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym i pandemii

Violetta Porowska, poseł PiS o ochronie granicy, Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym i pandemii
- To bardzo ważna ustawa w kontekście tego co się wydarza na granicy, że polskie służby mundurowe, również policja i straż pożarna z wielkim oddaniem bronią naszej granicy - powiedziała w Porannej Loży Radiowej poseł Violetta Porowska, przewodnicząca Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie o nowelizacji ustawy o ochronie granicy państwa. Nowela została przyjęta na ostatnim posiedzeniu sejmu.
Przepisy określają, kto możne pojawiać się na granicy, także jeśli chodzi o dziennikarzy.
- W mojej ocenie w związku z tym, że niektórzy dziennikarze, niektóre stacje pozwalały sobie na pewną manipulację przekazem, dobrze, że ta sytuacja była do tej pory relacjonowana przez służby - powiedziała poseł Porowska.

Sejm przyjął także ustawę o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym
- Tle tych bardzo ważnych wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej wydarzają się inne sprawy ważne dla polskiego społeczeństwa, właśnie Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. W trosce o rozwój polskiej rodziny wspieramy ich rozwój. Intencją polskiego rządu jest to, aby Polacy zaczęli żyć w takich warunkach o jakich marzyli przez lata. Zawsze patrzyliśmy na zachód, jak tam się żyje, do tego chcieliśmy dążyć. Dzisiaj te dążenia są realizowane - powiedział gość Radia Opole.

Poseł Violetta Porowska odniosła się także do wypowiedzi Katarzyny Lubnauer z Nowoczesnej, która stwierdziła, że "rząd powinien zacząć podejmować decyzje, bo będzie odpowiadał za tragedię narodową. Jest zbrodnią, kiedy rząd nie robi nic w kwestii walki z pandemią. Trzeba zacząć podejmować odważne działania rekomendowane przez Radę Medyczną, a nie klękać przed antyszczepionkowcami,

- Jak zwykle opozycja sieje złą propagandę zarówno w kwestii sytuacji na granicy jaki w w sytuacji pandemii powinna stać murem za polskim rządem. Nie jest prawdą, że nic nie robimy. Przypomnę, że koledzy pani Lubnauer stali przed szpitalami tymczasowymi i krzyczeli po co nam te szpitale, a teraz krzyczą, że nic nie robi - powiedział Violetta Porowska. Przypomniała, że polski rząd miał odwagę wprowadzać różnego rodzaju zaostrzenia i lock downy a jednocześnie pomagać wprowadzając różnego rodzaju tarcze.

Jeśli chodzi o walkę z pandemią, grupa posłów PiS przygotowała projekt ustawy dającej możliwość pracodawcom zweryfikować, czy pracownik zaszczepił się przeciwko covid-19.
- Przyjmowałam w moim biurze kilkoro pracodawców z jednostek prywatnych i publicznych, którzy prosili mnie o jakąś pomoc w możliwości weryfikacji czy są zaszczepieni lub poproszenia ich, żeby sprawdzili czy nie są zarażeni. Więc jest grupa, która oczekiwałby takiej możliwości w relacji z pracownikami, a z drugiej strony jest grupa pracodawców, którzy nie chcą, aby taki obowiązek na nich spoczywał - wyjaśniła poseł Porowska.
Zaznaczyła równocześnie, że projekt ustawy daje możliwość weryfikacji zaszczepienia pracownika a nie obowiązek.

Zobacz także

2021-12-16, godz. 12:14 Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola o budżecie na 2022 r. podwyżkach i ruchu "Tak dla Polski" - Każdy może mieć oczekiwania, że można zrobić jedno czy drugie, ale radni Platformy Obywatelskiej chcieli zabrać pieniądze z remontów chodników i ulic… » więcej 2021-12-16, godz. 12:11 "Pracodawcy, związkowcy, wspólna sprawa". Debata o niepewnym losie emerytur stażowych i badaniu przedsiębiorców nt… Gośćmi Loży byli dziś Grzegorz Kuliś (BCC), dr Witold Potwora, Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo - Handlowa), Grzegorz Adamczyk (Solidarność)… » więcej 2021-12-16, godz. 12:11 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Wojciechem Jakóbikiem o kryzysie energetycznym Gościem Magdaleny Ogórek w programie "Prosto z sejmu" był dziś Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu biznes.alert.pl. Rozmowa dotyczyła kryzysu energetycznego… » więcej 2021-12-16, godz. 08:44 Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala w Kędzierzynie-Koźlu o szczepieniach dzieci w wieku 5-11 lat i dziecięcym oddziale… - Zainteresowanie szczepieniem dzieci jest olbrzymie i prawdopodobnie to koreluje z informacjami, że na oddziale dziecięcym pacjentów jest sporo - powiedział… » więcej 2021-12-15, godz. 14:18 Tobiasz Gajda o bezzałogowych statkach powietrznych czyli frontach i dylematach prawnych związanych z nowymi technol… » więcej 2021-12-15, godz. 14:11 Przemysław Zych o tym dlaczego Opole potrzebuje dużego stadionu i dlaczego drożeją bilety w obiektach MOSiR-u - Mamy z prezesem Odry Opole podobne zdanie, że będzie to stadion, który w 100 procentach zabezpieczy potrzeby klubu - mówił w Południowej Loży Radiowej… » więcej 2021-12-15, godz. 09:26 Dr Danuta Witkowska, która bada koronawirusa o faktach i mitach z nim związanych, a także o faktach dotyczących sz… Wieczorem odbędzie się wykład "Wirus czy szczepionka" poprowadzony będzie on-line i będzie otwarty dla wszystkich chętnych. - Chcemy tą inicjatywą walczyć… » więcej 2021-12-14, godz. 17:01 Spięcie. Piotr Cywiński i Michał Rachoń i ich goście: Cezary Gmyz, Jan Libicki, Jacek Saryusz Wolski - Nie sądzę, że dojdzie do zbliżenia stanowisk Polski i Niemiec. Rzeczą, która musiałaby się wydarzyć to powstrzymanie dokończenia NS2 spowodowany atakiem… » więcej 2021-12-14, godz. 09:57 "Co tam Panie w polityce?" – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc W ramach audycji Loża Radiowa, jak w każdy wtorek, Piotr Moc i Piotr Gociek analizowali najważniejsze wydarzenia w polskiej polityce. » więcej 2021-12-14, godz. 08:59 Sebastian Smoliński z wydziału ochrony środowiska o stanie powietrza w Opolu i ochronie dzikich zwierząt w mieście - Warunki pogodowe mają bardzo duży wpływ na stopień zanieczyszczenia powietrza. Wczorajsza (13.12) prognoza przewidywała przekroczenia dopuszczalnych norm… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »