Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Marek Staszewski, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii…
2021-11-18, 09:12 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Marek Staszewski, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii o ograniczeniu odwiedzin, inwestycjach i sukcesach lekarzy na arenie międzynarodowej

Marek Staszewski, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii o ograniczeniu odwiedzin, inwestycjach i sukcesach lekarzy na arenie międzynarodowej
- Staramy się reagować na to co się dzieje, jeżeli chodzi o covid, ponieważ musimy zadbać o bezpieczeństwo naszych pracowników i naszych pacjentów, bo to bezpieczeństwo pozwoli na nieograniczony dostęp do usług onkologicznych - powiedział w Porannej Loży Radiowej Marek Staszewski, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii.
Odwiedziny są możliwe, po uzgodnieniu ich z kierownikiem oddziału do godziny 15-tej, po tej godzinie decyduje lekarz dyżurujący. Brany jest pod uwagę stan pacjenta.

- Wizyty duszpasterskie są poza wszelką dyskusją - zaznaczył dyrektor Staszewski i dodał, że w tej fali pandemii w przeciwieństwie do poprzednich pacjenci nie boją się już zgłaszać do szpitala.

Do Opolskiego Centrum Onkologii dociera już sprzęt w ramach rządowego programu Dostępność Plus. To przede wszystkim łóżka elektryczne, oraz sprzęt do kardiologii.
- Pacjenci poddawani terapii lekowej często tracą na zdrowiu jeżeli chodzi o serce. Nie chcemy ich odsyłać do innych poradni kardiologicznych, pomagamy im na miejscu - powiedział Marek Staszewski.

Jeśli chodzi o inwestycje w szpitalu, to zakończyła się budowa łącznika między Szpitalem Wojewódzkim a Opolskim Centrum Onkologii. Trwają odbiory techniczne. Podobnie jest z nową izbą przyjęć. Trwa także procedura przetargowa dotycząca budowy kolejnego łącznika.

- Połączy on oddział dziennej chemii z budynkiem głównym szpitala. Wszystkie budynki, obu szpitali będą ze sobą skomunikowane, bo dzisiaj jest tak, ze pacjenci onkologii, żeby skorzystać np z tomografu komputerowego muszą ubrać kurtkę, wyjść z budynku i przejść do budynku głównego. To nie jest coś, czym powinniśmy się chwalić, powinniśmy pomilczeć i poczekać do przyszłego roku - powiedział gość Radia Opole.

W internetowej części rozmowy dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii powiedział o sukcesie lekarzy na międzynarodowych mistrzostwach świata w dziedzinie laparoskopii.
Jako jedyni reprezentanci Polski okazali się lepsi od zespołów medycznych z 16 krajów z 4 kontynentów.

Rozmawialiśmy także o tym, że OCO jest jedynym szpitalem publicznym, który w ramach kontraktu z NFZ leczy endometriozę, chorobę dotykającą 10% kobiet w Polsce.
Posłuchaj całej rozmowy!

Zobacz także

2021-12-16, godz. 12:14 Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola o budżecie na 2022 r. podwyżkach i ruchu "Tak dla Polski" - Każdy może mieć oczekiwania, że można zrobić jedno czy drugie, ale radni Platformy Obywatelskiej chcieli zabrać pieniądze z remontów chodników i ulic… » więcej 2021-12-16, godz. 12:11 "Pracodawcy, związkowcy, wspólna sprawa". Debata o niepewnym losie emerytur stażowych i badaniu przedsiębiorców nt… Gośćmi Loży byli dziś Grzegorz Kuliś (BCC), dr Witold Potwora, Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo - Handlowa), Grzegorz Adamczyk (Solidarność)… » więcej 2021-12-16, godz. 12:11 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Wojciechem Jakóbikiem o kryzysie energetycznym Gościem Magdaleny Ogórek w programie "Prosto z sejmu" był dziś Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu biznes.alert.pl. Rozmowa dotyczyła kryzysu energetycznego… » więcej 2021-12-16, godz. 08:44 Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala w Kędzierzynie-Koźlu o szczepieniach dzieci w wieku 5-11 lat i dziecięcym oddziale… - Zainteresowanie szczepieniem dzieci jest olbrzymie i prawdopodobnie to koreluje z informacjami, że na oddziale dziecięcym pacjentów jest sporo - powiedział… » więcej 2021-12-15, godz. 14:18 Tobiasz Gajda o bezzałogowych statkach powietrznych czyli frontach i dylematach prawnych związanych z nowymi technol… » więcej 2021-12-15, godz. 14:11 Przemysław Zych o tym dlaczego Opole potrzebuje dużego stadionu i dlaczego drożeją bilety w obiektach MOSiR-u - Mamy z prezesem Odry Opole podobne zdanie, że będzie to stadion, który w 100 procentach zabezpieczy potrzeby klubu - mówił w Południowej Loży Radiowej… » więcej 2021-12-15, godz. 09:26 Dr Danuta Witkowska, która bada koronawirusa o faktach i mitach z nim związanych, a także o faktach dotyczących sz… Wieczorem odbędzie się wykład "Wirus czy szczepionka" poprowadzony będzie on-line i będzie otwarty dla wszystkich chętnych. - Chcemy tą inicjatywą walczyć… » więcej 2021-12-14, godz. 17:01 Spięcie. Piotr Cywiński i Michał Rachoń i ich goście: Cezary Gmyz, Jan Libicki, Jacek Saryusz Wolski - Nie sądzę, że dojdzie do zbliżenia stanowisk Polski i Niemiec. Rzeczą, która musiałaby się wydarzyć to powstrzymanie dokończenia NS2 spowodowany atakiem… » więcej 2021-12-14, godz. 09:57 "Co tam Panie w polityce?" – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc W ramach audycji Loża Radiowa, jak w każdy wtorek, Piotr Moc i Piotr Gociek analizowali najważniejsze wydarzenia w polskiej polityce. » więcej 2021-12-14, godz. 08:59 Sebastian Smoliński z wydziału ochrony środowiska o stanie powietrza w Opolu i ochronie dzikich zwierząt w mieście - Warunki pogodowe mają bardzo duży wpływ na stopień zanieczyszczenia powietrza. Wczorajsza (13.12) prognoza przewidywała przekroczenia dopuszczalnych norm… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »