Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Młodzieżowa Loża Radiowa o obchodach Święta…
2021-11-12, 10:30 Autor: Joanna Matlak

Młodzieżowa Loża Radiowa o obchodach Święta Niepodległości i prowokacjach Łukaszenki na polsko-białoruskiej granicy

Młodzieżowa Loża Radiowa o obchodach Święta Niepodległości i prowokacjach Łukaszenki na polsko-białoruskiej granicy
Gośćmi dzisiejszej Loży byli Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS), Kacper Jungowski (Młodzi Demokraci) i Mariusz Jańczuk (PL 2050 Szymona Hołowni). Rozmawialiśmy o wczorajszych obchodach Święta Niepodległości zarówno w Opolu i jak i w Warszawie, ale też o prowokacjach jakie mają miejsce na granicy polsko-białoruskiej.
- Niedopuszczenie przedstawicieli w dużej mierze opozycji do wydarzenia organizowanego przez wojewodę, nie odbija się najlepiej na wizerunku tego wydarzenia, które powinno łączyć. Ja przy okazji tego święta, chciałbym wystosować apel do wszystkich naszych słuchaczy, że tego wspaniałego dnia kiedy razem w ramię w ramię idziemy pod biało-czerwoną flagą, niezależnie od naszych poglądów, powinniśmy potrafić ze sobą rozmawiać i nieść te flagę jako symbol tego co nas łączy, a nie dzieli – mówił – mówił Kacper Jungowski z Młodych Demokratów.

- Mamy precedens z tym, że prezydent miasta, zasłużona postać nie mogła się wypowiadać w sposób normalny, bo nie została zaproszona. Musiała się wypowiadać na dziko. To element wojny polsko-polskiej i to przykre. Święto powinno nas radować, bo łączy nas Polska - mówił Mariusz Jańczuk z PL 2050.

- Nie mówiłbym o razu o wojnie polsko-polskiej i nie podnosił aż do tej rangi ewentualną drobną wpadkę pana wojewody, na pewno niezamierzoną. To mogło być też podyktowane zaleceniami, które teraz panują przy organizacji tego typu wydarzeń. Ograniczenie liczby gości, to teraz taki zwyczaj, że przemówień było jak najmniej i żeby jak najkrócej takie zgromadzenia trwały - mówił Grzegorz Krukowski z Forum Młodych PiS.

Zobacz także

2021-12-16, godz. 12:14 Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola o budżecie na 2022 r. podwyżkach i ruchu "Tak dla Polski" - Każdy może mieć oczekiwania, że można zrobić jedno czy drugie, ale radni Platformy Obywatelskiej chcieli zabrać pieniądze z remontów chodników i ulic… » więcej 2021-12-16, godz. 12:11 "Pracodawcy, związkowcy, wspólna sprawa". Debata o niepewnym losie emerytur stażowych i badaniu przedsiębiorców nt… Gośćmi Loży byli dziś Grzegorz Kuliś (BCC), dr Witold Potwora, Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo - Handlowa), Grzegorz Adamczyk (Solidarność)… » więcej 2021-12-16, godz. 12:11 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Wojciechem Jakóbikiem o kryzysie energetycznym Gościem Magdaleny Ogórek w programie "Prosto z sejmu" był dziś Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu biznes.alert.pl. Rozmowa dotyczyła kryzysu energetycznego… » więcej 2021-12-16, godz. 08:44 Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala w Kędzierzynie-Koźlu o szczepieniach dzieci w wieku 5-11 lat i dziecięcym oddziale… - Zainteresowanie szczepieniem dzieci jest olbrzymie i prawdopodobnie to koreluje z informacjami, że na oddziale dziecięcym pacjentów jest sporo - powiedział… » więcej 2021-12-15, godz. 14:18 Tobiasz Gajda o bezzałogowych statkach powietrznych czyli frontach i dylematach prawnych związanych z nowymi technol… » więcej 2021-12-15, godz. 14:11 Przemysław Zych o tym dlaczego Opole potrzebuje dużego stadionu i dlaczego drożeją bilety w obiektach MOSiR-u - Mamy z prezesem Odry Opole podobne zdanie, że będzie to stadion, który w 100 procentach zabezpieczy potrzeby klubu - mówił w Południowej Loży Radiowej… » więcej 2021-12-15, godz. 09:26 Dr Danuta Witkowska, która bada koronawirusa o faktach i mitach z nim związanych, a także o faktach dotyczących sz… Wieczorem odbędzie się wykład "Wirus czy szczepionka" poprowadzony będzie on-line i będzie otwarty dla wszystkich chętnych. - Chcemy tą inicjatywą walczyć… » więcej 2021-12-14, godz. 17:01 Spięcie. Piotr Cywiński i Michał Rachoń i ich goście: Cezary Gmyz, Jan Libicki, Jacek Saryusz Wolski - Nie sądzę, że dojdzie do zbliżenia stanowisk Polski i Niemiec. Rzeczą, która musiałaby się wydarzyć to powstrzymanie dokończenia NS2 spowodowany atakiem… » więcej 2021-12-14, godz. 09:57 "Co tam Panie w polityce?" – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc W ramach audycji Loża Radiowa, jak w każdy wtorek, Piotr Moc i Piotr Gociek analizowali najważniejsze wydarzenia w polskiej polityce. » więcej 2021-12-14, godz. 08:59 Sebastian Smoliński z wydziału ochrony środowiska o stanie powietrza w Opolu i ochronie dzikich zwierząt w mieście - Warunki pogodowe mają bardzo duży wpływ na stopień zanieczyszczenia powietrza. Wczorajsza (13.12) prognoza przewidywała przekroczenia dopuszczalnych norm… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »