Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa o strategii…
2021-10-04, 09:44 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa o strategii regionu, psychiatrii i śmieciach

Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa o strategii regionu, psychiatrii i śmieciach
- Stawiamy na jakość życia - powiedział w Porannej Loży Radiowej Szymon Ogłaza, radny sejmiku i członek zarządu regionu. Po południu odbędzie się specjalna sesja sejmiku woj. w sprawie przyjęcia strategii woj. opolskiego Opolskie 2030.
- Strategia nakreśla nam cele, które powinniśmy realizować aby w 2030 roku pomyśleć, że żyjemy w województwie, które może nie jest jak superdynamiczne japońskie miasto, ale miejsce w którym da się pracować, da się wychowywać dzieci, one otrzymują bardzo dobrą edukację, nie trzeba stąd wyjeżdżać, a poziom życia, styl bycia i rytm regionu oraz kompleksowość usług społecznych są na takim poziomie, że będzie coraz więcej przypadków w których ludzie wybiorą nasz region do życia - wyjaśniał w Radiu Opole wicemarszałek regionu.
Rozmawialiśmy także o likwidacji oddziału psychiatrii w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Opolu.
- Coraz częściej wszyscy eksperci, w tym eksperci Zjednoczonej Prawicy mówią: "przestańmy leczyć w oddziałach psychiatrycznych, bo one są nieproduktywne, przejdźmy do ambulatoryjnej opieki i zakładów opiekuńczo leczniczych - powiedział wicemarszałek Ogłaza.

W internetowej części rozmowy poruszyliśmy temat planów firmy Remondis w Opolu, która stara się o zmianę zintegrowanego pozwolenia na prowadzenie działalności.
Władze Opola obawiają się, że na składowisku będzie dużo więcej odpadów. Wniosek o zmianę pozwolenia rozpatruje urząd marszałkowski.

- Wszystko co robimy musi mieś pokrycie w potrzebach mieszkańców. Proces jest otwarty, żadna decyzja nie zapadła, jakakolwiek nie będzie, to będzie poprzedzona szczegółową analizą, a na pierwszym miejscu będzie stawiane dobro mieszkańców - podkreślał Szymon Ogłaza.

Zobacz także

2021-11-08, godz. 09:00 Marcin Oszańca, nowy prezes PSL na Opolszczyźnie o "odbiciu" powiatu kluczborskiego, współpracy z Niemcami i Ślązakami… - Jeżeli chodzi o powiat kluczborski to widzę możliwość współpracy z opcją, która sprawuje władzę - powiedział w Porannej Loży Radiowej Marcin Oszańca… » więcej 2021-11-05, godz. 19:17 "Młodzieżowa Loża Radiowa" o tym, że Polska wraz z innymi państwami zdecydowała o odejściu od węgla Podczas konferencji klimatycznej COP 26 Polska wraz z innymi państwami zdecydowała o odejściu od węgla. Jak ten ruch oceniają partyjne młodzieżówki, które… » więcej 2021-11-05, godz. 15:33 Michał Wojczyszyn z PNT w Opolu o programie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości i ułatwieniach dla start'upów… Michał Wojczyszyn z Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu mówił dziś o Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości, który rozpocznie się w poniedziałek (08.11)… » więcej 2021-11-04, godz. 11:12 Dr Jarosław Mijas, konsultant wojewódzki ds. pediatrii o pandemii kompensacyjnej, braku miejsc w szpitalach dla dzieci… - Mamy tak zwaną epidemię kompensacyjną - powiedział w Porannej Loży Radiowej dr Jarosław Mijas, konsultant wojewódzki ds. pediatrii. - Mieliśmy lockdown… » więcej 2021-11-04, godz. 11:11 Debata "Pracodawcy, związkowcy. Wspólna sprawa" W środę Rada Polityki Pieniężnej znów podniosła stopy procentowe o trzy czwarte punktu procentowego i jest to wskaźnik wyższy, niż spodziewali się tego… » więcej 2021-11-04, godz. 09:38 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o 4 fali pandemii w regionie i apelu do personelu medycznego - Są pierwsze efekty. Lekarze zgłaszają się do pracy w szpitalu tymczasowym w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu - powiedział w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-11-03, godz. 17:33 Dr hab. Witold Potwora o badaniach dotyczących innowacyjnych firm w regionie i planach badawczych na kolejne lata - Przyczyną podjęcia badań nad innowacyjnością opolskich przedsiębiorstw był wcześniejszy referat, który był pokłosiem badań prowadzonych na rzecz… » więcej 2021-11-03, godz. 13:04 Bartłomiej Stawiarski, burmistrz Namysłowa o nowym prezydium Rady Miasta, o nawiązaniu współpracy radnych opozycyjnych… - Ukształtowała się jakaś nowa większość, radni mają do tego prawo by przeprowadzać zmiany, ale ta kadencja w radzie miejskiej to prawdziwy rollercoaster… » więcej 2021-11-02, godz. 14:09 Marcin Ociepa wiceminister MON i prezes stowarzyszenia OdNowa RP o umowie koalicyjnej i wejściu do Zjednoczonej Prawi… - Nie planuję kandydować na urząd prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, natomiast kto będzie tym kandydatem, to proszę pozwolić, że jeszcze chwilę poczekamy… » więcej 2021-11-02, godz. 17:24 Dr Bartosz Maziarz o badaniach dotyczących regionalnej polityki bezpieczeństwa i profilaktyki antyterrorystycznej - Regionalna polityka bezpieczeństwa to słabo zbadana sfera w naszym kraju i wiele podmiotów nie jest świadomych tego, że wchodzą w skład tej polityki -… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »