- Strategia nakreśla nam cele, które powinniśmy realizować aby w 2030 roku pomyśleć, że żyjemy w województwie, które może nie jest jak superdynamiczne japońskie miasto, ale miejsce w którym da się pracować, da się wychowywać dzieci, one otrzymują bardzo dobrą edukację, nie trzeba stąd wyjeżdżać, a poziom życia, styl bycia i rytm regionu oraz kompleksowość usług społecznych są na takim poziomie, że będzie coraz więcej przypadków w których ludzie wybiorą nasz region do życia - wyjaśniał w Radiu Opole wicemarszałek regionu.
Rozmawialiśmy także o likwidacji oddziału psychiatrii w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Opolu.
- Coraz częściej wszyscy eksperci, w tym eksperci Zjednoczonej Prawicy mówią: "przestańmy leczyć w oddziałach psychiatrycznych, bo one są nieproduktywne, przejdźmy do ambulatoryjnej opieki i zakładów opiekuńczo leczniczych - powiedział wicemarszałek Ogłaza.
W internetowej części rozmowy poruszyliśmy temat planów firmy Remondis w Opolu, która stara się o zmianę zintegrowanego pozwolenia na prowadzenie działalności.
Władze Opola obawiają się, że na składowisku będzie dużo więcej odpadów. Wniosek o zmianę pozwolenia rozpatruje urząd marszałkowski.
- Wszystko co robimy musi mieś pokrycie w potrzebach mieszkańców. Proces jest otwarty, żadna decyzja nie zapadła, jakakolwiek nie będzie, to będzie poprzedzona szczegółową analizą, a na pierwszym miejscu będzie stawiane dobro mieszkańców - podkreślał Szymon Ogłaza.