Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa o strategii…
2021-10-04, 09:44 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa o strategii regionu, psychiatrii i śmieciach

Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa o strategii regionu, psychiatrii i śmieciach
- Stawiamy na jakość życia - powiedział w Porannej Loży Radiowej Szymon Ogłaza, radny sejmiku i członek zarządu regionu. Po południu odbędzie się specjalna sesja sejmiku woj. w sprawie przyjęcia strategii woj. opolskiego Opolskie 2030.
- Strategia nakreśla nam cele, które powinniśmy realizować aby w 2030 roku pomyśleć, że żyjemy w województwie, które może nie jest jak superdynamiczne japońskie miasto, ale miejsce w którym da się pracować, da się wychowywać dzieci, one otrzymują bardzo dobrą edukację, nie trzeba stąd wyjeżdżać, a poziom życia, styl bycia i rytm regionu oraz kompleksowość usług społecznych są na takim poziomie, że będzie coraz więcej przypadków w których ludzie wybiorą nasz region do życia - wyjaśniał w Radiu Opole wicemarszałek regionu.
Rozmawialiśmy także o likwidacji oddziału psychiatrii w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Opolu.
- Coraz częściej wszyscy eksperci, w tym eksperci Zjednoczonej Prawicy mówią: "przestańmy leczyć w oddziałach psychiatrycznych, bo one są nieproduktywne, przejdźmy do ambulatoryjnej opieki i zakładów opiekuńczo leczniczych - powiedział wicemarszałek Ogłaza.

W internetowej części rozmowy poruszyliśmy temat planów firmy Remondis w Opolu, która stara się o zmianę zintegrowanego pozwolenia na prowadzenie działalności.
Władze Opola obawiają się, że na składowisku będzie dużo więcej odpadów. Wniosek o zmianę pozwolenia rozpatruje urząd marszałkowski.

- Wszystko co robimy musi mieś pokrycie w potrzebach mieszkańców. Proces jest otwarty, żadna decyzja nie zapadła, jakakolwiek nie będzie, to będzie poprzedzona szczegółową analizą, a na pierwszym miejscu będzie stawiane dobro mieszkańców - podkreślał Szymon Ogłaza.

Zobacz także

2021-11-22, godz. 13:26 Marcelina Zawisza o tym, że powinno się wprowadzić restrykcje dla niezaszczepionych i o sytuacji na polsko-białoruskiej… Trzeba to powiedzieć wprost: rząd nie robi nic, żeby zakażeń i zgonów było jak najmniej - stwierdziła w Południowej Loży Radiowej Marcelina Zawisza… » więcej 2021-11-22, godz. 10:36 Wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa o sytuacji międzynarodowej, polskiej obronności i bezpieczeństwie kraju - Kryzys na granicy nie jest zażegnany dlatego, że cała operacja nie sprowadza się do obrony fizycznej granicy. Patrzymy na to, jako element szerszej układanki… » więcej 2021-11-19, godz. 17:29 Młodzieżowa Loża Radiowa o nowelizacji ustawy o ochronie granic i wypowiedziach osób publicznych obrażających służby… Młodzi politycy w Popołudniowej Loży Radiowej skomentowali ostatnie głosowanie w Sejmie, dotyczące ochrony granic, ale też, wypowiedzi aktorów i celebrytów… » więcej 2021-11-19, godz. 13:21 Joanna Bancerowska o III Festiwalu Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej EUFONIE i dotacjach dla instytucji kultury - To jest festiwal, który przybliża Polakom bogactwo kulturowe ale przede wszystkim muzyczne Europy Środkowo-Wschodniej - mówiła w Południowej Loży Joanna… » więcej 2021-11-19, godz. 09:11 Violetta Porowska, poseł PiS o ochronie granicy, Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym i pandemii - To bardzo ważna ustawa w kontekście tego co się wydarza na granicy, że polskie służby mundurowe, również policja i straż pożarna z wielkim oddaniem… » więcej 2021-11-18, godz. 11:54 Debata "Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa" o podatkowych aspektach Polskiego Ładu i pomyśle by pracodawca mógł… Gośćmi dzisiejszej programu byli: dr Artur Żurakowski (ekonomista), Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), Grzegorz Kuliś (BCC) i dr Jerzy… » więcej 2021-11-18, godz. 13:44 Tomasz Kostuś, poseł PO w "Prosto z sejmu" w rozmowie z Magdaleną Ogórek o ustawie o ochronie ganic - Nie ma zgody na psucie prawa, łamanie zapisów konstytucji, chaos i dyletanctwo. Dlatego świadomie głosowaliśmy przeciwko przyjęciu ustawy o ochronie granicy… » więcej 2021-11-18, godz. 09:12 Marek Staszewski, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii o ograniczeniu odwiedzin, inwestycjach i sukcesach lekarzy na arenie… - Staramy się reagować na to co się dzieje, jeżeli chodzi o covid, ponieważ musimy zadbać o bezpieczeństwo naszych pracowników i naszych pacjentów, bo… » więcej 2021-11-16, godz. 12:53 Dr Rafał Wielki o zwalczaniu przestępstw korupcyjnych, badaniach naukowych - Tematyka tej rozprawy była ustalona z moim niestety nieżyjącym już promotorem prof. Jerzym Koniecznym. On dostrzegał potrzebę, żeby zając się szeroko… » więcej 2021-11-17, godz. 07:39 Piotr Bujak o obronie ZOL-u w Głogówku, 0,5 mln złotych z konkursu "Rosnąca odporność", inwestycjach i finansach… - Podstawą jest to, że ZOL w Głogówku, powinien w Głogówku pozostać. To moja reakcja na postawę powiatu prudnickiego – powiedział w samorządowej odsłonie… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »